اصفهان بسیج
فرمانده سپاه شهرستان مبارکه:

۹دی به جهانیان نشان داد فکر تسلط بر این کشور را از سر خود بیرون کنند

فرمانده سپاه شهرستان مبارکه گفت: ۹دی به جهانیان نشان داد که فکر تسلط بر این کشور را از سر خود بیرون کنند.

حماسه ۹ دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد.

مبارکه نا گفت و گویی با فرمانده سپاه شهرستان مبارکه، سرهنگ رسول قاسمی در ایام سالروز ۹ دی ماه انجام داد که در ذیل توجه شما را به آن جلب می کنیم.

مبارکه نا- ۹دی چگونه شکل گرفت و چه کسانی مسبب آن شدند؟

سرهنگ قاسمی: در فتنه سال ۸۸ مردم شریف ایران ۸ ماه شرایط را تحمل کردند. رهبر معظم انقلاب هم شرح صدر به خرج دادند. انتظار می‌رفت افرادی که ۸ ماه تبلیغات سوء کردند حتی بعضی از آنها با بیگانگان علیه نظام و جمهوری اسلامی ایران هم صدا شدند دست از این فتنه‌گری بردارند، اما در روز عاشورا برخی ماهیت اصلی خود را نشان دادند. زمانی که آن حادثه دلخراش در روز عاشورا و ایام عزاداری سالار شهیدان به وجود آمد کاسه صبر مردم لبریز شد و با عکس‌العمل قاطع خود در روز ۹ دی تمام تلاش‌ها و نقشه‌های ۸ ماهه فتنه‌گران را نقش بر آب کردند. منافقین، سلطنت طلب ها، دولت های آمریکا و اسرائیل و افرادی که در داخل کشور دچار عدم بصیرت شدند از عوامل پدید آورنده فتنه۸۸ بودند.

مبارکه نا-  وقتی اصطلاح و عنوان  “نهم دی یا ۹دی” را می شنوید چه حسی به شما دست می دهد؟

سرهنگ قاسمی: در تاریخ هر کشوری روزها و ایام باشکوه و ماندگاری وجود دارند که در آن ها رویدادهای بزرگ و سرنوشت سازی بوقوع پیوسته و تحت عنوان روز حماسه به ثبت رسیده است. رویدادهایی مانند مقاومت جانانه و … به عنوان حماسه، مورد تکریم ملت ها قرار گرفته اند.
سرزمین بزرگ ایران نیز در طول تاریخ کهن خود شاهد بسیاری از این حوادث و رویدادهای حماسی بوده است. حوادثی که گاهی با موجودیت کشور گره خورده و گاهی با عقیده و ارزشهای دینی و ملی آن. یکی از این حوادث و روزهای تاریخی، راهپیمایی سراسری ۹ دیماه سال ۱۳۸۸ است. روزی که در آن، ملتی انقلابی با آگاهی از عمق توطئه دشمنان و مشاهده اعمال ننگین عناصر وابسته به بیگانگان، در حرکتی خودجوش و کاملا مردمی به حرکت درآمده و با راهپیمایی عظیم و حماسی خود، فتنه های شوم فتنه گران را در هم پیچید. فتنه ای که حاصل برنامه‌ریزی چندین ساله‌ی دشمنان برای وارد ساختن ضربه نهایی به انقلاب اسلامی بود.
من هم به عنوان یک شهروند ایرانی وقتی اصطلاح نهم دی را می شنوم احساس افتخار می کنم که این چنین مردمی داریم.

 

مبارکه نا- پیام های ۹دی از نظر شما چیست؟

سرهنگ قاسمی: پیام روز بصیرت، ۹ دی این است که مردم مسلمان ایران اسلامی باورهای دینی خود را به هیچ چیز نمی فروشند. عاشورا، امام حسین(ع) و شهادت در راه خدا اعتقادات این ملت بزرگ است. نهم دی به جهانیان نشان داد که فکر حکومت و تسلط بر این کشور و مردم را از سر خود بیرون کنند.

 

مبارکه نا- آیا پدیده نفوذ در سال ۸۸ اتفاق افتاده بود؟ ۹دی در مهار نفوذ دشمن چه نقشی داشت؟

سرهنگ قاسمی:بله در فتنه ۸۸  نفوذ دشمن صورت گرفته بود و از ارتباط منافقین با عوامل نفوذی و فتنه گران این نفوذ را می توان شناخت. حماسه  ۹دی اتمام حجت بود با دشمنان داخل و خارجی که به امید تغییر در نظام حکومتی ایران بودند که فتنه و خراب کاری ها را به اتمام برسانند.

 

مبارکه نا- نقش بسیج و سپاه در برابر فتنه نفوذ سال ۸۸ چه بود؟

سرهنگ قاسمی: بسیجیان و سپاهیان با زمان شناسی و اطاعت از رهبری و دفاع از نظام جمهوری اسلانی پرداختند و با تقدیم چند شهید وظیفه خود را انجام داد.برگزاری نشست های سیاسی که این نفوذ را برای مردم بیان کند.

 

مبارکه نا- تبعات فتنه ۸۸ برای ایران در داخل و خارج چه بود؟

سرهنگ قاسمی: در حالی که حضور خیره کننده مردم در انتخابات حاصل شده بود عده ای این  حقیقت را در کام مردم و در بین جهانیان تلخ کردندو موجبات فشار دشمن بر نظام را فراهم کردند.

 

مبارکه نا- در آستانه ۹ دی امسال هستیم، نقش مردم در این برهه از تاریخ انقلاب که به شدت موضوع نفوذ در ابعاد مختلف مد نظر رهبر معظم انقلاب، چیست؟

سرهنگ قاسمی: مردم باید با آگاهی و بصیرت مانند همیشه در صحنه باشند و مواظب خط نفوذ دشمن پس از موضوع برجام باشند و با کمک خواهستن از خدای متعال در جبه ی فرهنگی که مهمترین جبه ی نفوذ است، تلاش کنند.

 

مبارکه نا- به نظر شما، جریان نفوذی چگونه شکل می گیرد؟

سرهنگ قاسمی: جریان های نفوذی در پوشش شعارها و عوامل فریبانه و ظاهرا اسلامی است و اصل آرمان های نظام را هدف می گیرند که باید بصیرت  داشته باشیم تا این خط نفوذ را بشناسیم.

 

مبارکه نا- شرایط شهرستان شما در زمان فتنه چگونه بود؟

سرهنگ قاسمی: من در زمان فقته ۸۸ در شهرستان فلاورجان بودم، شهرستان فلاورجان جوی نسبتا آرامی داشت، نشست ها بصیرتی و روشنگری که برگزار می شد سبب جو آرام بود.

 

مبارکه نا- شرایط فعلی شهرستان مبارکه در حوزه نفوذ چگونه است و آسیب ها، تهدید ها و فرصت ها کدام اند؟

سرهنگ قاسمی: تهدیدات های که شهرستان مبارکه احساس می کند، تهدیدهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که بخش بزرگی از این تهدیدات به ماهوراه ها و فضاهای نفوذی در  فضای مجازی است که از آسیب ها می توان نام برد و بهترین فرصت است که با بصیرت افزایی، آشنایی خانواده ها با این تهدیدات و مقابله با آن و ایجاد فضایی مناسب برای مردم شهرستان مبارکه برای آشنایی با سبک زندگی اسلامی و فضایی سالم برای جوانان و نوجوانان ایجاد کنیم.

آخرین اخبار