اصفهان بسیج
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تیران و کرون:

حماسه نهم دی ناشی از ایمان راسخ مردم به نظام ولایی بود/ مهم ترین پروژه براندازی پس از برجام پروژه نفوذ است

سرهنگ میری گفت: مردم ایران اسلامی در نهم دی ماه با یک حرکت منسجم و عظیم که از ایمان راسخ به نظام ولایی حکایت دارد، فتنه های دشمن را در نطفه خفه کرده و پیروزی را رقم زنند.

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی ۹ دی ماه ۱۳۸۸ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید. به همین ماسبت مصاحبه را با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ترتیب داده ایم که در ادامه توجه شما را به آن جلب می کنیم:

سفیر تیران وکرون: وقتی اصطلاح ۹ دی را می شنوید چه حسی به شما دست می دهد؟

سرهنگ اسماعیل میری: من با شنیدن این واژه حس عزت و غرور زیادی می کنم و ناخوداگاه به یاد وحدت و هم دلی مردم در این حماسه عظیم که از ایمان و اعتقاد به ولایت فقیه و اسلام سرچشمه می گیرد، می افتم. مردم ایران اسلامی در این روز بزرگ با یک حرکت منسجم و عظیم که از ایمان راسخ به نظام ولایی حکایت دارد، فتنه های دشمن را در نطفه خفه کرده و پیروزی را رقم زدند. در واقع نهم دی ماه روزی بود که با باور مردم ارتباط داشت چرا که خودجوش شکل گرفت  و واکنشی از خود نشان دادند که دشمنان اسلام و انقلاب را نابود کرد.

از نظر شما عوامل بوجود آورنده فتنه ۸۸ چه کسانی بودند؟

عوامل بوجود آورنده فتنه ۸۸ دشمنان انقلاب و نظام اسلامی بودند که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ هدفی جز براندازی این نظام نداشتند از جمله مهم ترین این  عوامل کشورهای آمریکا و غربی هستند که منافعشان را در کشور ما از دست داده و با تعدادی از عوامل نفوذی خود که سال ها روی آنها کار کرده بودند قصد تضعیف انقلاب اسلامی را داشتند. آنها از مدل هایی که برای براندازی نظام هایی غیر همسوی خود در کشورهای مختلف انجام داده و نتیجه گرفته اند در کشور ما هم استفاده کرده و با پشتیبانی مالی، اقتصادی و رسانه ای به خصوص ماهواره و شبکه های مجازی سعی در اغفال مردم داشتند. این افراد با روشنگری رهبر معظم انقلاب و حضور به موقع در حماسه نهم دی از دست یابی به اهداف خود ناکام ماندند.

پیام حماسه نهم دی از نظر شما چیست؟

بزرگ ترین پیام ۹ دی به دشمنان نظام و انقلاب این بود که مردم ایران پای انقلاب و ارزش های آن  ایستاده اند و هر کسی بخواهد در مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی بایستد سیل خروشان مردم آنها را نابود خواهد کرد.

آیا پدیده نفوذ در سال ۸۸ اتفاق افتاده بود و نهم دی در مهار نفوذ چه نقشی داشت؟

بله در سال ۸۸ تعداد زیادی از عوامل نفوذی دشمن با نقاب خودی در کشور و رخدادها حضور یافته و با انجام جنایت، خرابکاری ها، به آتش کشیدن، خسارت وارد کردن و غارت منابع دولتی و تحریک عده ای از مردم ناآگاه که از نقشه شوم مطلع نبودند، سعی در ایجاد اغتشاش و برهم زدن امنیت جامعه را داشتند که با روشنگری امام خامنه ای مدظله در نماز جمعه و حضور مردم آگاه در حماسه نهم دی سفره آنها برچیده شد عده ای از آنها دستگیر و عده ای به خارج کشور فرار کردند.

نقش سپاه و بسیج در برابر فتنه ۸۸ چه بود؟

ماهیت تشکیل سپاه و بسیج پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان تاریخی امام خمینی (ره) دفاع از انقلاب اسلامی بود که تا به حال این نهاد مقدس توانسته رسالت خود را به خوبی انجام دهد و حضور میلیون ها بسیجی همراه مردم عزیزمان در روز نهم دی یکی از این نقش آفرینی ها است هم چنین ایستادن بسیج و سپاه در مقابل دشمن و عوامل ضد انقلاب و دستگیری تعداد زیادی از آنها  حرکث موثری در جهت دفاع از انقلاب بود.

تبعات فتنه ۸۸ برای ایران در داخل و خارج کشور چه بود؟

تبعات این فتنه در داخل کشور وارد شدن خسارت به اموال دولتی، ایجاد ناامنی و سلب آسایش مردم بود و از لحاظ خارجی باید گفت ایران اسلامی با قدرت و قوت مسیر خود را در جامعه جهاتی پیش می برد و زمانی که همه قدرت ها به توان جمهوری اسلامی و قابلیت های دانش هسته ای و مراکز نظامی پی بردند با ایجاد فتنه خللی در این مسیر پیشرفت ایجاد کردند که حماسه نهم دی مانع رسیدن دشمن به اهدافش در زمینه تضعیف ایران اسلامی شد.

در آستانه نهم دی هستیم نقش مردم در این برهه از تاریخ مکه به شدت موضوع نفوذ در ابعاد مختلف مد نظر رهبر معظم انقلاب است، چیست؟

نقش مردم در زمان و شرایط حاضر بسیار مهم است امروز دشمنان به دنبال رصد میزان پابندی مردم به نظام هستند و دائما با استفاده از شبکه های رسانه ای گسترده و سیاه نمایی علیه نظام جمهوری اسلامی در صدد ایجاد تهاجم های فرهنگی و سیاسی و ایجاد فشارهای اقتصادی برای ناامید کردن مردم می باشند. امروز مردم باید با حضور گسترده در مراسم نهم دی و سردادن شعارهای سال ۸۸ به دشمنان داخلی و خارجی بفهمانند که تلاش آنها برای ایجاد فتنه و نفوذ در کشور ناکام خواهد ماند و با هر گونه اقدامی در این جهت مقابله خواهند کرد. مردم ایران اسلامی همواره پشتیبان نظام و لایت فقیه بوده و خواهند بود و مسیر نفوذ دشمن از هر راهی را مسدود خواهند کرد.

شرایط استان و غرب استان در زمینه نفوذ چگونه است و با چه آسیب ها و تهدیداتی روبرو هستیم؟

استان اصفهان همیشه در همه زمینه ها پیشتاز بوده و مردم فهیم این استان در روز ۸ دی و یک روز زودتر با حضور حماسی خود در خیابان ها پشتیبانی از نظام و لایت فقیه را به جهانیان نشان دادند.

امروز دشمنان اسلام با تمام فشارهایی که بر نظام ما وارد کرده به نتیجه نرسیده است و در صحنه بین الملل نیز با مذاکرات هسته ای و توافقات به عمل آمده به مردم تمام دنیا ثابت شد که جو سازی ها و ایران هراسی های کشور های غربی از جمله آمریکای جنایتکار پوچ و بی اساس بوده و به اذعان خودشان با تحریم های مختلف هم نتوانستند کاری از پیش برند. مهم ترین پروژه براندازی پس از برجام پروژه نفوذ است که مهم ترین آن با توجه به فرمایشات امام خامنه ای نفوذ فرهنگی و نفوذ شبکه ای است. مسئولان و مردم عزیز ایران اسلامی باید مواظب این نقشه شوم دشمن باشند به خصوص با  قرار داشتن در آستانه انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی دشمن قصد نفوذ در لایه های تصمیم گیر جهت نیل به اهداف خود را دارد  و مردم با حضور حداگثری در انتخابات و انتخاب فرد اصلح، دلسوز، مومن، متدین، انقلابی و دارای تخصص و تجربه کافی دشمنان را مایوس خواهند کرد.

 

آخرین اخبار