اصفهان بسیج
فرمانده سپاه سمیرم:

۹ دی، مهر تثبیت دوباره ای بر آرمانهای امام (ره) بود

فرمانده سپاه سمیرم گفت: ۹ دی ماه ۸۸ مهر تثبیت دوباره ای بر آرمانهای امام راحل، شهدای گرانقدر و ترویج فرهنگ ولایت داشت.

حسن عجمی در نشست خبری ۹ دی که عصر امروز برگزار شد اظهار کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ایام فراوانی بوده است که به اقتدار نظام قوت دوباره ای بخشید و جمهوری اسلامی رادر میان نقشه های فراوان دشمنان موفق و پیروز گردانید.

وی افزود: یکی از این حماسه ها و حضور پرثمر که نقش ماندگار آن برای همیشه تاریخ در افتخارات عظیم ملت ایران ثبت گردید حماسه بزرگ و ماندگار ۹دی بود که در آن شرایط حساس و اوضاع خاص که رسانه های غربی وضعیت کشور را نابسامان جلوه می دادند و از عدم علاقه مندی مردم به نظام خبر می دادند این حماسه عظیم ضربه سنگینی را بر نقشه ها و برنامه های آنان زد و نشان داد که مردم همچون همیشه و حتی با اراده ای استوارتر و  وحدتی بر گرفته از اندیشه ناب و الهی امام راحل و بصیرتی ولایی بر پای آرمانهای انقلاب اسلامی ایران و ولایت فقیه ایستاده اند.

حسن عجمی تصریح کرد: حضور یکپارچه اقشار مختلف مردم  اعم پیر و جوان گواه این مدعا بود که مردم در دفاع از آرمانهای اسلام و انقلاب هیچ گاه کوتاه نیامده و تا آخرین قطره خون خویش در راستای تثبیت و استواری این راه عظیم قدم خواهند برداشت.

وی گفت: حضور پراقتدار مردم در این حماسه جاویدان نشان داد که روحیه انقلابی گری ، ایثار، وحدت و بصیرت ملت ایران فقط در زمان انقلاب و دفاع مقدس خلاصه نشده است بلکه این ویژگی ها روز به روز و استوارتر  از گذشته در آنان وجود دارد که در زمان ممکن خود را در عرصه دفاع از اسلام و انقلاب نشان خواهند داد.

فرمانده سپاه سمیرم بیان کرد: دامنه حضور مردمی حماسه ۹دی ۸۸ آنقدر وسیع بود که گویا بهمن ۵۷ دوباره ای در ایران در حال تحقق است و همگان را به یاد ایام پیروزی انقلاب اسلامی می انداخت که همه اقشار مردمی درصدد مقابله و مبارزه با رژیم شاهنشاهی برآمدند و تنها تفاوت حماسه ۹دی ۸۸ و بهمن ۵۷ تنها در این بود که مردم ایران در بهمن۵۷ به دنبال تغییر رژیم و استقرار حکومت جدید در جامعه بودند ولی در حماسه ۹دی ۸۸ مردم بر ادامه راه دفاع از نظام و حریم ولایت تاکید داشتند و اعلام رضایت و علاقه مندی خویش را از نظام جمهوری اسلامی اعلام نمودند.

وی خاطرنشان کرد: به راستی که ۹دی روز بصیرت ملت ایران است و مردم ما در این روز با درک عظیم خویش و بصیرت والایشان حضوری را تجربه کردند که تمام نقشه ها و هزینه های میلیاردی دشمنان را بر باد داد و مهر تثبیت دوباره ای بر آرمانهای امام راحل، شهدای گرانقدر و ترویج فرهنگ ولایت داشت.

عجمی با اشاره به تقارن ۹ دی ماه و هفته وحدت گفت: هفته وحدت یکی از یادگاری های پیر فرزانه انقلاب، حضرت امام خمینی رحمه الله است و پیام گران سنگ هفته وحدت این است که بدانیم پافشاری بر تاریخ، قشری گری است و بها دادن به اختلافات ظاهری ونوعی سطحی نگریست.

وی افزود: باید میراث نبوت را پاس داریم تا به قهقرای جهل و ظلمت سقوط نکنیم. پیام هفته وحدت این است که با دست اتّحاد و ذهن هوشیار، در سایه دستورات پیامبر خدا،رسول مهربانی و عترت پاک آن حضرت، مجال از تفرقه افکنیِ بیگانگان بگیریم. پیام هفته وحدت این است که در سایه قرآن و سنت و سیره رسول اکرم صلی الله علیه و آله، وحدت و یکرنگی خود را حفظ کنیم. با بصیرت و در سایه امامت و ولایت  صراط مستقیم جمهوری اسلامی را بپیماییم و جز در مقابل خدا و رسولش(ص) برای کسی سر خَم نکنیم همانگونه که در نهم دیماه ۸۸ این پیام را مردم فهیم این مرزوبوم با وحدت و بصیرت خود عملا نشان داده و به جهانیان خصوصا استکبار ثابت نمودند.

آخرین اخبار