اصفهان بسیج
فرمانده سپاه مقاومت بسیج ناحیه فریدن:

۹ دی جلوه ای از پیوند عمیق و عاشقانه ی امت با رهبری بود/ در انتخابات آتی سخنان مقام معظم رهبری راهگشاست

سرهنگ فتحیان به حرکت حماسه ی مردم در ۹ دی اشاره کرد و افزود: حماسه ۹ دی جوشش خود جوش، به موقع و هوشمندانه که بر خاسته از یک فهم عمیق اعتقادی و سیاسی مردم غیور ایران اسلامی بر علیه توطئه های پیچیده و مرموز استعمار جهانی و عیادی آن در دراخل کشور بود.

در تاریخ انقلاب اسلامی روزهای فراوانی یافت می شود که از آن ها با عنوان ایام الله و روزهای تحول آفرین، حرکت ساز و تعیین کننده در طول تاریخ یاد می شود.
بی تردید حرکت خودجوش و انقلابی مردم در روز نهم دی ماه سال ۸۸ یکی از همین روزهای باعظمت در تاریخ زرین انقلاب اسلامی است، حرکتی که الگوها و آرمان هایش، برگرفته از آموزه های دین اسلام و رنگ و بویش نشات گرفته از روحیه انقلابی مردم ایران اسلامی بود، این روز را همه به خاطر دارند؛ روزی که ایمان و اعتقاد مردم، تمام معادلات سیاسی شوالیه های کودتای مخملی را بر هم زد.
حال بار دیگر این روز غرور انگیز فرا رسید، روزی که دشمنان فهمیدند مردم ایران با تمام قوا پشتیبان دین و ولایت هستند و هیچگاه به خود فروختگان غربی اجازه ابراز وجود نمی دهند.
به همین دلیل این پایگاه خبری با فرارسیدن روز ۹ دی،  روز بصیرت و میثاق با ولایت به گفتگو با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدن در این خصوص پرداخت که در ادامه آن را از نظر خواهیم گذراند:

سرهنگ علی فتحیان فرمانده مقاومت بسیج ناحیه فریدن ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت هفته وحدت، ابتدا در خصوص موضوع گفتگو به فتنه سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: انتخابات دهم بستری بود که دشمنان در پی سالها برنامه ریزی و نفوذ و یارگیری در کشور به دنبال بهره برداری حداکثری در جهت بر اندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که متاسفانه از ظرفیت های نیروهای با سابقه انقلاب استفاده کرده و فتنه ۸۸ را ایجاد کرد.
وی در خصوص وجوه اشتراک بین فتنه های ۸۸ ، ۷۸ و بنی صدر عنوان کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی از ابتدای شکل گیری در مقابل اهداف استعمار جهانی و به خصوص شیطان بزرگ آمریکا در تمام نقاط ایستادگی کرده و می کند و این به این معنا نیست که طیف خاصی یا جریان خاصی در کشور به دنبال دشمن تراشی برای انقلاب و نظام باشد.
وی ادامه داد: بلکه ذات انقلاب اسلامی ما به این گونه است که بر علیه سلطه گری، سلطه پذیری، استعمار و اشرافیگری مبارزه می کند بر این اساس طبق ذات دشمن که با استعمار رابطه ی مستقیم دارد، به همین خاطر از همان ابتدای انقلاب با کشورمان دشمنی خود را آغاز کرده که یکی از وجوه مشترک در همه فتنه ها موجود در این چند سال، حضور آمریکا در آنها بوده است.

حماسه ۹ دی جوشش خود جوش که برخاسته از فهمی عمیق ، اعتقادی و سیاسی بود
سرهنگ فتحیان در بخشی دیگر از صحبت های خود به حرکت حماسه ی مردم در ۹ دی اشاره کرد و افزود: حماسه ۹ دی جوشش خود جوش، به موقع و هوشمندانه که بر خاسته از یک فهم عمیق اعتقادی و سیاسی مردم غیور ایران اسلامی بر علیه توطئه های پیچیده و مرموز استعمار جهانی و عیادی آن در دراخل کشور بود.
این فرمانده دلایل حضور پرشور مردم در حماسه ۹ دی را برخاسته از دینداری و ولایت مداری آنها بر شمرد و عنوان کرد: دینداری یک امر اصیل، ریشه دار و قوی در وجود مردم کشور ماست هرگاه احساس مردم به سمتی رود که اصل اسلام و نظام را در خطر ببینند بر اساس ارزش وجودی خود بر علیه فتنه قیام کرده و نقشه های دشمنان را نابود می سازند.
فرمانده مقاومت بسیج ناحیه فریدن یکی دیگر از علت های خلق شدن حماسه ۹ دی را پیوند عمیق مردم با ولایت و امامت جامعه دانست و تصریح کرد: یقینأ نقش رهبر معظم انقلاب در روشنگری و نمایان کردن زوایای پنهان فتنه ۸۸ خصوصأ در خطبه ها و سخنرانی های آن ایام بر هیچ کس پوشیده نیست که باعث گردید پیوند عمیق و عاشقانه بین رهبر و ملت در روز بصیرت جلوه گر شود.
وی ادامه داد: نباید از این موضوع نیز غفلت کرد که تلاش های عناصر وابسته و مزدور در کشاندن اعتراضات مردم به سمت قداست زدایی و هتاکی بر مقدسات نظیر عاشورای اباعبدالله الحسین همچنین هتاکی بر اصل ولایت فقیه و مشخص شدن ماهیت این عناصر برای مردم قابل تحمل نبوده و به صورت خود جوش به صحنه امدند و از تمام مقدسات خود دفاع کرده و مسیر خود با همه جریانات خائن و استعمار جدا کردند.
در ادامه خبرنگار این پایگاه خبری با پیش رو بودن انتخابات ۹۴، توصیه های سرهنگ فتحیان را در این خصوص جویا شد که وی به صورت تیتر وار چند نکته را بیان کرد که در زیر آمده است:
۱- انتخابات نقش موثری در امور کلی نظام و حتی امور داخلی و منطقه ای دارد که نباید از آن غفلت کرد زیرا یک انتخاب درست مایه رشد و پیشرفت است و اینکه گفته شود خیلی مهم نیست یک اشتباه بزرگ است.
۲- انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی دو رکن اصلی برای تصمیم گیری برای محتوای انقلاب اسلامی می باشد یعنی این دو مجلس می تواند نقش مهمی در تقویت نظام ولایی وهمچنین در توسعه و پیشرفت مادی و معنوی داخلی نظام داشته باشد که این امر بسیار قابل توجه است.
۳- دشمنی دشمن را فراموش نکنیم و باید بدانیم دشمن و عناصر وابسته اش دست از کینه و عداوت خود با نظام را بر نمی دارند و به فرموده مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی)، دشمن به دنبال نفوذ و تاثیر گذاری بر عناصر داخلی است تا بتواند با جریان سازی و جهت دهی مسیر انقلاب و تاثیر گذاری بر رفتار انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف می باشد تا بتواند به جمهوری اسلامی ضربه بزنند.
۴- مردم عزیز و فهیم دقت کافی و لازم را به عمل آورند، کسانی را انتخاب کنند که نه تنها در زندگی شخصی شان شائبه هیچ گونه کوتاهی در خصوص مسائل اعتقادی را نداشته باشد بلکه سوابق موضع گیرهای سیاسی و اجتماعی آن همواره در راستای تقویت نظام مقدس و اهداف بلند آن بوده باشد.
۵- منتخب مردم باید دغدغه مردم، کشور و آبادانی منطقه را همواره سرلوحه خود قرار داده و باید از نظر فکری، جسمی، روحی و انگیزشی در حد خوبی قرار داشته باشد که بتواند برای مردم خدمت گذاری کند.
۶- مهم ترین توصیه که در این راستا دارم توجه کامل بر بیانات و تذکرات مقام معظم رهبری است که بسیار راهگشا و موثر می باشد که لازم است مردم عزیز شهرستان در این خصوص دقت لازم را داشته باشند.

سرهنگ فتحیان پس از توصیه های خود بیان کرد: امید این را داریم که یک مرتبه دیگر با حضور پرشور و فراگیر همه مردم عزیز شهرستان فریدن برگ زرین دیگر در این دوره از انتخابات توسط مردم ولایی فریدن تقدیم انقلاب شکوهمند اسلامی شود و موجبات عزت و سربلندی نظام و مردم منطقه فراهم شود.

آخرین اخبار