اصفهان بسیج
مسئول سازمان بسیج اصناف استان اصفهان:

بصیرت و ولایت مداری از شاخصه‌های اصناف است

در ارتباطی که سازمان بسیج اصناف با این قشر عظیم و زحمتکش دارد همیشه از حضورشان درصحنه‌های انقلاب و دفاع مقدس و شهدای گران‌قدری که در این راه تقدیم نظام، انقلاب و اسلام نموده‌اند به‌عنوان برگ افتخار هر اتحادیه و صنف یاد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، مسئول سازمان بسیج اصناف استان اصفهان اظهار کرد: از دوران انقلاب و دفاع مقدس تاکنون اصناف به حمد خدا با بصیرت، شناخت، ایمان و تدینشان که زیاد بوده، در همه صحنه‌های انقلابی حاضر بوده‌اند.

سرهنگ دوم پاسدار حمیدرضا امانی نقش اصناف در دوران مختلف را این‌گونه بیان کرد: جان‌فشانی‌ها، کمک‌ها و حمایت‌های اصناف و بازاریان از انقلاب چه جانی و چه مالی با اخلاصی که داشتند انجام می‌گرفته است، به‌طوری‌که همیشه موردتوجه حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب قرار داشته و موردتمجید و تشویق این بزرگان قرارگرفته‌اند.

به گفته این مسئول، همیشه متدینین و پیشکسوتان اصناف و بازار بایدروشنگری و بصیرت را به قشر جوانی که به صحنه کسب‌وکار و اصناف وارد می‌شوند انتقال بدهند و مراقب باشند دشمن با راه‌های مختلف بین آن‌ها نفوذ نکند و بسیج اصناف، مسئولین اصناف و بازاریان باید این وظیفه‌ای که دارند و قانون نیز بر این امر صراحت کرده نسبت به آگاهی بخشی و بصیرت دهی به‌روز به اصناف و بازاریان اقدام کنند.

وی حضور اصناف در حماسه ۹ دی ۸۸ و خاموش کردن فتنه را دلیل بصیرت به‌روز و ولایت مداری آن‌ها عنوان کرد و افزود: اصناف همیشه درصحنه بوده‌اند و به همراه بسیج اصناف، انجمن اسلامی بازار و افراد انقلابی، رزمنده و جانباز و قشر عظیم بازاریان نشان دادند که همیشه درراه دفاع از انقلاب و ارزش‌های انقلاب اسلامی حاضرند از مال و جان خود بگذرند.

امانی در خصوص برگزاری جلسات بصیرت افزایی گفت: در این خصوص سازمان بسیج اصناف استان اصفهان با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی، جلسات آموزشی، بصیرتی، فقه و بازار، احکام کسب‌وکار و آشنایی با مسائل روز و تهدیداتی که در خصوص این قشر زحمتکش و انقلابی متصور هست برگزار و پیگیری می‌نماید، لذا با توجه به تهدیدات گوناگون و سرمایه‌گذاری زیاد دشمن در این زمینه، اقدامات مؤثر و مفید دستگاه‌های مرتبط در این زمینه بایستی انجام بگیرد.

وی عنوان داشت: در ارتباطی که سازمان بسیج اصناف با این قشر عظیم و زحمتکش دارد همیشه از حضورشان درصحنه‌های انقلاب و دفاع مقدس و شهدای گران‌قدری که در این راه تقدیم نظام، انقلاب و اسلام نموده‌اند به‌عنوان برگ افتخار هر اتحادیه و صنف یاد می‌کند.

مسئول سازمان بسیج اصناف اصفهان نسبت به حضور گسترده اصناف و بازاریان احساس افتخار می‌کند که این قشر به‌صورت داوطلبانه درصحنه‌های انقلابی و مناسبت‌ها مثل روز قدس، راهپیمایی ۲۲ بهمن، نمازهای جمعه، هفته دفاع مقدس، محکوم کردن حرکت‌ها و دشمنی‌های استکبار با تعطیل کردن بازار و کسب‌وکارشان و تجمع در مساجد و حوزه‌های علمیه بازار به‌صورت خودجوش و به‌موقع حضور گسترده‌ای به هم می‌رسانند.

امانی با توجه به توطئه‌های دشمن در موقعیت کنونی تصریح کرد: دشمن در ایجاد تفرقه بین شیعه و سنّی و مذاهب مختلف در همه قشرها به‌ویژه اصناف و بازاریان که در ارتباط مستقیم و زیادی با آحاد جامعه دارند، چشم طمع دوخته است و بایستی با بصیرت افزایی و عبرت گرفتن از تاریخ و توجه و تمسک به فرمایشات مقام عظمای ولایت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) دقت نمایند که خدای‌ناکرده توطئه دشمن و حرکت دشمن در ایجاد تفرقه در بین بازار و اصناف به سرانجام نرسد و این توطئه ها به خودشان بازگردد.

وی تأکید کرد: اصناف و بازاریان همیشه در کسب‌وکار خود انصاف و اخلاق اسلامی را با مردم و مشتریان رعایت نمایند که این نمود بازار اسلامی و انتظار رهبر فرزانه انقلاب از بازاریان است.

 

آخرین اخبار