اصفهان بسیج
مسئول سازمان بسیج مداحان:

مداحان باید زمینه ساز حکومت عدل امام زمان(عج) باشند/ ماموریت اصلی هیئات مذهبی احیای فریضه امر به معروف در جامعه است

همایش تخصصی و علمی مداحان، شعرا و مدیران هیئات مذهبی استان اصفهان با حضور فعالان این عرصه و سخنرانی حجت السلام ماندگاری و مسئول سازمان بسیج مداحان استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان(عج)، همایش تخصصی و علمی مداحان، شعرا و مدیران هیئات مذهبی استان اصفهان با حضور بیش از ۳۰۰ تن از مداحان و فعالان این عرصه با همکاری سازمان بسیج مداحان، اداره تبلیغات اسلامی و مجمع الذاکرین استان شب گذشته در تالار مرکز تحقیقات جهانی اهل البیت (علیهم السلام)برگزار شد.

مسئول بسیج مداحان استان اصفهان در این مراسم با اشاره به اهمیت بسیج مداحان به عنوان یکی از تاثیرگزارترین قشر ها از اقشار ۲۲ گانه بسیج، عنایت خاص اهل بیت (علیهم السلام) به مداحان را موهبتی الهی دانست و گفت: یکی از وظایف این قشر علاوه بر ترویج و تقویت مدح و منقبت اهل بیت (علیهم السلام) این است که زمینه ساز حکومت عدل امام زمان(عج) باشند.

مجید صابری ایجاد پیوند میان شعرا و مداحان را یکی از وظایف مهم بسیج مداحان دانست و افزود: مأموریت اصلی مداحان و هیئات مذهبی در جامعه احیای فریضه مقدس امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فریضه دینی و وظیفه اجتماعی است.

۴ گام برای موفقیت در نوکری اهل بیت(علیهم السلام)

حجت الاسلام ماندگاری در ادامه این مراسم با تاکید بر جایگاه عظیم خدمت به دستگاه اهل بیت (علیهم السلام) به نقل از یک شهید گفت: نوکر و خادم امام حسین(ع) در اثر خدمت گزاری و عرض ارادت می تواند به مقام «منا اهل البیت» برسد.

وی با اشاره به ۴ گام لازم برای موفقیت در خادمی و نوکری حضرت امام حسین(ع)، اظهار کرد: گام اول وجود تمایل و کشش قلبی برای نوکری اهل بیت (علیهم السلام) است و اینکه نیت قلبی ما خدمت خالصانه در این راه و پرهیز از عمل ظاهری و ریاکارانه باشد.

ماندگاری افزود: نقش بازی کردن در این راه ما را به جایی نمی رساند و چنانچه با پای دل در این عرصه گام بر نداریم حسینی نخواهیم شد.

مسئول گروه تفحص سیره شهدا با برشمردن دانستن قاعده مداحی و نوکری امام حسین (ع) به عنوان دومین عامل موفقیت در نوکری اهل بیت (علیهم السلام) عنوان کرد: سوز سحرگاهی، سواد کامل مداحی، آشنایی به منابع روایی و فقهی و پرهیز از غلو و اغراق در اشعار قاعده مداحی و خادمی امام حسین(ع) است که همه مداحان باید با این موارد توجه داشته باشند.

این کارشناس مذهبی سلامت نفس مداح در عرصه خادمی  امام حسین(ع) را به عنوان گام سوم بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: بی ریا مداحی کردن مداح و پرهیز از توجه به مسائل مادی صرف، عامل مهمی در رسیدن به سعادت از راه خادمی و نوکری امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام ماندگاری در پایان با اشاره به چهارمین گام موفقیت گفت: چهارمین عامل، ماندگاری و تداوم در راه و سیر مداحی و خادمی امام حسین(ع) که مداحان باید به آن توجه کنند.

در پایان این مراسم از مادر شهید صغیرا (از شهدای غواص تازه تشییع شده) و چند تن از مداحان و فعالان هیئات های مذهبی تقدیر به عمل آمد.

 

آخرین اخبار