اصفهان بسیج
در دومین اجلاسیه بسیج شهرستان مطرح شد؛

ضرورت ایجاد فرهنگسرای خانواده در دهاقان/ مشکلات مسکن مهر برطرف می شود

دومین اجلاسیه مجمع بسیج شهرستان با موضوع خانواده، طرح هم افزایی دستگاههای دولتی و مردمی در موضوع خانواده و طب سنتی و ایجاد فرهنگسرای خانواده را مطرح نمود، همچنین گزارشی از فعالیتهای انجام شده در کارگروه اجتماعی در رفع مشکلات مسکن مهر ارائه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت صاحب الزمان (عج)، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان با اشاره به حضور مردم در لحظه های حساس انقلاب افزود: شاخص و ملاک اصلی مردم در حضور و انتخاب، ولایت فقیه است، مردم همیشه در دوران انقلاب حماسه آفریده اند، این مردم انقلابی در حضوری که آمریکائیها به دنبال این بودند که مردم دیگر شعار مرگ بر آمریکا نگویند، بار دیگر با حضور میلیونی خود مرگ بر آمریکا را سرودند.

بهمن افشاری با بیان سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم انتخابات را عرصه رویارویی با دشمن دانست و افزود: دشمن به انتخابات ملت ایران چشم دوخته است و باید مردم با حضور گسترده خود پای صندوقهای رأی به فرد اصلح که دارای سابقه انقلابی و مردمی، ولایی و به دور از جناح بندی های سیاسی و منفعت شخصی است رأی دهند.

مجمع بسیج شهرستان دهاقان که به مشکلات شهرستان می پردازد و در کارگروهها بررسی آنها مد نظر قرار می گیرد، تاکنون توانسته مشکلات را در سطح شهرستان احصاء و در جهت رفع آنها برآید، که یکی از این موارد مشکلات موجود در زیرساختهای خدماتی، فرهنگی، ورزشی و مسکن های مهر دهاقان است که این موضوع با بررسی، راهکارهای موجود و پیگیری های انجام شده به مصوباتی دست پیدا نموده که از جمله حل مشکل فرهنگی و ساخت مسجدالجواد مسکن مهر، محوطه سازی و پیاده روهای مسکن مهر، جابجایی دامداری های جنب مسکن مهر از جمله مواردی است که دارای مصوباتی بوده است.

یعقوبی مسئول کارگروه زنان مجمع بسیج شهرستان دهاقان با ارائه طرح هم افزایی دستگاههای دولتی و مردمی در موضوع خانواده و ایجاد فرهنگسرای خانواده تصریح کرد: در تدوین این طرح هم مسائل نرم افزاری و هم سخت افزاری همزمان مورد توجه قرار گرفته است.

وی گفت: در زیرساخت ها و مباحث سخت افزاری متأسفانه در سطح شهر دهاقان و گلشن از وجود مرکزی با مزایای فضای فیزیکی و امکانات مناسب جهت فعالیت در موضوعات مرتبط با خانواده به صورت متمرکز محروم می باشند.

رئیس کارگروه زنان مجمع خاطرنشان کرد: در بعد نرم افزاری حرکت هماهنگ و عملیاتی نهادها، سازمان ها و قسمتهایی از ادارات است که متولی و دخیل در این موضوع هستند و فارغ شدن برخی مجموعه ها از نگاه اقتصادی به زیرساخت های فرهنگی، ورزشی و ایجاد مدیریتی دغدغه مند، صاحب نفوذ و مؤثر جهت هماهنگی این مجموعه ضزوری است.

یعقوبیافزود: متولی اصلی طرح، شهرداری و شورای اسلامی شهر دهاقان و شهرداری و شورای اسلامی شهر گلشن هستند که در این جهت اقدام می کنند.

بوذرج مهری سخنران همایش، موضوعاتی در خصوص خانواده اسلامی مطرح نمود و گفت: این عالم بصورت نامحدود قابل استفاده نیست و رزق ما مشخص است، زندگی در این دنیا مخلوط است و هر کاری کنیم باز هم در زندگی مشترک اختلافاتی وجود دارد.

وی با اشاره به موضوع معاد و آثار آن در زندگی مشترک خاطرنشان کرد: حضرت زینب سلام الله علیها در کربلا مصیبتهای بسیاری دید ولی گفت: من جز زیبایی چیزی ندیدم و ریشه آن سخنان زیبا اعتقاد به معاد بود.

مشاور خانواده افزود: انسانها اگر خوب باشند بهشت ایجاد می شود و مهم نحوه زندگی در کنار همدیگر است.

وی اذعان داشت: تربیت انسانها بسیار مهم است، یک قدم برداشتن برای تحکیم بنیاد خانواده کار بزرگی است که با فرهنگسرای خانواده می توان در این جهت همت نمود و اگر خانواده ها اصلاح شوند همه چیز اصلاح می شود.

در این مجمع فرمهای نظرسنجی در خصوص طرح مورد نظر جمع آوری و نتایج آن برای مسئولان و طرح بحث در جلسات مرتبط  ارسال می شود.

مجمع بسیج برگرفته از ایده حضور و دغدغه در تمامی عرصه های جامعه است که با حضور همه کسانی که دغدغه دین و اسلام دارند مسیری را برای حل مشکلات باز و راهها را مشخص می کند.

آخرین اخبار