اصفهان بسیج
فرمانده سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه:

مقاومت در خاکریز اقتصادی موجب خودکفایی و بالندگی کشور خواهد شد

مشیر صدری فرمانده سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه تاکید کرد: مقاومت در خاکریز اقتصادی به همراه حرکاتی نظیر فعالیت های شرکت های دانش بنیان، موجب خوکفایی و بالندگی کشور خواهد شد که لازمه پیشرفت و حرکت انقلاب و اسلام بسوی تعالی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، فرمانده سپاه ناحیه شاهین شهر‌ و میمه، در آیین تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی این ناحیه با اشاره به جایگاه رفیع علمی و توان بالای صنعت موشکی ایران در تولبد موشک های دور برد گفت: عزت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان قسم خورده مرهون روحیه جهادی جوانان انقلاب اسلامی می باشد.

باور «من می توانم» ضامن پیروزی انقلاب در عرصه های مختلف است

سرهنگ پاسدار سیدعلی مشیر صدری خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با تلاش جوانان متعهد و انقلابی در راه توسعه و پیشرفت علمی گام های بزرگی برداشته است بطوریکه در هشت رشته اصلی اعم از نانو، لیزر، سلول های بنیادی، صنعت ماهواره و… در بین کشورهای دنیا حرفی برای گفتن دارد، کما اینکه قدرت موشکی ایران نیز در دنیا بی نظیر است.

وی با تحسین تلاش و جدیت کارآفرینان موفقی که توانسته اند تنها با توکل به خدا و اراده قوی در لبیک به امر رهبر در راه تحقق اقتصاد مقاومتی اقدامی جدی داشته باشند تصریح کرد: حضور چنین افرادی که به معنای حقیقی «من می‌توانم» رسیده اند، ضامن پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه های گوناگون نظیر انقلاب و جنگ است.

مقاومت در خاکریز اقتصادی موجب خودکفایی و بالندگی کشور می شود

فرمانده سپاه ناحیه شاهین شهر با اشاره به موقعیت های خاص کشور بیان کرد: ایستادگی و مقاومت ملت ایران به رهبری حضرت امام(ره) پیروزی انقلاب اسلامی در برابر رژیم پهلوی و جنگ تحمیلی را در پی داشت و نتیجه این خودباوری ها در سالهای اخیر صدور انقلاب اسلامی به کشورهای دنیا بوده تا جایی که در مصوبه اخیر دولت آمریکا بودجه ای هنگفت برای جلوگیری از نفوذ جمهوری اسلامی در کشورهای منطقه به تصویب رسیده است.

وی با بیان اینکه دشمن هیچگاه از مواضع خود عقب نشینی نکرده است تاکید کرد: امروزه مقاومت ما در خاکریز اقتصادی و ایجاد حرکاتی نظیر فعالیت های شرکت های دانش بنیان، موجب خوکفایی و بالندگی کشور خواهد شد که لازمه پیشرفت و حرکت انقلاب و اسلام برای رسانیدن این امانت به صاحب اصلی آن حضرت بقیه الله می باشد.

اولویت اصلی بسیج دانشجویی در سال جاری تبیین جریان انقلابی و غیر انقلابی است

مسئول سازمان بسیج دانشجوئی استان اصفهان در این مراسم در چند محور فضای دانشجویی و دانشگاهی را تشریح کرده و گفت: اولویت اصلی بسیج دانشجویی در سال جاری تبیین گفتمان انقلاب و جریان انقلابی و غیر انقلابی در کشور می باشد.

وی با نامناسب خواندن دسته بندی های مرسوم سیاسی کشور از قبیل راست و چپ و.. آنها را برای پاسخگوی به نیازها و شرایط فعلی کشور ناکارامد عنوان کرد و افزود: برخی افراد برای حفظ منافع شخصی و اهداف حزبی و غیر انقلابی بدنبال دو فطبی کردن جامعه هستند.

رضا غفوری با تاکید بر تبیین گفتمان و راهبردهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی در دانشگاه ها با هیچ یک از جریان های همسو و انقلابی، تقابل سیاسی ندارد و با حفظ حریم ارتباط با روسای دانشگاه ها، تفکر و روحیه انقلابی با حمایت و توجه مسئولان دانشگاه دنبال می شود.

دانشجوی انقلابی باید با حفظ روحیه خودباوری مطالبه گر باشد/ دشمن در فکر از بین بردن روحیه انقلابی در جوانان است

وی هدف بسیج دانشجویی از ورود به مباحثی نظیر برجام را مطالبه ارزشهای انقلاب اسلامی خواند و ضمن ابراز تاسف نسبت به وضعیت خودروی ملی کشور، شرایط نامناسب اقتصادی را ناشی از وادات بی رویه کالاهای مشابه تولید داخل، توسط مافیای ثروت و قدرت عنوان و تاکید کرد: دانشجوی انقلابی باید با حفظ روحیه خودباوری و انقلابی خود مطالبه گر باشد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان با ابراز رضایت از همکاری و تعامل دوسویه روسای دانشگاه های شهرستان ها و بسیج دانشجویی، با تاکید بر داشتن روحیه انقلابی اظهار کرد: هدف اصلی دشمن از توافقنامه برجام از بین بردن روحیه انقلابی ملت ایران است.

وی استکبار ستیزی را شاخصه دیگری برای جوانان انقلابی دانشجو عنوان کرد و افزود: روحیه استکبار ستیزی باید در فضای دانشگاه ها به طرق مختلف اعم از کار پژوهشی، علمی و مطالعه تخصصی علوم، مصاحبه و بیانیه حفظ شود.

مطالبه گری از دولت تقابل با دولت نیست/ فرجامی همچون فرجام شوروی، در انتظار آمریکا است

غفوری در ادامه خاطرنشان کرد: مطالبه گری از دولت نه تنها تقابل با دولت نیست بلکه کمک به پیمودن مسیر واقعی و جلوگیری از زیاده خواهی های استکبار جهانی است که با هدف تحقیر جوان انقلابی تحریم های ظالمانه را اعمال می کند.

وی با اشاره به فخر فروشی آمریکا مبنی بر داشتن تمدن در قدرت و صنعت، به پروژه تیم فرهنگی بسیج دانشجویی که در آینده نزدیک رسانه ای خواهد شد اشاره کرد و افزود: در این پروژه، ریشه یابی های صنعتی و اقتصادی گواهی می دهد فرجامی همچون فرجام کمونیست شوروی، در انتظار آمریکا می باشد.

چنگ اندازی آمریکا به ۲ میلیارد دلار دارایی ملت ایران ناشی از افول و شکست قدرت آمریکا است

مسئول بسیج دانشجویی استان، چنگ اندازی به ۲ میلیارد دلار دارایی ملت ایران را ناشی از ورشکستگی و افول قدرت استکبار جهانی دانست که بزودی با یاری خداوند متعال محقق خواهد شد.

وی در ادامه با اذعان به اینکه افرادی در کشور درصدد نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در چارچوب ریاضت اقتصادی هستند گفت: این تعبیری غلط از اقتصاد مقاومتی است چرا که اقتصاد مقاومتی یعنی رفاه اقتصادی و ایجاد اشتغال و باید با تولید محتواهای مناسب، در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی  فرهنگ سازی انجام شود.

غفوری در صحبت های پایانی خود خطاب به دانشجویان متذکر شد در همه موارد باید توسل و توکل داشت و موضوع درس خواندن و اهمیت عنوان علم را جدی گرفته و روحیه حقیقت خواهی را محور اصلی کار قرار داد.

در پایان ضمن قددانی از زحمات سروان پاسدار جواد حیدری، با حکم بسیج دانشجویی سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان سروان پاسدار احسان اسماعیلیان به سمت مسئول بسیج دانشجویی سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه منصوب شد.

با حضور فرمانده سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه، مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان، روسای دانشگاه ها، جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه های شهرستان، آیین تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی سپاه ناحیه سپاه شاهین شهردر سالن اجتماعات این ناحیه برگزار شد.

 

 

آخرین اخبار