اصفهان بسیج
بمناسبت سالروز فتح خرمشهر

مراسم گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در شهر ابوزیدآباد شهرستان آران و بیدگل

همزمان با سوم خرداد، سالروز آزادسازی و فتح خرمشهر،روز مقاومت و ایثار،مراسم بزرگداشت این حماسه باشکوه به همت حوزه مقاومت بسیج امام حسین(ع) و ستاد برگزاری این مراسم در صحن مطهر آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع)شهر ابوزیدآباد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، در این مراسم،حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد، با تبریک میلاد امام زمان(عج) و سالروز فتح خرمشهر و گرامیداشت یاد و خاطره فرماندهان عملیات بیت المقدس با بیان این که استقلال،عظمت و آبروی نظام اسلامی مدیون خون شهدا،‌ ایثار جانبازان و رزمندگان است، خاطرنشان کرد:عظمت و اقتدار نظام اسلامی در حماسه فتح خرمشهر تجلی و نمود عینی یافت.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج آران وبیدگل با اشاره به سخن تاریخی امام راحل (ره) در مورد این فتح عظیم که فرمودند “خرمشهر را خدا آزاد کرد”، اظهار داشت: آزادسازی خرمشهر با اراده و عنایت پروردگار و اتصال دو حقیقت ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام و اخلاص و ارادت و دلدادگی مردم به اسلام تحقق یافت.

وی،به عملیات بیت المقدس و نقش تاثیر فرماندهی معنوی حضرت امام خمینی (ره) و فرماندهانی چون شهیدان صیاد شیرازی،حسن باقری و جهان آرا اشاره کرد و افزود:رزمندگان اسلام با تبعیت از فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی بیش از ۵ هزار متر مربع از سرزمین های کشور را در ۵۵۰ روز مقاومت آزاد کردند و حدود ۱۹ هزار نفر از نیروهای دشمن را به اسارت گرفتند که این نمونه ای از توفیقات الهی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

حجت الاسلام حاج احمد افزود:آن چیزی که خرمشهر را آزاد کرد،گفتمان مقاومت و جهاد است و مساله ای که امروز مطرح می شود آن است که گفتمان اصلی خود را فراموش نکنیم که اساسی ترین گفتمان های انقلاب اسلامی است.

وی،استکباری ستیزی را یکی دیگری از گفتمان انقلاب اسلامی دانست و اذعان داشت:همچنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند شعارهای انقلابی را باید حفظ کرد که جهت ها و راه را به ما نشان می دهد.

وی، در ادامه  به بحث اقتصاد مقاومتی پرداخت و تصریح نمود:آن چیزی باعث می شود که ما در برابر هر تحریمی مقاوم شویم حمایت از تولید داخلی و خرید محصولات ساخت داخل است که یکی ازمولفه های اقتصاد مقاومتی می باشد.

این مراسم که در صحن مطهر آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع)و در جوار گلزار شهدای آن مکان برگزار گردید،امام جمعه ابوزیدآباد،بخشدار کویرات،فرمانده حوزه بسیج امام حسین(ع)،مسئول رسیدگی به امور مساجد بخش کویرات و جمعی از روحانیت معزز به همراه اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

آخرین اخبار