اصفهان بسیج
فرمانده سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه:

اراده و باور من می توانم گامی موثر در جهت اقتصادی پویا است

مشیر صدری فرمانده سپاه شاهین شهر و میمه بابیان اینکه اراده و باور «من می توانم» گامی موثر در جهت اقتصادی پویا می باشد گفت: طرح‌های حمایتی و اشتغال‌زایی بسیج سازندگی مروج اقتصادی پویا،مبتنی بر ظرفیت‌های بومی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، در بازدید فرمانده سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه به همراه معاونت بسیج سازندگی ناحیه از طرح های اقتصاد مقاومتی یک واحد گلخانه سبزیجات نیز به بهره برداری رسید.

سرهنگ دوم پاسدار سیدعلی مشیر صدری پس از بازدید از این گلخانه، با اشاره به نقش معجزه آسای تفکر «من می توانم» در ایجاد روحیه خود باوری گفت: هر کس در هر عرصه ای باور کند که می تواند و وارد آن حوزه شود قطعا موفق خواهد شد.

وی اضافه کرد: در حالیکه باور پیروزی انقلاب اسلامی، در برابر رژیم پهلوی و صدام بعثی که از سوی ۳۵ کشور بعضا قدرتمند به لحاظ تجهیزات و اطلاعات پشتیبانی می شد برای برخی افراد غیر ممکن بود اما بااراده الهی و نیروی من می توانم این پیروزی ها میسر شد.

فرمانده سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باور به داشته‌ها و ظرفیت‌های بومی و تلاش در جهت تحقق پیشرفت و تعالی جامعه است خاطرنشان کرد: باید در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب با گامهای موثر اقتصادی، به تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی کمک کرد و به عزت و سربلندی جمهوری اسلامی تداوم بخشید.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، خاطرنشان کرد: طی چند سال اخیر علی رغم تاکیدات مکرر رهبرانقلاب در عرصه اقتصاد مقاومتی، متاسفانه هنوز برخی از مسئولان باور ندارند که با اراده و پشتکار می توانیم روی پاهای خود بایستیم.

مشیر صدری در ادامه به موفقیت مهندسان پرتلاش پالایشگاه اصفهان در تولید و خودکفایی قطعه بسیار مهم و مورد نیاز پالایشگاه اشاره کرد و افزود: عدم امکان پالایشگاه اصفهان در تهیه کاتالیزوری که تنها در انحصار انگلستان و آمریکا می باشد و متاسفانه از سال۱۳۹۰ تاکنون نیز در سایه تحریم ها دسترسی به این کاتالیزور نیز غیر ممکن شده و موجب تعطیلی دو فاز پالایشگاه شده بود، با تلاش شبانه روزی مهندسان پالایشگاه این کاتالیزور تهیه و این امکان برای کشور ایران بوجود آمد که بدون وابستگی به کشورهای بیگانه، پالایشگاه راه اندازی کند.

وی بابیان اینکه این امر تا زمانی که اراده و نیروی “من می توانم”در باور نیروهای جوان شرکت های دانش بنیان تجلی یافته باشد، ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: مهندسان جوان و پرتلاش پروژه را از پالایشگاه تحویل گرفته و با تخصیص اعتباری معادل با ۸ میلیارد تومان و ساخت پالایشگاهی در ابعاد آزمایشگاهی عملیات تولید این کاتالیزور کلید خورد و با تست موفقیت آمیز، این قطعه در حال حاضر در فاز دوم و سوم پالایشگاه اصفهان قرار گرفته و جمهوری اسلامی ایران در جمع سه کشور تولید کننده این کاتالیزور در جهان قرار گرفت.

فرمانده سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه با اشاره به نقش اراده محکم در بدست آوردن این موفقیت ها بیان کرد: هرچند دولتمردان ما در برخی عرصه ها نظیر سیاست، دقت در امور کشور داری و … موفقیت هایی داشته اند اما نمی توان منکر برخی نقاط ضعف بود چرا که به وضوح در سطح جامعه قابل مشاهده و لمس است لیکن براساس بیانات رهبرانقلاب، این ها کف روی آب هستند و زیر این جریان آبی آرام قرار دارد و لازم است که در این امور نیز تلاش های جدی صورت بگیرید.

وی در ادامه نعمت امنیت بی رقیب ایران اسلامی در سطح جهان، خلق نیکوی ایرانیها و معنویت رو به رشد جامعه را از برکات انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: انقلاب یمن، عراق، سوریه و کشورهای شمال ایران همه برگرفته از انقلاب مردم ایران اسلامی است که این امر گواه موفقیت در صدور انقلاب می باشد.

مشیر صدری تنها مشکل اساسی کشور را حوزه اقتصادی دانست و ابراز امیدواری کرد: به شرط حضور افرادی پرتلاش و با همت که امکانات دسترسی لازم برای فعالیت در عرصه اقتصادی را دارند، شاهد حرکت و تحولی در این زمینه باشیم که قطعا موجب سربلندی کشور خواهد شد،

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیتهای موجود بر اجرایی شدن سیاستهای اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: بسیج سازندگی با اجرای طرح‌های حمایتی و اشتغال‌زایی در شهرستان مروج اقتصاد مقاومتی پویا و مبتنی بر ظرفیت‌های بومی می باشد.

گلخانه برگ سبز به همت نسرین افشاری زرندی بانوی بسیجی شاهین شهری با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیون سرمایه اولیه و همکاری اعضای خانواده در مساحتی بیش از دو هزار متر ایجاد و به کشت انواع سبزیجان از جمله خیار، گوجه، ریحون، مرزه و…… برده شده است.

بانوی بسیجی حوزه حضرت زهرا(س) ناحیه شاهین شهر و میمه با ایجاد این گلخانه علاوه بر اشتغال خود و فرزندش امکان اشتغال مستقیم ۶ نفر دیگر که از اعضای خانواده می باشند فراهم کرده است.

آخرین اخبار