اصفهان بسیج
لبیک بانوی بسیجی شاهین شهری به امر رهبر؛

اقتصاد مقاومتی شعار نیست، اراده میخواهد!/شکوفه های تلاشی که به ثمر نشست

اقتصاد مقاومتی شعار نیست بلکه باور توانمندی و استعدادها است و اینکه انسان بطور خودجوش و بدون وابستگی به دیگران شغلی ایجاد کرده و مایحتاج و درآمد خود را تامین کند که محتاج دیگران نباشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، حاصل سالها وابستگی به منابع نفتی کشور و واردات بی رویه کالاهای مشابه تولید داخلی و همچنین تحریم های ظالمانه دشمنان در سالهای اخیر، تعطیلی واحدهای کوچک و بزرگ صنعتی و بیکاری تعداد زیادی از جوانان تحصیل کرده این کشور و اقتصادی بیمار را به ارمغان آورده است، که در واقع با بررسی بیشتر و نگاهی دقیق تر می توان بوضوح جنگ اقتصادی از پیش طراحی شده بدخواهان انقلاب اسلامی را در سایه غفلت برخی از مسئولان مشاهده کرد.

اما این بار نیز این رهبر انقلاب است که با هوشیاری پی به نقشه دشمنان برده و پرده از آن بر می دارد و برای مقابله با این هجمه طراحی شده چاره راه را اقتصاد مقاومتی عنوان کرده و سیاسیت های اجرایی آن را در ۲۴ بند به مسئولان کشور ابلاغ می کند و پیوسته اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را تاکید کرده و خواهان توجه جدی مسئولان و مردم می باشند.

هرچند در این میان برخی از مسئولان با کارهایی اشتباه و برخی با غفلت و خواب زدگی دامن به این جنگ زده اند امام باور ملت ایران و پیرو ولایت خواستن و تونستن است باور اینکه می توان با اراده و تلاش، فعل خواستن را به توانسن تبدیل کرد.

به گل نشسن تلاش های یک بانوی با اراده و تلاشگر نمونه ای است از فعالیت هایی که در لبیک به امر رهبر انقلاب در گوشه و کنار کشور می توان این روزها مشاهده کرد، اراده و تلاشی که سرمایه آن فقط توکل به خدا در اطاعت از امر ولی برای کشوری آباد و مستقل می باشد.

*********************

در فاصله ای دورتر از جاده اصلی بیرون شهر، تابلو گلخانه «برگ سبز» در کنار استخر آب میان مزارع گندم خودنمایی می کند نزدیک شده و در مراسم جشن بهره برداری از محصولات گلخانه که در واقع جشن، جشن پیروزی اراده یک بانوی تلاشگر و کارآفرین بسیجی است، شرکت می کنیم، با مهربانی به همراه خواهر، برادر و پسرش به استقبالمان می آید و به درون گلخانه دعوت می کند.

نسرین افشاری زرندی کارآفرین بسیجی علی رغم اینکه می گوید ۶۰ساله هستم، اما شوق کار و تلاش و باوری سرشار از امید آب پاکی میریزد بر افکار پشت میز نشینی.اولین گلهای بوته های خیار گلخانه اش شکوفا شده و گلخانه سرمست از عطر خیار و گنج رنج این بانو شده بود و چه شکوهی بالاتر از این برای بانوی قهرمان ما؟

باور دارد که می تواند این را از چشمان پر امید و دستان تلاشگرش می توان فهمید با نگاهی پر از شوق توانستن به بوته های به ثمر نشسته نگاه می کند و با دستان تلاشگرش گلدان های سبزی و بوته های به ثمر نشسته را نوازش می کند.

می گوید چند سالی است که همسرش را از دست داده و خود سرپرست فرزندانش شده. همسرش کارمند بانک بوده و زندگی نسبتا مرفه جایی برای شکوفایی استعدادها نداشته است. تا رسم روزگار پس از فوت پسر بزرگ خانواده، یار را می گیرد و قهرمان ما سرپرست خانواده می شود، کمر همت می بندد تا شغلی ایجاد کند برای فرزندان تحصیل کرده ای که سونامی بیکاری آنها را هم بی نصیب نگذاشته است.

در لبیک به امر رهبر انقلاب در اقتصاد مقاومتی تنها راه چاره را در ایجاد شغلی و کسب و کاری می بیند، اما هر کاری سرمایه ای واو اندک نیاز دارد. با مساعدت خواهرها و برادر و اطرافیانش به مقدار سرمایه ای برای راه اندازی کسب و کار، وام قرض الحسنه می گیرد، با امید و توکل به خدا و تلاش و کوشش زیاد گلخانه ای اجاره و شروع به فعالیت می کند و خاک میشود دوست و رفیقش چرا که اعتقاد دارد خاک خیانت نمی کند.

افشاری سرمایه اولیه گلخانه را ۲۴ میلیون برآورد می کند و می گوید از این مقدار تنها مبلغی اندک، تسهیلات بانکی می باشد مابقی بصورت قرض الحسنه از اطرافیان وام گرفته و این گلخانه ۲۰ هزار متری را با سالی ۷ میلیون اجاره کرده و در حال حاضر ۱۰ هزار متر آن به زیر کشت خیار و حدود ۵ هزار متر نیز سبزی، فلفل و مابقی در حال آماده سازی برای انواع دیگر سبزیجات از جمله گوجه و بادمجان می باشد.

وی در پاسخ به این سوال که” آیا پیش از این تجربه کار کشاورزی داشته است؟ و آیا دوره ای در این زمینه گذرانده است؟” پاسخ منفی داده و می گوید به جز شرکت در دوره آموزش پرورش گیاهان گلخانه ای که در پایگاه بسیج برگزار شده بود تجربه دیگری نداشتم، البته تجربه هایم را مدیون آزمون و خطاهایم هستم که با شکست در عدم ثمر دهی ۳۰۰ گلدان حاوی بذر، موفق شدم فرمولی مناسب جهت میزان اختلاط مواد به دست آورم و امروز شاهد بوته های پر ثمر خیار و گلدان های سرسبز ریحون و مرزه باشم.

افشاری تهیه بذر- کود  و خاک مناسب را از مشکلات فعلی خود برمی شمرد و خواستار مساعدت مسئولان مربوطه در شهرستان جهت معرفی به تعاونی ها و تهیه اقلام ضروری می باشد. تامین گازوئیل جهت گرمایش گلخانه در فصل سرد در کنار لزوم تهیه حفاظ برای حوض استخر برای جلوگیری از ورود سگ های ولگرد که گاهی در استخر می افتند و تلف می شوند و اینکه متاسفانه میادین میوه و تره بار با قیمت خیلی ناچیزی محصولات گلخانه را خریداری می کنند از دیگر دغدغه های این بانوی کار آفرین شاهین شهری است که امیدوار بود با مساعدت مسئولان در معرفی به تعاونی ها قدری از این مشکلات کاسته شود.

 

بانوی بسیجی حوزه حضرت زهرا(س) ناحیه شاهین شهر و میمه اقتصاد مقاومتی را باور توانمندی و استعدادها و اینکه یک انسان بطور خودجوش و بدون وابستگی به دیگران شغلی ایجاد کرده و مایحتاج و درآمد خود را تامین کند که محتاج دیگران نباشد می داند و به جوانان تحصیل کرده ای که بدنبال شغل پشت میز نشینی هستند توصیه می کند که با همت و کمی تلاش بیشتر می توانندشغلی با درآمد بالاتر بدون کارفرما و رئیس داشته باشند که به لحاظ روحی و روانی نیز آنها را تامین کند.

او با بیان اینکه بسیاری از افراد فامیل و بستگان علاقمند شده اند که در صورت موفقیت این طرح آنها نیز به این کار روی بیاورند گفت: با کمال میل حاضر هستم تجربیاتی را که با سختی زیاد بدست آوردم را بصورت رایگان در اختیار علاقمندان و جویندگان کار قراردهم.

بانوی کارآفرین بسیجی با یاداوری روزی که نخستین جوانه های بوته های خیار گلخانه را دیده بود را به عنوان شیرین ترین خاطره خود و تلف شدن حیوانات ولگردی که در استخر بدون حفاظ او را بدترین خاطره خود بیان کرده و به جوانان ایرانی توصیه می کند تفکر پشت میز نشینی را رها کرده و خود شروع کننده حرکتی باشند.

*********************

افشاری این بانوی کارآفرین و تلاشگر بسیجی که تا چند سال پیش حتی در ذهن خود نیز تصور نمی کرد که روزی در چنین شرایط و امکاناتی بخواهد فعالیتی انجام دهد و روزی خود و فرزندانش را از خدای متعال در زمین جستجو کند، امروز با باور خواستن توانستن است، علی رغم نداشتن سرمایه مالی و ریالی و کمبود امکانات دست بر زانوی خود گذاشته و کمر همت را بست و با توکل به خدا و توجه به توانایی خود توانست علاوه بر اینکه خود و فرزندانش را از کمک دیگران بی نیاز نماید کسب و کاری خانوادگی ایجاد کرده و سرمشقی برای افراد فامیل و اطرافیان شود.

امید که مسئولان کشور ما نیز پس از گذشت بیش از ۱۶ ماه از ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب از خواب غفلت بیدار شده و به این باور برسند که در لبیک به امر رهبر خود می توان با تکیه بر ظرفیت ها و توانمندیهای درون کشور به اقتصادی پایدار رسید و خودکفا شد و از وابستگی به کسانی که تاریخ بدعهدی ها، جنایتها و خیانت های آنان را فراموش نکرده است رها شده و عزت و استقلال خود را خرج چند صباح قدرت بیشتر نکنند.

و مسئولان کشورمان به این باور برسند که هیچ گاه دل دشمن برای ما نسوخته و هجوم کشورهای غربی که تا چند روز پیش دست در دست دشمنان این ملت مرتکب خیانتهای بزرگی می شدند به سمت بازار ایران، تنها تصاحب بازار مصرفی برای کالاهای بعضا بی کیفیت خود آنها است، و زمان آن رسیده که با حمایت از واحدهای صنعتی و کارگاه های تولیدی سونامی بیکاری جوانان تحصیل کرده را فرو نشانده و دروازه ورود کالاهای مشابه تولید داخلی را ببندند.

آخرین اخبار