اصفهان بسیج
اردوي زيارتي و سياحتي

اردوی شورای حوزه بسیج زینب کبری(س)ابوزیدآباد شهرستان آران و بیدگل به اصفهان

حلقه ی صالحین شورای حوزه بسیج زینب کبری(س)ابوزیدآباد شهرستان آران و بیدگل با برگزاری اردی یک روزه، در گلستان شهدای اصفهان وتخت فولاد اصفهان حضور یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، شورای حوزه زینب کبری (س) وجمعی از فرماندهان پایگاه ها به اردوی زیارتی و سیاحتی اصفهان رفتند
بسیجیان خواهر،سفر خود را با قرائت دعای عهد آغاز نمودند و در مسیر راه درکنار بارگاه مقدس احمد ابن محسن بن زین العابدین(ع) حضور یافتند.

دراین اردو حلقه صالحین شورای حوزه کنار سی وسه پل برگزار شده وخواهران از صحبت های مربی کمال استفاده را بردند.
نقطه عطف وبسیار موثر این سفر بازید از گلستان شهدای اصفهان وتخت فولاد بود.در این بازدید راویان جبهه و جنگ،درباره شهدا وعلمای شاخص این گلستان،مطالبی را ایراد نمودند.

تاریخچه کوتاهی از گلستان شهدای اصفهان:

گلستان شهدا مطلع خورشید غیرت و مردانگى و فلق عشق و مَدْرس معلمان جاوید دانشگاه ایثار و فداکارى است. دلیر مردانى که در جریان انقلاب اسلامى و پس از پیروزى آن در طول هشت سال دفاع مقدّس حماسه‌ها آفریدند و ملّت ایران از جانبازى آنان حیات جاودانه یافت و این گونه بود که

امام راحل فرمودند:«شما در کجاى دنیا مى‌توانید جایى را مثل استان اصفهان پیدا کنید؟ همین چند روز پیش فقط در شهر اصفهان در حدود ۳۷۰ نفر را تشییع کردند. مع ذلک همین شهید داده‌ها و داغ دیده‌ها همچنان به خدمت به اسلام ادامه مى‌دهند.» (صحیفه نور، جلد ۱۷، سخنرانى ۶۱/۹/۳)

و اینک ما و نسل امروز در محضر هزاران روح بیدار که همه آنان خوبان این دیار بودند، قرار داریم، آنان که شهیدان افتاده بر خاک دیروز و شاهدان بر آسمان برآمده امروزند. شهیدان با نگاه مهربان و معنى دارشان ما را دعوت به پاکى، تلاش و ادامه راه خود مى‌کنند. حق اینست که مزار این شهیدان شاهد که در جوار عالمان و مؤمنان جاى گرفته‌اند، شناخته شود و شکل‌گیرى این دانشگاه عشق و پهناى وجود و شخصیت و خصلت‌هاى آنان براى نسل امروز و فردا باز خوانى شود. با شهادت آیت ا… شمس آبادی در جریان انقلاب به تاریخ فروردین ۱۳۵۵ ایشان را در مکان فعلی( جنوب آرامستان تخت فولاد ) به خاک سپردند.با اوج گیری جریان انقلاب و شهادت عده ای از جوانان انقلابی برخی از آنها در نزدیکی مقبره ایشان دفن شدند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با شروع اقدامات شرورانه و ضد انقلابی در نقاط مرزی کشور تعدادی از جوانان و اعضاء سپاه پاسداران که در کردستان و سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند در این قسمت از تخت فولاد به خاک سپرده شدند . سپس با شروع جنگ تحمیلی و شهادت بسیاری از رزمندگان اصفهان در طول هشت سال دفاع مقدس آنها را در همین محدوده به خاک سپردند.

با آغاز عملیات محرم( ۶۱/۸/۱۱) و شهادت ۳۳۰ تن از رزمندگان لشکر ۱۴ امام حسین(ع) و عملیاتهای والفجر و … تکایای قدیم از قبیل تکیه کوهی – ملک بروجنی ها و میرمحمد صادقی به صورت قطعاتی برای دفن شهدا آماده شدند و در اوایل سال ۱۳۶۲ خیمه گلستان شهدا جهت برگزاری مراسم یادبود شهدا و مناسبتهای مذهبی دیگر در کنار قبور عالمان و صالحان مدفون در آن چون مرحوم آخوند ملامحمد کاشی برپا گردید. این ارض مقدس که متبرکترین نقاط مجموعه تخت فولاد و منسوب به پیامبران الهی و جمع کثیری از عارفان و عالمان و فرزانگان این خطه بوده در دوران دفاع مقدس بیش از ۶۰۰۰ پیکر مطهر شهید را در آغوش گرفته است. آن اولیاء الهی پس از سالها میزبان این عزیزان شده اند. آری یک کهکشان ستاره بر روی این زمین خاکی دلیل بر قداست این ارض مقدس و خاک تابان است.

آخرین اخبار