اصفهان بسیج
در آخرين روز از هفته حجاب و عفاف

راهپیمایی و گردهمایی عفاف و حجاب در ابوزیدآباد شهرستان آران وبیدگل

جمعی از بانوان ابوزیدآباد و بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل به منظور پاسداشت عفاف وحجاب و پاکدامنی،از میدان امام حسین(ع)تا پارک شقایق این شهر را راهپیمایی نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، راهپیمایی بسیجیان و حلقه های صالحین خواهر به مناسبت هفته حجاب و عفاف و با شعار محوری حیا،عفت و غیرت،حافظ حریم خانواده در آخرین روز از هفته حجاب و عفاف در شهر ابوزیدآباد برگزار گردید.
در این راهپیمایی که در ایام و سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب و کشتار مردم مظلوم در مسجد گوهرشاد برپا شده بود،جمع گسترده ای از بانوان بسیجی و دیگر بانوان با سردادن شعارهایی این روز  و هفته را گرامی داشتند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی،پس از تجمع در میدان امام حسین(ع)با در دست داشتن پلاکاردهایی در دفاع از حجاب و ارزشهای اسلامی و انقلابی و محکوم ساختن هجمه فرهنگی دشمنان به سمت پارک شقایق حرکت کردند.

پس از قرائت بیانیه پایانی،حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمدکاظم نجفی،کارشناس مسائل دینی در جمع دختران نوجوان به اهمیت موضوع عفاف و حجاب اشاره نمود و با برگزاری مسابقات فرهنگی و دینی با محوریت حجاب و عفاف به تبیین این موضوع و فریضه مهم پرداخت.

همچنین خانم توکلی،کارشناس و مشاوره خانواده در جمع بانوان ابوزیدآباد مطالبی را در پیرامون حجاب و عفاف و تحکیم بنیان خانواده ایراد نمود.

بانوان ابوزیدآباد در بخشی از بیانیه هفته و حجاب اعلام نمودند که از همه زنان و دختران آزاد اندیش و فرهیخته دعوت می نماییم که با درک جایگاه جهانی کشورمان، الگوی شایسته ای از اخلاق و عفت در جهان بویژه در جهان اسلام به نمایش بگذارند و با رعایت پوشش کامل اسلامی و شایسته زن مسلمان ایرانی ، توطئه های فرهنگی دشمن را خنثی و الگوی فاطمی را به عنوان محور وحدت خویش در برابر دشمن امریکایی ، صهیونیستی قرار دهند.

به مناسبت گرامیداشت سالروز واقعه مسجد گوهرشاد و حمله رژیم سفاک رضاخان به معترضین کشف حجاب در سال ۱۳۱۴ هجری شمسی، ۲۱ تیرماه به عنوان «روز عفاف و حجاب» و ۱۹ تا ۲۵ تیرماه به منظور پاسداشت اندیشه شهدای مسیر عفاف و حجاب و پاکدامنی به عنوان هفته عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

این مراسم به همت حوزه مقاومت بسیج زینب کبری(س) و با همکاری واحد خواهران ستاد نماز جمعه ابوزیدآباد و کانون فرهنگی اجتماعی بانوان بخش کویرات برگزار شد.

آخرین اخبار