اصفهان بسیج
روابط عمومی بنیاد حفظ آثار ارزش های دفاع مقدس اصفهان:

رویکرد نمایشگاه دفاع مقدس اصفهان ایجاد شعور فرهنگی در حوزه دفاع مقدس است

یوسف اعلایی گفت: دایر کردن غرفه پاسخگویی به شبهات جنگ تحمیلی و تاکید ما بر لفظ جنگ تحمیلی می خواهد بگوید ما صرفا دفاع می کردیم و جنگ به ما تحمیل شده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، مدیر روابط عمومی و تبلیغات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اصفهان با اشاره به نیاز جوان امروز نسبت به مباحث شعوری در حوزه دفاع مقدس گفت: همه ساله برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس مرسوم بوده است تا جوانان با این مباحث آشنا شوند و دو جنبه ایجاد شور در کنار ایجاد شعور فرهنگی برای جوانان از مهمترین اهداف این نمایشگاه است.

یوسف اعلائی ادامه داد: از همین جهت، امسال غرفه های گوناگونی در نمایشگاه دفاع مقدس اصفهان طراحی شده است.

وی با اشاره به راه اندازی این نمایشگاه در مدت کوتاه افزود: دایر کردن غرفه پاسخگویی به شبهات جنگ تحمیلی و تاکید ما بر لفظ جنگ تحمیلی می خواهد بگوید ما صرفا دفاع می کردیم و جنگ به ما تحمیل شده بود.

اعلایی شعور فرهنگی را بر مبنای همین تفکر خواند و اضافه کرد: اولین غرفه را غرفه عفاف و حجاب قرار دادیم که خود این مساله پیام وصیت نامه شهدا مبنی برحجاب را عنوان می کند و حضور غرفه های بسیج رسانه و نشر ستارگان درخشان هم در همین راستا هستند.

مدیر روابط عمومی بنیاد حفظ آثار اصفهان از تبیین نقش مردم در دفاع مقدس، نشان دادن توانمندی های کشور بعد از دفاع مقدس و غنیمت های جنگی به عنوان سه رویکرد این نمایشگاه یاد کرد و گفت:اگر مردم به توضیحات هر کدام از این ادوات توجه کنند می توانند بفهمند چه کشورهایی به عراق کمک کرده اند و ما بدون اینکه شعار بدهیم باید به جوانان بگوییم ایران کشوری تنها در جنگ بود و جهان کفر یک صدا علیه ما کار می کردند.

وی افزود: برای ایجاد جذابیت نمایشگاه، یک سینمای روباز ۱۰۰۰ نفره برای اکران فیلم های سینمایی دفاع مقدس، پخش کلیپ و روایتگری دایر کرده ایم و همچنین غرفه تیر اندازی برای آشنایی با سلاح و تیراندازی نیز دایر کرده ایم.

وی یکی از مشکلات اصفهان را علیرغم استعداد و حضورش در دفاع مقدس نبود یک مرکز فرهنگی دائمی خواند و ادامه داد: ۷۰۰ فرمانده گردان شهید و دو لشگر بزرگ که هر کدام ظرفیت چند لشگر را توامان داشتند و از طرفی در دوران دفاع مقدس اصفهان کمترین اسیر را به همراه بیشترین شهید داده است و این یعنی تا پای جان ایستاده اند برای دفاع ولی متاسفانه جای یک مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خالی است و اینکه ما نمایشگاه امسال را در کنار محل موزه دفاع مقدس راه اندازی کرده ایم نویدی است که در روز سوم خرداد فاز اول این موزه افتتاح شود .

اعلائی ادامه داد: برای این موزه یک مرکز اسناد بزرگ پیش بینی شده است که کار جمع آوری اسناد را انجام می دهد و اسنادی که در حال حاضر در حال پالایش آن هستیم هم بصورت سند و هم کتاب در اختیار قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: این کار، پایلوتی برای کل کشور است و در بخش دیجیتال این مرکز از حالت موزه شده و بیشترین قسمت آن بصورت دیجیتال با قابلیت تغییر در مناسبت ها و عملیات های مختلف فعالیت می کند.

آخرین اخبار