اصفهان بسیج

نامه جمعی از اساتید دانشگاه های استان اصفهان به دبیرکل سازمان ملل متحد

اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی استان اصفهان، ضمن حمایت از ملت و حاکمیت کشور یمن و محکوم نمودن عملکرد مجرمانه و غیرانسانی حاکمان سعودی، خواهان ایفای نقش نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد و زیرمجموعه های آن به رسالت های ذاتی خود در مواجهه با نقض حقوق بین المللی و حقوق بشر توسط عربستان سعودی هستند.

بسمه تعالی

دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

سلام علیکم

همانگونه که مستحضرید تحولات انقلابی چند سال گذشته کشور یمن به عنوان کشوری مسلمان و دارای موقعیت ژئوپلتیک و استراتژیک، این کشور را عرصه بدخواهی و رویارویی مستقیم قدرت های فرامنطقه ای و زیاده خواهان منطقه ای با ملت مظلوم اما انقلابی و با اراده یمن ساخته است که اوج این رویارویی در جنگ نیابتی و تحمیلی به سرکردگی عربستان سعودی به نمایش در آمده و باعث کشتار و نسل کشی دَدمنشانه و به خون غلتیدن هزاران زن و مرد و کودک بی گناه یمنی به جرم استقلال طلبی و پافشاری بر آرمان های دینی و ملی شان شده است.

اکنون که بیش از ۱۸ ماه از تهاجم بی وقفه اما بی سرانجام عربستان سعودی به یمن گذشته و عدم توانایی این کشور در به زانو درآوردن ملت مقاوم یمن اثبات شده است، ارتش این کشور بیش از گذشته اقدام به هدف قرار دادن افراد غیرنظامی نموده که فجایع روزهای اخیر در یمن مؤید این مساله است. این اقدام حاکمان سعودی در کنار اقدامات جنایتکارانه قبلی آنان در هدف قرار دادن مناطق شهری و مسکونی در شهرهای مختلف یمن، کاملا مخالف با شئون انسانیت بوده و نسل کشی و پایمال نمودن واقعی حقوق بشر به شمار می رود که قلب هر انسان آزاده ای با هر ملیت و دینی را جریحه دار می کند.

جناب آقای دبیر کل

آن چه که در قرن بیست و یکم و در هیاهوی شعار حمایت دولت ها و نهادهای بین المللی از حقوق بشر جای تامل دارد، این است که متاسفانه پاسخ مقتضی و مناسبی از سوی نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان به این نسل کشی ها و تهاجم های غیرانسانی حاکمان سعودی علیه ملت مظلوم یمن داده نشده است. این مساله در بین نخبگان جوامع می تواند به عنوان نشانه ای از تعریف مبهم، جهت دار و اتخاذ مواضع دوگانه نهادهای بین المللی نسبت به حقوق بشر و تمامیت ارضی کشورها تلقی گردد و در این صورت اعتماد ملل مختلف به این نهادها بیش از گذشته خدشه دار شده و سلب خواهد شد.

لذا جمعی از اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی استان اصفهان نیز به عنوان مجموعه ای متشکل از نخبگان دانش محور و مرجع در بین اقشار مختلف جامعه و در راستای ایفای رسالت های انسانی و اسلامی خود، ضمن حمایت از ملت و حاکمیت کشور یمن و محکوم نمودن عملکرد مجرمانه و غیرانسانی حاکمان سعودی، خواهان ایفای نقش نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد و زیرمجموعه های آن به رسالت های ذاتی خود در مواجهه با نقض حقوق بین المللی و حقوق بشر توسط عربستان سعودی هستند. در این راستا ما اساتید دانشگاه رسیدگی به این جنایات را از طریق تشکیل دادگاه بین المللی مطالبه می نمائیم.

امید است با عملکرد مقتضی، شایسته و بهنگام آن سازمان، اعتماد از دست رفته ملت ها به آن نهاد بین المللی بازگردیده و حقوق نقض شده‌ی ملت مظلوم یمن و حاکمیت این کشور احقاق گردد.

جمعی از اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی استان اصفهان

آخرین اخبار