اصفهان بسیج
فرمانده سپاه ناحیه فلاورجان عنوان کرد:

لزوم توجه مسئولان به ظرفیت درونی کشور به جای دل‌خوشی به وعده بیگانگان

فرمانده سپاه ناحیه فلاورجان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: مسئولان تجربه‌های درس‌آموز دوران دفاع مقدس را متناسب با زمان کنونی به کار بسته و به جای دل‌خوش کردن به وعده بیگانگان، به ظرفیت‌های درونی کشور توجه کنند.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان، سرهنگ پاسدار سید هدایت‌الله نورزاده در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سرداران و ۱۳۰۰  شهید شهرستان فلاورجان، اظهار کرد: دفاع مقدس تجربه های فراوانی برای قشرهای مختلف جامعه در بر داشت که باید این درس‌ها، سرمشق همه مردم و مسئولان ایران و سایر ملت های آزاده جهان قرار گیرد.

وی افزود: در این برهه از زمان که ما در جنگ اقتصادی و فرهنگی قرار داریم باید این الگوها و تجربه ها، سرمشق قرار گیرد و متناسب با شرایط کنونی اقدام شود.

فرمانده سپاه ناحیه فلاورجان با اشاره به ارزش‌های دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: حضور مردم در صحنه و ولایت مداری جزئی از همین ارزش‌هاست، مردم در آن زمان به پیروی از امام راحل قیام نموده و برای دفاع از ایران و اسلام جان فشانی کردند.

وی با تأکید بر توجه هر چه بیشتر مسئولان به اقتصاد مقاومتی، اضافه کرد: توجه به ظرفیت های درونی کشور و بهره‌گیری از سرمایه های مادی و معنوی میهن اسلامی در راستای مقابله با فشارهای اقتصادی دشمنان از ضروریات دوران کنونی به شمار می رود.

نورزاده بیان کرد: دل‌خوش کردن به وعده‌ بیگانگان، جز افزایش وابستگی و حل نشدن مشکلات، چیز دیگری را به ارمغان نخواهد آورد.

وی گفت: دوران دفاع مقدس، برهه متمایز تاریخ چندهزار ساله کشورمان است و ارزش‌های دینی و ملی در هیچ مقطع زمانی دیگری متبلور نگردیده است.

فرمانده سپاه ناحیه فلاورجان عنوان کرد: اصرار جوانان و نوجوانان به اعزام به جبهه، دیدگاه جهادی مردم ایران به جنگ تحمیلی و معناپیدا کردن مفاهیمی همچون ایثار و شهادت از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد هشت سال دفاع مقدس محسوب می شود.

اجرای ۹۰ برنامه ویژه هفته دفاع مقدس

نورزاده در ادامه با بیان اینکه ۹۰ برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در شهرستان فلاورجان برگزار می شود، ابراز کرد: برگزاری ۱۵ یادواره شهید، اجرای صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان، نواخته شدن زنگ مقاومت در مدارس، برگزاری نشست‌های بصیرتی، برپایی اردوهای زیارتی، دیدار از آسایشگاه جانبازان و برگزاری همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت از جمله برنامه های سپاه ناحیه فلاورجان در هفته دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: شرکت حلقه های صالحین بسیج در نماز جمعه، روایتگری راویان دفاع مقدس، فراخوانی و پیاده روی تاکتیکی بسیجیان، برگزاری مسابقات ورزشی، خاطره‌گویی و پیاده روی خانوادگی از دیگر برنامه پیش‌بینی شده برای هفته دفاع مقدس است.

بازسازی واقعه غدیر برای نخستین‌بار در فلاورجان

فرمانده سپاه ناحیه فلاورجان ضمن اشاره به بازسازی واقعه غدیر برای نخستین‌بار در فلاورجان، افزود: واقعه غدیرخم همزمان با سراسر کشور در بستر رودخانه شهر فلاورجان با حضور ۲۰۰ هنرور فلاورجانی بازسازی می شود.

وی در پایان گفت: این برنامه مورد تأیید علما بوده و به صورت نمایشی به بازسازی خطبه پیامبر اکرم(ص) در واقعه غدیرخم می پردازد.

منبع:بسیج

ظرفیت درونی کشور

آخرین اخبار