اصفهان بسیج

تشریح مهمترین برنامه های هفته بسیج سپاه نایین

فرمانده سپاه نایین برنامه های هفته بسیج سپاه شهرستان نایین را تشریح کرد.

به گزارش اصفهان بسیج ،سرهنگ مسعود اکبری در نشست خبری خود با خبرنگاران که در محل ناحیه بسیج مقاومت سپاه نایین برگزار شد٬ برنامه های هفته بسیج و مراسمات دهه پایانی ماه صفر این ناحیه را اعلام کرد.
سرهنگ اکبری با اشاره به نقش بسیج در هشت سال دفاع مقدس و مقابله با استکبار جهانی اضافه کرد: بسیج زمینه رشد و پرورش نیروهای مومن و متعهد را برای اداره امور جامعه فراهم کرد و کارهای مفید و موثری را برای خدمت به ملت انجام داد.
وی با بیان اینکه تفکر و فرهنگ بسیجی هرجا و در هر مجموعه ای از کشور رسوخ کرد، شاهد پیشرفت کشور در زمینه های مختلف بوده ایم، گفت: دشمنان تبلیغات زیادی را علیه این شجره طیبه به راه انداختند اما امروز به یاری خدا با تشکیل بسیج ده ها میلیونی از ظرفیت این نهاد مقدس از جمله جذب آموزش و سازماندهی مردم و شجره طیبه صالحین، در بُعد های مختلف مانند جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن، بهره برداری شده است.
وی عنوان کرد: در کنار همه این موضوعات بخش نظامی گری بسیج نیز همچنان به قوت خود باقی است.
سرهنگ اکبری افزود: تشکیل و سازماندهی گردان های عاشورا و امام حسین (ع) ظرفیت های خوبی است که نقش و تاثیر روحیه نظامی را در شهرستان حفظ کرده است.
وی با بیان اینکه امسال نیز همزمانی هفته بسیج با ایام عزاداری رویکرد برنامه های بسیج را با الگو پذیری از بصیرت حسینی دانست و گفت: شعارهای پیشبینی شده برای این ایام شعارهایی مانند «لبیک یا حسین» است.
سرهنگ اکبری با اشاره به برخی از برنامه هایی که همزمان با فرا رسیدن هفته بسیج برگزار خواهد شد٬ گفت: تزیین و فضا سازی سطح شهر با الگو پذیری از حماسه اربعین حسینی ،مراسم خطبه خوانی حضرت زینب (سلام ا… علیها)، برگزاری مسابقات شاخصه های انقلاب اسلامی وشهید شاخص ، حجاب و عفاف ، عطرافشانی مزار شهدا،برپایی نمایشگاه با موضوع اقتصاد مقاومتی و مشاوره وسیع به جوانان و معرفی کار آفرینان برتر ،اجرای برنامه های متنوع در مدارس، نشست روشنگری حوزه ای ،دیدار با خانواده شهدا،برگزاری یادواره شهدای دانش آموزی ، نشست های فرهنگی و سیاسی با موضوع بصیرت و گفتمان ولایت ،برگزاری مسابقات ورزشی، همایش مشترک ائمه جماعات مساجد ، و نشست بصیرتی با سرگروهی صالحین٬ مسئولان آموزش و فرماندهان حوزهها و پایگاهها٬ برگزاری هیئت منتظران مهدی موعود و… برنامه هایی است که در هفته بسیج برگزار می شود.
وی در ادامه به برخی دیگر از برنامه هایی که همزمان با هفته بسیج در توابع شهرستان نایین برگزار می شود اشاره کرد و گفت: برنامه های در نظر گرفته شده است که در قالب برنامه های دانش آموزی و دانشجویی به صورت مشترک برگزار می شود.

خبرگزاری بسیج

آخرین اخبار