اصفهان بسیج
بمناسبت اربعین حسینی و هفته بسیج

نمایش طوفان نینوا در شهر ابوزیدآباد شهرستان آران و بیدگل برگزار شد

همزمان با اربعین حسینی و هفته بسیج ،نمایش طوفان نینوا با خطبه خوانی حضرت زینب(س) با حضور مادران و خواهران زینبی به همت حوزه مقاومت بسیج زینب کبری(س)شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات درحسینیه الزهرا(س) این شهر برگزار شد.

به گزارش اصفهان بسیج، خطبه خوانی حضرت زینب(س) بیانگر رسالت آن حضرت بعد از واقعه عاشورا بود که در برابر کفر و استکبار ایستاد و با افشاگری جنایات دشمنان علیه امام حسین (ع) و یارانش، چهره پلید دشمنان و یزدیان را به همه شناساند.

خطبه‏‌های این بانوی بزرگوار و حضرت زین العابدین(ع)در کوفه،شام و مدینه بیشترین اثر را در شناساندن چهره پلید امویان به جامعه اسلامی داشت.

نمایش خطبه خوانی حضرت زینب(س)با عنوان طوفان نینوا با اجرای گروه نمایشی فریاد مهتاب از روستای محمدآباد بخش کویرات برای دومین سال در شهر ابوزیدآباد برگزار شد که گوشه ای از خطبه ی آن بانوی بزرگ اسلام را به نمایش می گذارد.

هدف از برگزاری این برنامه،تبیین نقش حضرت زینب(س) در واقعه کربلا و بازخوانی خطبه ی آن حضرت و نقش حضرت زینب (س) در پایداری قیام کربلا به عنوان الگوی رفتاری زنان مسلمان است.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین صالحی به نقش مهم حضرت زینب کبری(س)در قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع)اشاره کرد و در ادامه،محمدجواد میرزایی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(س)در وصف آن بانوی بزرگ اسلام مرثیه سرایی نمود.

آخرین اخبار