اصفهان بسیج
بیانیه دفتر بسیج دانشجویی ناحیه امام صادق(ع):

۱۶آذر روز مقاومت تاریخی و روز دانشجو

اگر دانشگاه را سست بگیریم همه چیزمان از دستمان خواهد رفت. امام خمینی (ره) ۱۶آذر روز مقاومت تاریخی و روز دانشجو ، نماد روحیه ی خروشان جنبش دانشجویی و تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی است .

بسمه تعالی
بیانیه ۱۶ آذر روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو سال ۱۳۳۲ دانشجویان دانشگاهها  اگر دانشگاه را سست بگیریم همه چیزمان از دستمان خواهد رفت. امام خمینی (ره)  ۱۶آذر روز مقاومت تاریخی و روز دانشجو ، نماد روحیه ی خروشان جنبش دانشجویی و تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی است .
شانزدهم آذر سال ۱۳۳۲، روزی است که سه دانشجوی دانشگاه تهران ، شهیدان احمد قندچی، مصطفی بزرگ نیا و شریعت رضوی در اعتراض به دخالتهای امریکا و انگلیس در امور ایران و سفر “ریچارد نیکسون” معاون رییس جمهوری امریکا به تهران، همراه دیگر دانشجویان بپاخاستند و سینه خود را آماج گلوله های رژیم پهلوی قرار دادند تا سندی دیگر از روح استکبارستیزی،‌ استقلال‌خواهی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی فرزندان این سرزمین را برای همیشه در تاریخ ثبت کنند .
سلسله مبارزات دانشجویی در سده ی اخیر از ۱۶ آذرماه ۱۳۳۲ منتهی به انقلاب شکوهمند اسلامی و نهایتا منجر به یوم الله ۱۳ آبان ماه ۵۸ و شکل دهی انقلابی می شود که بسی مهم تر از انقلاب اول بود  و هیمنه ی جهان خواهی آمریکا را در همان روزهای اول فروریخت.
پیام ۱۶ آذر و نقش برجسته جنبش دانشجویی به حدی روشن است که دانشجوی و‌لایت‌مدار ایرانی با شناخت عمیق از سیاست‌های استعماری غرب و درک صحیح از شرایط دنیای امروز پس از نزدیک به ۶۳ سال از آن واقعه تاریخی توانسته است در سایه سار نظام جمهوری اسلامی نقشه‌های شوم آنان را نقش بر آب و قله‌های رفیع علم و فناوری را یکی پس از دیگری فتح کند .
دانشجو با روشنفکری و آگاهی های خود هرگز اجازه نخواهد داد دشمنان در امور داخلی و خارجی کشورشان دخالت کنند.ملت همیشه هوشیار ایران همواره در صحنه حاضر است وهمچنانکه ۱۶ آذر ۱۳۳۲ سه تن از دانشجویان آگاه وبیدار در راه دفاع از هویت ملی خویش به پا خواسته و جان خود را فدا کردند .
تاثیر بلامنازع دانشجویان مومن، انقلابی و ولایتمدار ایران در تحولات تاریخ معاصر برای تعالی، پیشرفت و استقلال فکری، فرهنگی و علمی کشورمان انکار ناپذیر است. انقلاب ما درمسیر ۳۷ ساله ی خود، تهدیدها، نفاق ها، ترورها، فتنه ها، انواع محاصره های اقتصادی، محدودیت ها و جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشته و آنانکه کشور را در این برهه های حساس اداره کرده اند همان جوانان و دانشجویان با اخلاصی بودند که در مکتب عشق حسین آموزش دیده و ازتمامی امتحان ها سربلند بیرون آمده اند و امروزه نیز با حرکت در خط ولایت و دل سپردن به فرمایشات  ومنویات حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله)، خار چشم مغرضان و معاندان خواهند بود .
انقلاب اسلامی در دل خود جوانان و غیورمردانی پرورش داده است که افق نگاهشان، فتح قله های رفیع علم و مبارزه با ظلم و بی عدالتی تا استقرار پرچم عدالت برتارک جهان و تحقق حکومت جهانی حضرت مهدی (عج ) است.
اکنون در شرایطی که فتنه ها از هر سو نظام جمهوری اسلامی را فرا گرفته و نا حق در صدد حق جلوه دادن خود میباشد جنبش دانشجویی به عنوان قشر آگاه جامعه وظیفه ای صد چندان بر دوش دارد تا با نصب العین قرار دادن منویات امام خامنه ای(مدظله العالی) رهبر معظم انقلاب مبنی بر مسلح شدن به سلاح بصیرت از سوء استفاده مجدد از دانشجو و دانشگاه جلوگیری کند و در شرایطی که جنگ سخت دشمن تبدیل به جنگ نرم شده به عنوان افسران جنگ نرم در خط مقدم مقابله با دشمن داخلی و خارجی با تمام توان از کیان نظام جمهوری اسلامی دفاع نماید.

و حال رسالت ما دانشجویان بسیجی با پیروی از فرمایشات امام خامنه ای(مدظله العالی) رهبر معظم انقلاب مبنی بر تولید علم و جنبش نرم افزاری در سنگر دانش خواهیم ماند و همواره از تلاش و کوشش جهت رسیدن به رشد علمی و فن آوری باز نخواهیم ایستاد ووبا روحیه انقلابی وظیفه داریم در جهاد با جنگ نرم همچنان ثابت قدم و استوار بمانیم و با اعتلای فرهنگ دینی خود مانع نفوذ اندیشه های الحادی و باورهای غیر انسانی مستکبران به باورهای دینیمان شویم.
در پایان به همه دشمنان و بدخواهان ملت و انقلاب می‌گوییم که خیال خام نفوذ و رخنه در توده‌های در هم فشرده ملت و در ذهن‌ها و قلب‌های بیدار دانشجویان خیالی خام و خواب پریشانی است که به فضل خداوند تعبیر نمی‌شود و به همه ایشان اعلام می‌داریم که فرزندان خمینی کبیر (ره) وسربازان امام خامنه ای عزیز(مدظله االعالی) تا آخر بر سر آرمان‌های آن امام بزرگوار وانقلاب خواهند ایستاد و دستان متجاوز را قطع خواهند کرد.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

آخرین اخبار