اصفهان بسیج
فرمانده مقاومت بسیج ناحیه فریدن:

عامل اصلی جنگ تحمیلی استکبار جهانی بود/ دفاع مقدس یک معجزه الهی است

سرهنگ فتحیان بیان کرد: اگر می بینید آمریکا و کشورهای هم پیمانه اش بر سر میز مذاکرات می نشینند به خاطر این است که می داند قدرت مقابله ما را ندارد چون ما در هشت سال دفاع مقدس این قدرت را به جهانیان نشان دادیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، سرهنگ علی فتحیان فرمانده مقاومت بسیج ناحیه فریدن پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته داران با عرض تسلیت به مناسبت حادثه ای ناگوار روز عید قربان در سرزمین منا، با گرامیداشت هفته ای دفاع مقدس، گفت: امروزه ما مشاهده می کنیم کشورهای اطرافمان در چه فضای امنیتی به سر می برند ولی کشور ما الحمدالله به پشتوانه ای شهدا و رزمندگان در آسایش کامل به سر می برد.
سرهنگ فتحیان عامل اصلی جنگ را استکبار جهانی خواند و افزود: نباید ما این موضوع را فراموش کنیم که علت اصلی جنگ تحمیلی از سوی صدام به خاطر تحریک ها و حمایت های آمریکا بود و خباثت های آمریکا تا ابد ماندگار خواهد ماند.
وی به توطئه های دشمن برای جلوگیری از پیشروی و توسعه انقلاب جمهوری اسلامی اشاره کرد و خاطر نشان شد: انقلاب ایران برای دشمنان حادثه ی بسیار ناگواری بود بلاخص برای آمریکا زیرا کشوری همچون ایران را که در زمان پهلوی هم پیمان قدرتمند و ژاندارم او در منطقه به شمار می رفت، را از دست داد.
وی در ادامه جنگ تحمیلی از سوی صدام را در راستای توقف و نابودی انقلاب دانست و عنوان کرد: صدام با معادلاتی که در سر داشت به خیال خام خود می توانست ایران را در عرض یک هفته تصرف کند و این فکر در معادلات نسبت به اوضاع کشور و وابستگی نظامی آن موقع به آمریکا و نداشتن ابزار وتجهیزات شدنی بود و تفکر جهانی بر این استوار شده، کشوری که دارای تجهیزات جنگی است پیروز میدان خواهد شد.
فرمانده سپاه شهرستان فریدن ادامه داد: اما رهبر انقلاب امام خمینی (ره) با اشاعه ادبیات جدید که خدا محور و خدا حاکم است تمام معادلات جهانی را به هم ریخت و با تقویت خود باوری و ایثار در میان جوانان و مردم کشورمان باعث شدند که برگ زرین دیگری در انقلاب جمهوری اسلامی رقم بخورد و پیروزی به ارمغان بیاید.
سرهنگ فتحیان هشت سال دفاع مقدس را معجزه خواند و ابراز کرد: با تقویت ایمان و خود باوری توسط بیانات امام راحل در زمان جنگ، این امر باعث به وجود آمدن نسل جدیدی از جوانان شد که اعجاز آفریدند و دفاع مقدس در واقع تبلور آیات قرآنی است که به وقوع پیوست.
این فرمانده در بخشی دیگر از صحبت های خود با بیان اینکه امام(ره) فرمودند:« انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی صادر شد»، عنوان کرد: ما می بینیم امروزه بسیار از جوانان مسلمان و دیگر کشورها از شهدا و رزمندگان ما الگو برداری کردند و در برابر ظلم به پا خواستند و این نمایانگر رسوخ انقلاب کشورمان در تمام کشورهای جهان است.
وی قدرت سیاسی کشور را در گرو قدرت میدانی دانست و بیان کرد: اگر می بینید آمریکا و کشورهای هم پیمانه اش بر سر میز مذاکرات می نشینند به خاطر این است که می داند قدرت مقابله ما را ندارد چون ما در هشت سال دفاع مقدس این قدرت را به جهانیان نشان دادیم و این صحبت رییس جمهور آمریکا که گفته بود« اگر می توانستم تمام پیچ و مهره های هسته ای ایران را با دست خودم باز کنم این کار را صورت می دادم ولی نمی شود» نشانه عجز و ناتوانی آمریکا در برابر ایران است.
فرمانده مقاومت بسیج ناحیه فریدن گزینه های روی میز آمریکا را برای جهانیان خنده آور توصیف کرد و گفت: امروزه دفاع مقدس علاوه بر بالا بردن قدرت نظامی کشور باعث صادر شدن انقلاب اسلامی به کشورهای دیگر شد که اثرات آن را در این کشورها می بینید.
سرهنگ فتحیان با در خواست اینکه باید بصیرت خود را افزایش دهیم، اعلام کرد: امروز دشمن می خواهد با مذاکرات هسته ای یا همان برجام و یا به قولی دیگر با تامل با دنیا به کشور نفوذ کند و از طریق تغییر فرهنگ به انقلاب اسلامی ضربه بزند.
این فرمانده در ادامه تصریح کرد: استکبار، استکبار است و اندیشه ای آن سلطه بر تمام دنیا است، باید مراقب باشیم که فریب لبخند به ظاهر زیبای دشمن را نخوریم و اگر غفلت کنیم دشمن پروژه ای خود که نابودی نظام است را پیاده می کند.
وی در پایان راه برون رفت از مشکلات کشور و شهرستان را با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تکیه به داشته های درونی خود کشور دانست و توجه بیشتر به این موضوع را خواستار شد.

آخرین اخبار