اصفهان بسیج
نماینده مردم نجف‌آباد و تیران در مجلس:

کِشتی طرح تحول سلامت به گل نشسته است/ زمزمه حضور برادر یکی از مسؤولان در موضوع حقوق‌های نجومی

ماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: با آنکه در طرح تحول سلامت بسیاری از مشکلات مردم حل شد ولی متأسفانه امروز این کشتی به گل نشسته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، ابوالفضل ابوترابی ظهر امروز در یک‌صد و شصتمین شورای استانی بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان که در دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد برگزار شد، با اشاره به تحولات خاورمیانه گفت: تحولات خاورمیانه بعد از ۶ سال به نفع مقاومت و به شکست استکبار منجر شد و امروز شاهد تولد دوباره در خاورمیانه هستیم.

وی به اهمیت نقش ایران در تحولات خاورمیانه نیز اشاره کرد و افزود: امروز ایران در منطقه خاورمیانه دارای چنان قدرتی شده است که حتی کشوری چون روسیه به عنوان یک ابرقدرت از ایران تمکین می‌کند و برای چندمین بار برای سیاست‌های کشور از رهبر معظم انقلاب نظرخواهی می‌کند و به سربازان ایران به خاطر شجاعت و لطافتشان غبطه می‌خورد.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه دیگر سران کشورها به رهبر معظم انقلاب نیز گفت: نامه رئیس جمهور سابق برزیل و نامه معنوی پاپ به رهبر معظم انقلاب همه گواه قدرت انقلاب و تفکر این نظام در کل جهان است که امروز با آزادسازی حلب، شاهد تولد دوباره بسیج در کل منطقه خاورمیانه هستیم.

وی به برخی فرمایشات رهبری درباره تحولات منطقه و همراهی برخی کشورهای عربی هم چون مصر نیز افزود: تمایل مصر به ایران بعد از تأکیدات رهبری و خروج ارتش مصر از یمن و شکل‌گیری انصارالله، طلیعه مبارکی را رقم زده است که شاهد نصب عکس‌های رهبری در قاهره هستیم و تدبیرات هوشمندانه رهبری امروز این نظام را تبدیل به ابرقدرت منطقه‌ای کرده است.

ابوترابی مشکل اصلی نظام را مربوط به مشکلات داخلی دانست و افزود: اختلاس‌ها، حقوق‌های نجومی، سوء مدیریت‌ها و نفوذی‌ها که رهبری بسیار به آن تأکید کرده‌اند از مشکلاتی است که متأسفانه هر روز در حال افزایش است.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی درباره مشکل اصلی کشور نیز خاطرنشان کرد: بحران ساختاری اصلی‌ترین مشکل در کشور است، بروکراسی‌هایی که ۹۰ درصد بودجه کشور را می‌بلعد و حقوق‌های نجومی که حتی زمزمه‌های برادر یکی از مسؤولان در این قضایا به گوش می‌رسد، نیاز امروز ما جراحی ساختاری و سیستماتیک در کشور است.

وی طرح تحول سلامت را یکی از این مشکلات ساختاری بیان کرد و افزود: با آنکه در طرح تحول سلامت بسیاری از مشکلات مردم حل شد، ولی متأسفانه امروز این کشتی به گل نشسته است و چندین ماه از عدم پرداخت هزینه‌ها به این مجموعه‌ها می‌گذرد و چنین طرح عظیمی چون ساختار سیستماتیکی در ابتدای کار نداشته است، امروز دچار چنین مشکلاتی هستیم.

ابوترابی در پایان گفت: شما بسیج جامعه پزشکی می‌توانید تغییر اساسی و پشتوانه‌ای محکم برای ایجاد یک اندیشکده در زمینه بررسی مسائل ساختاری نظام باشید و اگر بخواهیم مثل گذشته کشور را اداره کنیم، هر روز شاهد اختلاس‌های بیشتری خواهیم بود.

آخرین اخبار