اصفهان بسیج
در یادواره شهدای دهستان گلسار مطرح شد؛

ولایت علوی به ما مقاومت حسینی و فاطمی آموخته است/ از مذاکره با کدخدا چیزی جز سلب استقلال و عزت حاصل نمی شود

حجت الاسلام جوشقانیان گفت: همان بچه هایی که در هشت سال دفاع مقدس خدایی خدا را به رخ دشمن کشیدند، امروز نیز با وجود حمایت های همه جانبه از نیروهای داعش به کوری سرسپردگان به آمریکا و ایادیش با دست خالی پیشروی می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، راوی دفاع مقدس در یادواره شهدای دهستان گلسار که در مسجد سادات روستای ویست خوانسار برگزار شد با اشاره به اهداف شهدا برای خدایی شدن اظهار کرد: هدف شهدا این بود که رنگ، نور و عطر خدا در همه امور زندگی ما پررنگ تر شود.

حجت الاسلام حسین جوشقانیان با بیان این که شهدا با خداوند معامله کردند گفت: شهدا از افق بالاتری نظاره گر اعمال و گفتار ما هستند، افقی که عقول ما به آن راه ندارد، چرا که شهدا فهمیدند برای چه چیز به این دنیا آمدند، اما ما راه و هدف را نشناختیم.

وی افزود: ایمان به خدا، غیب و پیامبر بود که رزمندگان ما را با دستان خالی در برابر دشمنی که یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر از مرزهای ها ما را گرفته بود پیروز کرد، دشمنی که ۸۰ کشور جهان او را تجهیز و مسلح کردند.

این روای دفاع مقدس با تاکید بر استفاده دشمن از انواع موانع نظامی و رزمی برای مسدود کردن حرکت رزمندگان تصریح کرد: با وجود همه این موانع ایمان، توکل و تکیه رزمندگان به خدا موجب شد تا از این موانع عبور کنند، هم چنان که امروز نیز به فضل خدا همان بچه هایی که در هشت سال دفاع مقدس خدایی خدا را به رخ دشمن کشیدند، امروز نیز با وجود حمایت های همه جانبه از نیروهای داعش به کوری سرسپردگان به آمریکا و ایادیش با دست خالی پیشروی می کنند.

وی اضافه کرد: اگر خدا را دیدیم بدون رعب و وحشت پیش می رویم، اما اگر کدخدا را دیدیم، رعب و وحشت نیز همراه آن وجود دارد، چرا که دشمنان به جز سلب استقلال، عزت و آقایی ما چیزی نمی خواهند.

حجت الاسلام جوشقانیان با یادآوری حضور ۴۰ هزار مستشار آمریکایی در ایران، بیرون راندن آنها از کشور را از برکات شور انقلابی و و ولایت مدارانه ملت بیان کرد و ادامه داد: دشمن درصدد از بین بردن این شور و جدا کردن ملت از ولایت و رهبری انقلاب است و در این عرصه دشمن شناسی دقیق نیاز است.

وی خاطر نشان کرد: در این راه مردم ما باید به خداشناسی، شکر نعمات و ولایت پذیری مجهز باشند، چرا که اگر خدا را در نظر داشته باشیم به اردوگاه کفر اعتماد نمی کنیم.

این روای خاطرات دفاع مقدس تربیت فرزندان صالح و انقلابی را از وظایف اصلی بانوان در این عصر دانست و افزود: ولایت علوی به ما مقاومت حسینی و فاطمی آموخته است و ۳۸ سال مقاومت در برابر انواع دشمنی ها و فتنه ها به برکت وجود ولایت و نعمت شهدا بوده است و اگر چشم ما به ملکوت شهدا باز شود، قدر مشترک خواسته و وصیت همه شهدا پیروی از ولایت است.

وی با اشاره به ندای هیهات منالذله اباعبدالله الحسین در گودی تحریم و قتلگاه گفت: اینهایی که خود را ابرقدرت می دانند با دستگیری ملوانانشان چنان وضعیتی پیدا کردند که انسان از بازگویی آن شرم دارد و اگر به مذاکره با اینها نمی رفتیم ذلتشان بیشتر هم می شد.

حجت الاسلام جوشقانیان تاکید کرد: می خواستند شعار مرگ بر آمریکا را حذف کنند در حالی که حتی یک کلمه در صحیفه امام (ره) گرایش به آمریکا وجود ندارد ولی افرادی که داعیه خط امام (ره ) را دارند از مذاکره و حذف شعار مرگ بر آمریکا سخن می گویند، با وجودی که این امام بود که نظام سلطه در جهان را به هم ریخت و این جرات را به عالمیان داد.

وی افزود: روحیه انقلابی، شناخت توطئه های دشمن، حضور به موقع و توجه به مقام ولایت هدف اصلی از تربیت نیرو برای امام زمان (عج) است.

وی با ابراز تاسف از غرق شدن برخی افراد در خبائث فضای مجازی و تلفن های همراه گفت: مدیران شبکه های ماهواره ای به زبان خود قسم یاد کرده اند که با شبکه های خود می خواهند از هر ۵ خانواده مسلمان ۴ خانواده، همسران خود را طلاق دهند.

راوی دفاع مقدس با یادآوری فاصله گیری برخی از عناصر انقلابی از خط انقلاب ادامه داد: ابلیس و دشمن با همه ما کار دارد و قرآن کریم نیز چند نمونه از این افراد و آقازاده ها را معرفی می کند که هسته اصلی نفوذ بوده اند.

وی اضافه کرد: گاهی اوقات باید دست فرزندان خود را بگیریم و به کنار قبور مطهر شهدا ببریم، شهدایی که دشمن با شنی تانک زنده زنده و با دستان بسته از روی جمجمه و قفسه سینه آنها عبور کرد.

آخرین اخبار