اصفهان بسیج

همایش مدافعان بنیان خانواده

به منظور ترویج ازدواج آسان و تبلیغ سبک زندگی اسلامی
همایش مدافعان بنیان خانواده در سالن سینما شاهین طلایی شاهین شهر برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، به نقل از شاهین پرس به همت حوزه حضرت زینب سلام الله علیها سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه،همایش مدافعان بنیان خانواده با برگزاری مراسم عقد دو زوج جوان در سالن شاهین طلایی شاهین شهر برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام فتاحی به اهمیت ازدواج و تشکیل کانون خانواده در دین اسلام پرداخت و گفت: ازدواج نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و جامعه و در مکتب آسمانی اسلام پیمانی مقدس، الهی و مورد تاکید بسیار است.
استاد حوزه و دانشگاه تشکیل خانواده را بهترین و بالاترین نعمت برای هر زن و مرد از نظر اسلام بیان کرد و افزود: ازدواج امری مهم و اساسی است که باید در جامعه رشد و توسعه یابد تا افراد در سایه پای بندی بدان از بسیاری انحرافات و پیش آمدهای ناگوار مصون بمانند.
حجت الاسلام فتاحی به بیان برخی از تفاوت های زن و مرد اشاره و با بیان اینکه زنان در نگرش به مسائل جزئی نگر و مردان کلی نگر هستند به لزوم شناخت ویژگی های اخلاقی همسران از یکدیگر تاکید کرد و افزود: هر انسانی دارای خصوصیات اخلاقی خاص خود است که زن و مرد باید برای رسیدن به آرامش و تکامل،خصوصیات اخلاقی همسر خود را بشناسد.
در ادامه مراسم به منظور ترویج ازدواج آسان و سبک زندگی اسلامی خطبه عقد دو زوج جوان با مهریه ۱۸ سفر کربلا به نیت سن حضرت زهرا(س) توسط حجت الاسلام حجتی فر جاری شد. اجرای برنامه توسط رسول حجازی خواننده شاهین شهری و مولودی خوانی از دیگر برنامه های این مراسم بود که با مشارکت حوزه های مقاومت بسیج خواهران شاهین شهر برگزار شد.
طرح مدافعان بنیان خانواده با هدف پیشگیری و کاهش طلاق از ابتدای مهرماه سال جاری با برگزاری کلاس های آموزش مهارت های زندگی و مشاوره توسط حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت زینب(س) پیگیری و اجراشده است این طرح تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

1 3 4

آخرین اخبار