اصفهان بسیج

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه شیخ بهایی به مناسبت روز ۹ دی

بسیج اساتید دانشگاه شیخ ­بهائی با بیعت مجدد با رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید می­کند که جمهوری اسلامی برای گذر از این­گونه پیچ و تاب­های تاریخی و فتح قله­ها روزهایی سخت در پیش دارد.

بسم رب الشهداء والصالحین

نه دی جشن تولدی دوباره برای انقلاب اسلامی بود تا با آنان که از انقلابی بودن خسته شده بودند خداحافظی شود، ملت بار دیگر در این آزمون پیروز گشت و عده­ای نیز در آن مردود.

به نظر می­رسد اگر در تحلیل وقایع از ریشه­یابی آن غفلت گردد نهایت آن، چیزی جز تکرار مکررات نبوده و در نتیجه در رویدادهای مشابه که امکان وقوعش همواره وجود دارد، به سرگرمی شعاری و یا سردرگرمی سیاسی دچار می­شویم؛ بنابراین، در این رابطه، توجه به دو نکته ضروری است:

۱- امثال این سیاهی و سیاه کاری­ها متأسفانه دست­کم عمری به درازای عمر انقلاب دارد و ابلیس اخراج شده همواره مار و مارهایی می­یابد تا به وسیله آن­ها به بهشت آدمیان ورود کرده، او را از آن اخراج نماید و یا آن ­را برای انسان جهنم سازد، پس همواره باید مواظب دخالت ابلیس و غفلت خویش بود.

۲- فتنه زوایای گوناگون و چهرهای متنوع داشته و در هر برهه به شکلی ظهور می­کند؛ شاید یکی از نمادهای اصلی آن رشد اریستوکراسی و عدم توجه به روند استضعاف در جامعه اسلامی است. همه می­دانیم که اگر عدالت و ستم­ستیزی علوی از این انقلاب گرفته شود، آن­چه بر جا می­ماند سفره­ی پر بار اموی است که به جز اشراف و اشرافی­گری را نمی­پذیرد! گویا از همین رهگذر است که امیر مؤمنان(ع) بر سر عامل خود تنها و تنها به سبب شرکت در یک میهمانی اشرافی چنان فریادی می­زند تا طنین آن تاریخ را درنوردیده و به همه­ی قرون و اعصار برسد و مشخص کند آن­جا که اشرافیت است و تبعیض و در کنار آن محرومیت، از علوی بودن چیزی جز شهادتی خالی از حقیقت در اذان و اعلان عمومی باقی نمی­گذارد!

اکنون روی سخن ما با آن دسته از سیاسیون و احزابی است که از درد و رنج محرومین غافل گشته، هنوز در تاریکی­های اوهام – که جز اتلاف فرصت و تضییع توان و نیرو برای این ملت ثمره­ای ندارد – غوطه­ورند و همواره در صدد بازسازی    تاریکی­هایی بیش از پیش­اند تا خود و کم­کاری و بی­لیاقتی­های خود را پنهان کنند؛ همانان که جز زد و بندهای سیاسی کارایی دیگری نداشته و فقط باری بر دوش نظام و مردمند. به آنان گوشزد می­کنیم که از سخن حضرت اباعبدالله(ع) در جریان کربلا – که فرمود: «ان لم یکن لکم دین … کونوا أحرارا فی دنیاکم» – درصدی عبرت گرفته، ذره­ای وجدان را در کارهای خود دخالت دهند و مردم را در مشکلات و پیچ وتاب­های زندگی رها نسازند.

در خاتمه، بسیج اساتید دانشگاه شیخ ­بهائی با بیعت مجدد با رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید می­کند که جمهوری اسلامی برای گذر از این­گونه پیچ و تاب­های تاریخی و فتح قله­ها روزهایی سخت در پیش دارد. روزهایی که برای گذر از آن باید به اسلحه­ی صبر و بصیرت در تبعیت از ولایت مجهز بود. والسلام علینا و علی عبادالله الصالحین.

 

کانون بسیج اساتید دانشگاه شیخ بهایی

آخرین اخبار