اصفهان بسیج
در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی مطرح شد؛

برنامه دشمن بر این است که فتنه را امری داخلی جلوه دهد/ انقلابی بودن مهم است اما کافی نیست

حجت الاسلام و المسلمین پناهی مقدم گفت: پیش از فتنه ۸۸ بر اساس اسناد وزارت اطلاعات رهبران کودتاهای رنگین و اعضای ارشد سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی در ایران و دانشگاه های ما رفت و آمد داشتند و اقدام به آموزش فتنه گران می کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، کارشناس مسائل سیاسی در مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی که پیش از ظهر امروز در حسینیه شهدای شهرستان خوانسار برگزار شد با اشاره به عوامل و ریشه های عاقبت به خیری و تاثیر برخی امور در این زمینه اظهار کرد: در قرآن کریم پیرامون حسن عاقبت و عوامل و ریشه های آن آیاتی وجود دارد که نشان می دهد اعتقادات و ظواهری اسلامی به تنهایی باعث عاقبت به خیری نمی شود.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهی مقدم با بیان این که در صدر اسلام انسان هایی بوده اند که با وجود رعایت ظواهر اسلام در برابر امام زمان خود ایستادند گفت: از میان همان افرادی که به ظواهر اسلام اهمیت می دادند کسانی بودند که پس از رحلت رسول خدا برنامه الهی را تغییر دادند و عاقبت به شر شدند.

وی افزود: بصیرتی که رهبر انقلاب بیش از دو دهه درباره آن تاکید می کنند اگر در انسان وجود نداشته باشد فرد را به قاتل امام تبدیل می کند و همین بی بصیرتی بود که ۱۳ تن از ائمه اطهار علیهم السلام را به شهادت رساند و آن وقایع را رقم زد.

این کارشناس مسائل سیاسی کشور با تاکید بر لزوم عبرت گیری از عاقبت اقوام گذشته تصریح کرد: در فتنه نیز افراد ظاهر اسلامی از خود نشان می دهند اما در باطن به گونه ای دیگر عمل می کنند، در صدر اسلام نیز به ویژه بعد از فتح مکه برخی اظهار می کردند که امام را قبول دارند اما در باطن، خود را ولی می پنداشتند، امروز نیز برخی می گویند ولی فقیه را قبول داریم، اما خود را زعیم و ولی می دانند.

وی اضافه کرد: در زمان امیرمومنان علیه السلام نیز برخی نزد امام می آمدند و می گفتند در سپاه معاویه نیز نماز و قرآن خوانده می شود، هم چنان که امروز نیز به اسم و پرچم اسلام مسلمانان را سر می برند.

حجت الاسلام و المسلمین پناهی مقدم هوای نفس را ریشه فتنه ها بیان کرد و ادامه داد: در فتنه باطل لباس حق به تن می کند، هم چنان که در فتنه سال ۸۸ نیز برخی به دلیل هوای نفس و تنها به خاطر کینه از ابراز برخی مسائل در مناظرات انتخاباتی بار سنگین فتنه را به دوش انقلاب انداختند و افرادی که خود سابقه مبارزات انقلابی و ادعای پیروی خط امام (ره) را داشتند به فتنه دامن زدند.

وی خط اول جریان فتنه را مخالفت با قرآن و دستورات الهی دانست وگفت: در جریان فتنه ۸۸ رهبر انقلاب بارها سران فتنه و نمایندگان آنها را دعوت کردند و دلایل تقلب را از آنها مطالبه کردند و به ایشان متذکر شدند که قدرت های خارجی و دشمنان انقلاب فتنه و سران آن حمایت می کنند و حتی برخی افراد به ظاهر از علمای قم در برابر فتنه سکوت کردند.
کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: آنتی تز دشمنان انقلاب اسلامی آن است که به واسطه روحانیت و لباس روحانیت با انقلاب مبارزه و مقابله شود.
وی با اشاره به خطبه های ۵۰ و ۱۷۲ امیرمومنان علیه السلام که پیرامون فتنه و سختی شناخت حق از باطل است گفت: برنامه دشمن بر این است که فتنه را امری داخلی جلوه دهد و برای این کار از افرادی مانند علی مطهری ها و هاشمی ها استفاده می کنند.

وی افزود: در فتنه تیر سال ۷۸ نیز که مجلس به حمایت دولت وقت از فتنه گران رای داد برخی از افرادی که در آن دولت مسئول بودند آنچه که خواستند بر علیه قران و اهل بیت علیهم السلام گفتند و نوشتند.

حجت الاسلام پناهی مقدم با اشاره به اهمیت انقلابی ماندن تصریح کرد: انقلابی بودن در زمان امام (ره) مهم است اما کافی نیست و مهم انقلابی ماندن در مسیر امام (ره) است.

وی اضافه کرد: دشمنان انقلاب هر ۱۰ سال یک فتنه جدید ایجاد می کنند و به وسیله افرادی چون هاشمی و علی مطهری می خواهند فتنه را امری داخلی جلوه دهند، در حالی که ما باید جوابگوی شهدا باشیم و در این راه اثبات کنیم که سر فتنه در خارج از کشور است.

وی خاطر نشان کرد: پیش از فتنه ۸۸ بر اساس اسناد وزارت اطلاعات رهبران کودتاهای رنگین و اعضای ارشد سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی در ایران و دانشگاه های ما رفت و آمد داشتند و اقدام به آموزش فتنه گران می کردند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به امیدهای نظام سلطه به جریان اصلاحات در کشور گفت: عده ای در داخل با دشمن هم صدا شده اند و می خواهند ریشه انقلاب را بزنند و با شعارهایی مانند جلوگیری از خشونت درصدد بخشش سران فتنه هستند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به موضوع عدم رعایت شروط رهبر انقلاب در مورد برجام گفت: کار به جایی رسید که علی رغم رعایت شروط رهبر انقلاب تحریم ها تمدید شد و مردم ما نیز باید بدانند فتنه جدیدی که در صدد شکل گیری است آن است که در اذهان جا بیاندازند ولی فقیه معصوم نیست در حالی که کدام امام است که با باطل کنار آمده باشد.

آخرین اخبار