اصفهان بسیج
قائم مقام مرکز فضای مجازی سازمان بسیج مستضعفین:

ارتقاء سواد فضای مجازی مردم باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد

قائم مقام مرکز فضای مجازی سازمان بسیج مستضعفین گفت: ارتقاء سطح سواد فضای مجازی و استفاده از فناوری های نوین ارتباطی در بین مردم خصوصا” نسل جوان و نوجوان باید مورد اهتمام جدی همه بخش ها باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج)، رسول شکری نیا در جمع فعالان فضای مجازی استان اصفهان، افزود: امروز فعالیت های متعددی در فضای مجازی انجام می شود و بسیاری از محتواهای این فضا مناسب حال کودکان و نوجوانان نیست و باید نهضت آموزش ملی سواد فضای مجازی شکل بگیرد.
وی ادامه داد: بسیج به عنوان گسترده ترین نهاد مردمی همانند بسیاری از امور به کمک مردم آمده و در تلاش هستیم حرکت ملی آموزشی با محوریت فضای مجازی را تحت عنوان سواد فضای مجازی در کشور گسترده کنیم که مردم و کاربران به ویژه نسل جوان و نوجوان در این راستا با هوشیاری و آگاهی بیشتر به این عرصه ورود کنند.
شکری نیا تاکید کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند: باید با استفاده از تواناییها و استعدادهای جوان کشور و با سیاستگذاری صحیح و اقدامات سنجیده و هماهنگ و بدون از دست دادن زمان به سمت خروج از حالت انفعال در عرصه فضای مجازی و حضور فعال و تأثیرگذار و تولید محتوای اسلامی متقن و جذاب حرکت کنیم.
قائم مقام مرکز فضای مجازی سازمان بسیج مستضعفین از درخواست های مکرر مردم برای ترک اعتیاد فرزندانشان به فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی و بازی های رایانه ای و آنلاین خبر داد و گفت: متاسفانه گاهی افرادی در این فضا بیش از ۱۵ الی ۱۶ ساعت مستمر و یک سره در این فضای رها و بی قانون حضور دارند و آسیب های روحی، روانی، جسمی و حرکتی این پدیده دامن بسیاری را گرفته است.
وی باتاکید بر لزوم اقدامات ایجابی و آگاهی بخش به مردم به ویژه خانواده ها در این راستا گفت: تقریبا” همه مسئولان ارشد کشور روی این نقطه متفق القولند که فضای مجازی ظرفیت ها، قابلیت ها و درکنار آن آسیب ها و تهدیدات جدی دارد اما عزم جدی برای مقابله با تهدیدات این حوزه دیده نمی شود و اقدامات هدفمند، هوشمندانه و موثر نیست.
شکری نیا استفاده از ظرفیت گسترده رسانه های الکترونیکی، مکتوب و صوتی و تصویری را در کنار رسانه های مجازی مهم خواند و گفت: حجم گسترده ای از اطلاعات و اخبار راست و دروغ و کذب و شایعه و جوسازی و جریان سازی در این فضا وجود دارد که تشخیص آن برای بسیاری از مردم دشوار است و حتی گاهی اهل فن و متخصصین رسانه و فضای مجازی هم به اشتباه می افتند.
قائم مقام مرکز فضای مجازی سازمان بسیج راه حل این مسئله را توجه همه به سواد فضای مجازی و رعایت چهارچوب های قانونی و اخلاقی دانست و تصریح کرد: همه باید با حساسیت به دنبال تحقق این مسئله باشند که هرکاری اگر چهارچوب نداشته باشد زمینه افزایش دروغ، کذب و رواج شایعه و بستر نفوذ را فراهم می کند از این رو باید با آگاهی بخشی به مردم، نسل جوان و نوجوان و حتی کودکان آنان را مصونیت بخشید.
وی در این نشست با تقدیر از زحمات مسئول قرارگاه فضای مجازی استان اصفهان، مسئول جدید این قرارگاه در استان را معرفی و خواستار بهره گیری از ظرفیت فعالان فضای مجازی در این استان در راستای هم افزایی برای حرکت ملی آموزش سواد فضای مجازی و کمک به اطلاع رسانی شفاف و صادقانه شد.
شکری نیا به نقش موثر سرداران و رزمندگان اصفهانی در دوران دفاع مقدس و بعد از آن در راه اعتلای نام ایران اشاره کرد و گفت: شهدای سرافراز این استان از جمله شاخص ترین شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند و با اینکه از نظر سرزمینی اصفهان از مناطق مرزی دور بود، اما داوطلبان زیادی در زمان جنگ سینه خود را سپر ساخته و از مرزهای آبی و خاکی میهن اسلامی مان دفاع کردند و جان شیرین خود را در این راه فدا کردند و هنوز هم در جبهه مدافعان حرم حضوری آبرومند و قوی دارند.

%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%b1%d9%81%d9%87

آخرین اخبار