اصفهان بسیج
به مناسبت یازدهمین سالگرد شهدای عرفه در نجف‌آباد برگزار می‌شود

از عشق تا دمشق، کنگره شهدای عرفه و مدافع حرم نجف‌آباد

در یازدهمین سالگرد شهدای عرفه، کنگره از عشق تا دمشق در تجلیل از مقام این شهیدان و ۱۳ شهید مدافع حرم شهرستان نجف‌آباد در فرهنگسرای خارون برگزار خواهد شد.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، سرهنگ سیف‌الله رشیدزاده بعد از ظهر امروز در نشست خبری با حضور خبرنگاران، اظهار داشت: به مناسبت ۱۹ دی ماه سالگرد شهادت شهدای عرفه و سردار حاج احمد کاظمی مراسمی در تجلیل از مقام شهدای عرفه و دومین یادواره شهدای مدافع حرم شهرستان برگزار خواهد شد.

وی درباره اهمیت برگزاری کنگره شهدا افزود: برگزاری این‌گونه جلسات امتداد اهداف و آرمان‌های نظام و انقلاب است که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و صیانت از ارزش‌های نظام و انقلاب در رأس آن‌ها قرار دارد.

فرمانده لشکر زرهی ۸ نجف اشرف ادامه داد: آرامش و امنیتی که در طول ۸ سال دفاع مقدس به برکت خون شهدا شاهد آن بودیم، امروز به برکت خون شهدای مدافع حرم در این کشور جاری شده است به همین علت عنوان این کنگره «از عشق تا دمشق» نامیده شده است.

رشیدزاده در ادامه تصریح کرد: در این مراسم از خانواده سردار سرلشکر حاج احمد کاظمی و سردار غلامرضا یزدانی که در این مراسم حضور دارند و از خانواده ۱۳ شهید مدافع حرم شهرستان که ۱۰ نفر از این شهدا از لشکر ۸ نجف اشرف و ۳ نفر از تیپ فاطمیون هستند، تجلیل خواهند شد.

وی درباره برنامه‌های جنبی این کنگره نیز بیان داشت: برگزاری نمایشگاه عکس در محل برگزاری کنگره، پخش مستندی با موضوع آشنایی نسل جوان با شهدا، چاپ بروشور از زندگی‌نامه شهدا، تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع حرم و شهدای عرفه و حضور راویان در ۷ نماز جمعه شهرستان برای دعوت و حضور در این مراسم از برنامه‌های جنبی این کنگره است.

فرمانده لشکر زرهی ۸ نجف اشرف با اشاره به حضور ۱۱۴ فرمانده دفاع مقدس از لشکر ۸ نجف اشرف به عنوان شهدای زنده که از شهرهای مختلف استان هستند، ادامه داد: از دیگر برنامه‌های جنبی این کنگره دیدار و سرکشی از این فرماندهان است که امروز به عنوان پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس از آن‌ها باید تجلیل شود.

رشیدزاده با اشاره به تاریخچه تشکیل این لشکر در دوران دفاع مقدس گفت: لشکر ۸ نجف اشراف در ابتدای جنگ در تاریخ ۲۵ آذر سال ۶۰ به عنوان تیپ و با دستور سردار رضایی تشکیل شد و به علت نقش مؤثر و کلیدی سردار کاظمی، وی به عنوان فرمانده معرفی می‌شود که در آن زمان تیپ نجف در ده جبهه همزمان حضور داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: نیروهای لشکر ۸ نجف اشرف در طول دفاع مقدس به غیر از شهرستان نجف‌آباد از استان‌های یزد، آذربایجان شرقی و سایر شهرهای استان اصفهان نیز حضور داشتند و شهدای این لشکر حدود ۹ هزار شهید است که ۹۲ نفر از این شهدا از سرداران شاخص هستند و از این تعداد حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر خاص شهرستان نجف‌آباد هستند.

سرهنگ رشیدزاده درباره دیگر فعالیت‌های فرهنگی لشکر اشاره کرد: چاپ نخستین جلد از مجموعه هشت جلدی عملکرد رزمندگان لشکر ۸ نجف با عنوان «چند قدم تا نجف» و هم‌چنین هماهنگی با آموزش و پرورش و اجرای اردو و حضور دانش‌آموزان در محل لشکر و آشنایی بیشتر نسل جوان امروز با عرصه‌های دفاع مقدس از برنامه‌های آتی است.

این مراسم روز پنج شنبه از ساعت ۱۸ در محل فرهنگسرای خارون نجف‌آباد برگزار خواهد شد.
n9rk2

آخرین اخبار