اصفهان بسیج
فرمانده سپاه نطنز خبر داد:

رزمایش شهید منتظرالقائم به مدت دو روز در نطنز برگزار می شود

سرهنگ آقادوستی گفت: این رزمایش به منظور نمایش توان دفاعی و نظامی و تمرین بسیجیان برای مقابله و دفاع در برابر تهدیدات دشمنان و با حضور بسیجیان حوزه مقاومت بسیج مالک اشتر نطنز و سیدالشهدا(علیه السلام) بادرود و در محل اردگاه قدس برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نطنز اظهار کرد: رزمایش ۳۶ ساعته تمرینات تاکتیکی و پدافند غیر عامل متشکل از گردان های بیت المقدس و دسته های واکنش سریع سپاه ناحیه نطنز در روزهای پنجم و ششم اسفند در نطنز برگزار می شود.

سرهنگ آقادوستی افزود: این رزمایش به منظور نمایش توان دفاعی و نظامی و تمرین بسیجیان برای مقابله و دفاع در برابر تهدیدات دشمنان و با حضور بسیجیان حوزه مقاومت بسیج مالک اشتر نطنز و سیدالشهدا (ع) بادرود در محل اردگاه قدس برگزار می شود.

وی تصریح کرد: رزمایش پدافند غیر عامل و دفاع ازکوی و برزن گردان های بیت المقدس به صورت ناحیه ای و منطقه ای توسط سپاه نطنز و با استعداد دو گردان عملیات بیت المقدس اجرا می شود.

فرمانده سپاه نطنز ارتقاء سطح دانش و توانمندی سپاه در مقابله با خطرا ت احتمالی، حوادث طبیعی و غیر مترقبه و همچنین تمرین آمادگی دفاعی بسیجیان در شرایط بحران با به کارگیری امکانات و ادوات موجود یگانی در کمک به امداد و نجات حادثه دیدگان را از اهداف دیگر این رزمایش عنوان کرد.

وی با بیان این که کاهش بلایای طبیعی و همچنین نمایش اقتدار بسیج در دفاع از از مرز و بوم از اهداف شاخص اجرای این رزمایش است، تاکید کرد: در این زمینه بخشی از ظرفیت و توانایی های شهرستان نیز به کار گرفته می شود.

فرمانده سپاه نطنز اضافه کرد: آموزش سناریوی رزمایش، کلاس توجیهی حفاظت اطلاعات و آموزش کنترل معابر وصولی و دفاع از مراکز حساس به صورت تمرینی تحت یک عملیات با عنوان کوی و برزن و همچنین اجرای نشست های یصیرتی، فرهنگی از برنامه های روز اول این رزمایش است.

وی ادامه داد: در روز دوم رزمایش، اجرای مراسم سان و سخنرانی، آموزش کنترل اغتششات و مقابله با ناآرامی ها، اجرای رزمایش اصلی پدافند غیرعامل و دفاع از کوی و برزن انجام می شود.

فرمانده سپاه نطنز خاطر نشان کرد: با توجه به این که شاکله اصلی گردان بیت المقدس را اعضای شجره طیبه صالحین و حلقه های صالحین تشکیل می دهند، در برنامه ریزی انجام شده از مباحث دینی، اخلاقی، تربیتی و احکام توسط اساتید و مربیان شهرستان استفاده خواهد شد.

آخرین اخبار