اصفهان بسیج
مهندس حشمت مشاور و مدرس کارآفرینی:

مردمی کردن اقتصاد و شرکت‌های دانش بنیان از سیاست های اقتصاد مقاومتی است

مهندس حشمت مشاور و مدرس کارآفرینی : اقتصاد مقاومتی منحصر به یک عرصه نیست، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بخش‌هایی همچون کارآفرینی، شرکت‌های دانش بنیان و مردمی کردن اقتصاد و… حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و امیدواریم بتوانیم در تمامی این زمینه‌ها فعال باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج)استان اصفهان، مدیر کارآفرینی و توانمندسازی موسسه نگارنصر(بنیاد تعاون بسیج) در حاشیه بازدید جمعی از اصحاب رسانه و بسیجیان از طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حمایت از مشاغل کوچک و خانگی و اقشار مختلف اظهار کرد: با توجه با تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و موضوع کارآفرینی تلاش می‌کنیم اقشار مختلف بسیج را با مجموعه‌های دانش‌بنیان بیشتر آشنا کنیم و در همین راستا اقدام به برگزاری اردوهای علمی آموزشی برای اقشار مختلف بسیج می‌کنیم.

وی ادامه داد: سعی داریم بسیجیان را با مفهوم کارآفرینی بیش از پیش آشنا کنیم تا بتوانند از فرصت‌ها استفاده کرده و ورود جدی‌تری به موضوع کارآفرینی داشته باشند و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در این امر بسیار تاثیرگذار باشند.

مهندس حشمت افزود: بسیاری از کشورهای صنعتی و فراصنعتی با برنامه‌ریزی منسجم در بحث شرکت‌های دانش بنیان درآمدی چندین برابر بیشتر از درآمدهای حاصل از فروش نفت در کشور ما به دست می‌آورند و این‌گونه به کسب درآمد و خلق ثروت می‌پردازند که این موضوع گستردگی کار در شرکت‌های دانش‌بنیان را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: در راستای فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب مبنی تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان، به دنبال این اهداف هستیم تا بتوانیم این گونه فرصت‌ها را شناسایی و یا خلق فرصت کرده و از آنها حمایت کنیم.

این مشاور و مدرس کارآفرینی افزود: اقتصاد مقاومتی منحصر به یک عرصه نیست، سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش‌هایی همچون کارآفرینی، شرکت‌های دانش بنیان و مردمی کردن اقتصاد و… حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و امیدواریم بتوانیم در تمامی این زمینه‌ها فعال باشیم.

وی بیان کرد: بنیاد تعاون بسیج اهتمام ویژه‌ای به مباحث اقتصاد مقاومتی دارد و خوشبختانه تاکنون نیز در کمک به اجرای این سیاست‌ها موفق بوده است و در همین راستا تسهیلات زیادی جهت راه‌اندازی مشاغل خانگی و کارگاه‌های کوچک و نیمه صنعتی پرداخت شده است.

آخرین اخبار