اصفهان بسیج
فرمانده واحد دبیرستان شهید اژه ای :

مفاد سند ۲۰۳۰،دور کردن دانش آموزان وقشر محصل از دین اسلام است

باتوجه به اینکه یکی از مفاد این سند دور کردن دانش آموزان وقشر محصل از دین اسلام است ، زمان کلاس درس دینی را کاهش داده اند.حتی دیده شده است که از دبیران نا اگاه و حتی ضد انقلاب هم برای دروس مهم و اساسی استفاده میکنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، دانش آموز بسیجی عرفان شوردزی فرمانده واحد مقاومت بسیج دانش اموزی دبیرستان (تیز هوشان) شهید اژه ای در گفتگو با خبرنگار اصفهان بیست ، در رابطه با تاثیرات سند ۲۰۳۰ در مدارس و اجرایی شدن آن گفت.

*آیامی دانید سند ۲۰۳۰ نظام آموزش و پرورشی سازمان بین المللی توسط دولتمردان به امضا رسیده است؟

بله. این سند در سال ۱۳۹۴ امضا شده است و مسئولین وزارت آموزش و پرورش کشور اعلام کردند مواردی را که مخالف اسلام است را اجرا نمی کنند ، اما من به عنوان یک دانش اموز در حال حاضر شاهد اجرایی شدند این سند در مدارس به ویژه مدارس ابتدایی هستم.

*در مورد این سند شما در چه سطحی اطلاعات دارید؟

در سطحی که میدانم این سند اگر بخواهد عملی بشود یعنی حرف رهبر معظم انقلاب اسلامی ، سرورمان تاج سرمان را این مسئولینی که فقط از اسلام بستن یقه را بلد شده اند زیر پای خود می گذارند واینجاست که اینها میخواهند مطمعنا قرآن ، دین و اسلام را به طور رسمی حذف کنند.

* آیا میدانید در برخی از بخش های این سند قرآن و مذاهب دینی به کلی حذف شده است ؟ آیا شما راضی به اجرای این بخش هستید؟

خیر.اگر این طرح در مدارس اجرایی بشود ف تا چندسال دیگرکه فکر نمی کنم هم دور باشد دانش آموزان با قرآن کریم که سر منشا همه ی خوبی ها و علم ها در جهان است بیگانه خواهند شد و انها را از درس دور میکنند و حتی ممکن از دانش اموزانی که اعتقاد به نظام ، انقلاب و اسلام دارند را از این راه دور کنند.

*آیا شما راضی می شوید داخل مدارس دختر و پسر مختلط باشند؟ آیا غیرت شما هم این را میپذیرد که خواهر یا برادر شما با جنس مخالف خود رابطه دوستی نزدیکی داشته باشد؟

من مخالف صد در صد مختلط شدن مدارس دخترانه و پسرانه ، حتی در سنین پایین هستم.خیر غیرت من جواب نمی دهند که خواهر خود شخص بنده با پسری رابطه دوستی یا هرچیز دیگری داشته باشد .لذا نه فقط من بلکه فکر میکنم تمامی پسران و دختران باغیرت ایرانی این اجازه را نخواهد داد.

*آیا شما راضی می شوید که این مسائل جنسی توسط معلم جنس مخالف شما تدریس بشود آن هم به صورت عملی و تئوری؟

خیر. آموزش مسائل جنسی به دانش اموزان پیش از موعد موجب می شود که اینها قبل از سن بلوغ با اینگونه مسائل آشنا بشوند و چون تفکر ساخته شده ای ندارند کنجکاو خواهند بود که اطلاعات خود را در این باره تکمیل کنند و اینگونه اگر بشود مطمعنا مرجع تحقیقاتی آنها هم افراد متدین و مومن نخواهند بود . این امر به تدریج آنها را با افکار غلط آشنا میکنند و در زندگی آنها به طور مستقیم وغیر مستقیم تاثیر می گذارد.

* غیرت پدر ، مادر، خواهر و برادر شما اجازه ی اجرا شدن این سند و این بخش ها را در داخل مراکز آموزشی و مدارس را میدهند؟

والدین دانش آموزان مطمعنا مخالف فساد و تباهی فرزندان خود هستندو خواهان این هستند که دانش آموزان تمرکز اصلی خود را بر روی درس و تربیت فردی خود بگذارند که البته این امر باید براساس مکتب اسلام باشد.

*تاثیر این سند را شما به عینه رویت کرده اید یا در شهر شما اجرا میشود؟

بله .بنده تاثیر این سند را در مدارس بالاخص مدرسه خود ما که یعنی باید یک مدرسه تیزهوشانی باشد و از همه لحاظ هم از لحاظ نیروهای انقلابی و درسی نمونه باشد متاسفانه مفاد این سند به عینه دیده ام که نه تنها برای بنده بلکه برای خانواده های انقلابی هم جای تاسف داشته است وقتی مشاهده میکنند فرزند درس خوان و تیزهوش خودشان را در مدرسه ای می بییند که این سند درحال اجراست ناراحت میشوند. باتوجه به اینکه یکی از مفاد این سند دور کردن دانش آموزان وقشر محصل از دین اسلام است ، زمان کلاس درس دینی را کاهش داده اند.حتی دیده شده است که از دبیران نا اگاه و حتی ضد انقلاب هم برای دروس مهم و اساسی استفاده میکنند.

*شما به عنوان یک فرمانده انقلابی برای اینکه این سند در مدارس های ما در کشور شهید پرور ایران عزیزمان عملی نشود چه پیشنهادی دارید؟
پیشنهاد من به مسئولین و یا هر فرد دیگری که میتواند کار انقلابی انجام دهد و پیرو سخنان امام خامنه ای باشد میدهم :
جلوگیری از اجرایی شدن این سند به روش های درست و تحقیق شده
انتخاب مدیران و دبیران انقلابی و دینی
نظارت نیروهای انقلابی اعم بسیج و نهاد های رهبری بر محتوا های دروس اساسی و پایه

آخرین اخبار