اصفهان بسیج
فرمانده سپاه نطنز خبر داد:

دوره آموزشی تکمیلی ۳ روزه یادبود شهید عزیزاللهی در نطنز برگزار شد

سرهنگ دوم پاسدار آقادوستی گفت: این اردو در روزهای هفتم تا نهم شهریور در محل اردوگاه قدس این ناحیه و با حضور بسیجیان حوزه مقاومت بسیج مالک اشتر نطنز برگزار شد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، سرهنگ دوم پاسدار حسین آقادوستی روز گذشته در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: دوره آموزشی تکمیلی سه روزه آشنایی با فنون رزم انفرادی، مهارت به کارگیری سلاح، آشنایی با مباحث عقیدتی و آمادگی جسمانی متشکل از گردان های بیت المقدس سپاه ناحیه نطنز در اردوگاه قدس سپاه برگزار شد.

فرمانده سپاه نطنز افزود: این اردو در روزهای هفتم تا نهم شهریور در محل اردوگاه قدس این ناحیه و با حضور بسیجیان حوزه مقاومت بسیج مالک اشتر نطنز برگزار شد.

وی با بیان این که دوره آموزش ۴۵ روزه تکمیلی بسیجیان شهرستان نطنز از اوایل مرداد ماه آغاز شد، تصریح کرد: این دوره معادل دوره آموزشی سربازی در یگان های سپاه محسوب می شود و شرکت کنندگان بسیجی در این دوره آموزشی، آموزش های عقیدتی و نظامی پیش نیاز خدمت خود را در شهر خود سپری کرده و در زمان خدمت سربازی از دو ماه آموزش مقدماتی معاف می شوند.

آقادوستی با اشاره به دو مرحله ای بودن این دوره آموزشی، عنوان کرد: آشنایی با مفاهیم نظامی، کمک‌های اولیه، کلاس‌ های عقیدتی سیاسی و اخلاقی، آشنایی با سلاح و تجهیزات، رزم انفرادی و همچنین اردوی عملی در پادگان آموزشی، از مباحث و سرفصل های این دوره آموزشی است.

وی ادامه داد: داشتن آمادگی جسمانی مناسب از جمله ملزومات این دوره آموزشی است چرا که راهپیمایی های طولانی مدت و آموزش های نظامی سنگینی که برای این دوره آموزشی پیش بینی شده جز با آمادگی جسمانی بالا انجام نمی شود.

فرمانده سپاه نطنز بیان کرد: بسیجیان در این اردو با برگزاری کلاس‌ها به صورت عملی با پدافند عامل و غیرعامل برای مقابله با بمباران دشمن و اجرای عملیات کمین و ضد کمین آشنا و راهپیمایی و زندگی در شرایط سخت را تمرین کردند.

وی خاطر نشان کرد: این نیروها پس از گذراندن این دوره، آمادگی شرکت در عملیات نظامی و دفاع از کوی و برزن و مخابرات طبیعی را دارند.

آخرین اخبار