اصفهان بسیج
فرمانده سپاه مبارکه:

نمایشگاه «خاکیان افلاک» به مناسبت هفته دفاع مقدس در مبارکه برپا می‌شود

فرمانده سپاه مبارکه گفت: نمایشگاه خاکیان افلاک به مناسبت هفته دفاع مقدس با رزمایش‌های شبانه با سناریو عملیات‌های جنگ و نمایشگاه تصویری با موضوعات متنوع مبارکه برگزار می‌شود.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، سرهنگ محمد نصر اصفهانی در گفت‌وگویی با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: نمایشگاه خاکیان افلاک به مناسبت هفته دفاع مقدس با رزمایش‌های شبانه با سناریو عملیات‌های جنگ و نمایشگاه تصویری در ۹ غرفه با موضوعات متنوع در اردوگاه قدس بسیج شهرستان مبارکه برگزار می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه خاکیان افلاک که طیف‌های مختلف مردم مخاطبان این نمایشگاه خواهند بود از ۲۰ شهریور افتتاح می‌شود و تا ۱۰ مهرماه ادامه دارد.

فرمانده سپاه مبارکه با بیان اینکه چند هدف اصلی برای برگزاری این نمایشگاه داریم و یکی از اهداف ما معرفی شهدای شهرستان به نسل جوان و نوجوان و عموم مردم مبارکه است، بیان کرد: یکی دیگر از اهداف نمایشگاه خاکیان افلاک، ایجاد شور و حماسه، وحدت و همدلی بین سلیقه‌های سیاسی متفاوت و اقشار مختلف مردم و حول محور شهدا است.

وی با اشاره اینکه نمایشگاه در ۴ قسمت متفاوت برنامه‌ریزی‌شده است، خاطرنشان کرد: نخستین قسمت، ساخت نمادها و جلوه‌هایی از دوران دفاع مقدس است مانند پل شناور که یادآور عملیاتی‌های خیبر که رزمندگان اسلام ۱۷ کیلومتر پل شناور زدند.

نصر اصفهانی افزود: این نمایشگاه یادآور خلاقیت‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان است، کانال‌ها، سنگرها، خاک‌ریز و ادوات نظامی که از دوران دفاع مقدس در این نمایشگاه ایجادشده است. قسمت دوم این نمایشگاه، نمایشگاه سرپوشیده با موضوعات متنوع و متناسب برای تمام قشرهای مردم با هدف تأثیرگذاری فرهنگی و تربیتی است که ۹ غرفه را شامل می‌شود.

فرمانده سپاه مبارکه افزود: ویژه‌برنامه‌هایی که در کنار نمایشگاه ایجاد می‌شود مانند یادواره شهدا، همایش رزمندگان اسلام، جشنواره سرود حماسی و انقلابی، همایش مداحان و پیرغلامان امام حسین (ع) سومین قسمت را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه چهارمین قسمت نمایشگاه خاکیان افلاک شامل اجرای رزمایش‌ها و بازسازی عملیات‌های دفاع مقدس است که با بازسازی یکی از ۲ عملیات محرم یا بیت‌المقدس در این قسمت اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: ۸۰ پایگاه بسیج در برگزاری این نمایشگاه کمک کرده‌اند و تمام ادارات و دستگاه‌های شهرستان تا این لحظه توان خود را برای برگزاری هر چه‌بهتر این نمایشگاه گذاشته‌اند.

نصر اصفهانی بیان کرد: با توجه به اینکه این نمایشگاه برای شهداست، انتظار داریم که تمام دستگاه و ادارات شهرستان این برنامه را از خود بدانند و به‌صورت جهادی حضور پیدا کره و حمایت کنند و اگر ظرفیت دستگاه‌ها به میدان آورده شود این کار به بهترین شکل انجام می‌شود.

انتهای پیام/

آخرین اخبار