اصفهان بسیج
به مناسبت هفته دفاع مقدس:

نشست خبری فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شاهین شهر و میمه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شاهین شهر و میمه: از اجرای ۳۸ برنامه مختلف فرهنگی در ۵۰ نقطه سطح شهرستان در هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، سرهنگ قریشی در نشست خبری هفته دفاع مقدس ضمن تشریح برنامه های بسیج و سپاه در هفته دفاع مقدس گفت :در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در هفته دفاع مقدس برنامه های مختلفی برنامه ریزی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان(عج)،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شاهین شهر و میمه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس افزود: طبق بیانات حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی رهبر معظم انقلاب اسلامی، دفاع مقدس گنجینه ارزشمندی است که باید به نسل های بعدی منتقل شود.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری دبیر برنامه برگزاری هفته دفاع مقدس بر عهده سپاه می باشد گفت: ۱۴ کارگروه در پی جلساتی در فرمانداری تشکیل شد که امورات را به صورت تخصصی بررسی می کنند.
سید احمد قریشی از مهمترین عناوین برنامه های هفته دفاع مقدس سخن گفت و افزود: جشنواره تئاتر دفاع مقدس با عنوان پلاک که در ۳ بخش تئاترهای صحنه ای، خیابانی و نمایشنامه خوانی یکی از برنامه های شاخص محسوب می شود، کنگره بزرگداشت شهدای گرگاب، نمایشگاه دفاع مقدس و بازسازی عملیات محرم در پارک انقلاب شاهین شهر ، مسابقات فوتسال، دعوت از هیئات مذهبی در شب تاسوعای در محل سپاه، همایش تجلیل از پیشکسوتان و یادبود شهید حججی از جمله برنامه های پیش بینی شده می باشد.
سرهنگ قریشی ادامه داد: برگزاری کوهپیمایی و پیاده روی بسیجیان، تزئین فضای شهری متناسب با هفته دفاع مقدس و همچنین دیدار با خانواده های معزز شهدا و ایثارگران و غبارروبی مزار شهدا از دیگر برنامه های این هفته به شمار می آید.
وی بیان داشت: نمایشگاه ویژه هفته دفاع مقدس در پارک انقلاب شاهین شهر با ۲ رویکرد فرهنگی و شکلی برگزار می شود، بخش فرهنگی شامل ۱۲ غرفه نمایشگاهی در خصوص شهدای مدافع حرم و قهرمانان میهن، عرفان های نوظهور، حجاب، عفاف، اقتصاد مقاومتی و در بخش شکلی که علاقمندان خاص خود را دارد و مربوط به تجهیزات و ادوات جنگی می شود.
فرمانده سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه اظهار داشت: برنامه کنگره شهدای در شهر گز با هماهنگی های لازم با حضور سرداران دهقان و سلامی جانشین فرمانده کل سپاه برگزار می شود.
وی تاکید کرد: پیش بینی می شود این برنامه ها با همکاری دستگاه های مختلف با کیفیتی قابل توجه و آنچه در شأن مردم شریف این شهرستان است برگزار می شود.
قریشی در پایان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه ها، ملموس کردن و انتقال معارف به جوانان است گفت: راویان دفاع مقدس در مساجد، مدارس و هیئت های مذهبی با بیان خودشان آن روزهای مقدس را ترسیم می کنند و برای زنده نگه داشتن این گنجینه ارزشمند به نسل آینده تلاش می کنند.
گفتنی است در پایان مراسم با اهدای لوح تقدیر از زحمات خبرنگاران در پوشش خبری برنامه های بسیج و سپاه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

آخرین اخبار