اصفهان بسیج
حجت الاسلام ولمسلمین حسینی قمی:

اگر تا کنون اثری از شهدا باقی مانده به برکت برگزاری یادوراه های شهداست

حجت الاسلام حسینی قمی ضمن تاکید بر برگزاری یادوراه های شهدا گفت:وظیفه ما رساندن پیام شهدا به نسل سوم و چهارم انقلاب است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، یادوراه شهدای طلبه و روحانی شهرستان شاهین شهر و میمه با حضور خانواده های معظم شهدا،ایثارگران،امام جمعه شاهین شهر،فرمانده ناحیه بسیج شاهین شهر و میمه،فرماندار شهرستان و مردم شهید پرور شاهین شهر شامگاه جمعه در مصلی نماز جمعه شاهین شهر برگزار شد.
حجت الاسلام ولمسلمین حسینی قمی با بیان اینکه نسل جدید انقلاب وقایع دوران دفاع مقدس را درک نکرده اند، گفت: لازم است تا فرهنگ دفاع مقدس و شرح ایثارگری ‏های آن دوران به طرق مختلف به نسل جوان انقلاب منتقل شود که برگزاری یادواره شهدا یکی از بهترین این راه ها است.‏
وی افزود: اگر یاد و خاطره ای از شهدا باقی مانده مرهون برگزاری یادوراه های شهداست که در اقصی نقاط کشور برگزار می شود و این کار بسیار برجسته و خوبی است.
استاد حوزه علمیه فراموشی یاد و خاطره ایثارگری های شهدا و مجاهدان در یک جامعه را مساوی با مرگ آن ملت عنوان کرد و گفت: پیامبر اسلام(ص) تا آخرین روز عمر خود ‏احترام بسیار زیادی برای مجاهدان اسلام و خانواده های آن ها قائل بودند و در مجلسی که جای کافی برای نشستن همه افراد ‏نبود با ورود اعضای خانواده های شهدا و ایثارگران عده ای از افراد دیگر را بلند ‏می کردند تا خانواده شهدا بنشینند.
حجت الاسلام حسینی قمی بارزترین و مهمترین ویژگی شهدا را خداباوری آن ها دانست و تصریح کرد: یکی از جانبازان قطع نخاع سال گذشته می گفت ۳۴ سال است که یک شب خواب راحت و آرام نداشته ام و از من خواست تا به ‏مردم بگویم که آن ها برای دنیا به جبهه نرفته اند و برای دین خدا مجاهدت کرده اند.
پیش از این حجه الاسلام ملکیان امام جمعه شاهین شهر و رئیس ستاد یادوراه شهدی روحانی شهرستان شاهین شهر و میمه اظهار داشت:قشر روحانیون نسبت به جمعیشان بیشترین حضور در جبهه ها را داشتند و بیشترین شهید در میان قشر های مختلف متعلق به قشر طلبه و روحانی بوده است.
وی ادامه داد:در شهرستان شاهین شهر و میمه تاکنون ده شهید طلبه و روحانی شناسایی شده است.

 

آخرین اخبار