اصفهان بسیج
گزارش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های اصفهان؛

نقش سپاه و ارتش در خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان مثبت و سازنده است

ائمه جمعه شهرستان‌های اصفهان تاکید کردند: نقش سپاه و ارتش در خدمت رسانی و یاری رساندن به افراد زلزله زده مثبت است و نباید از نقش کمک رسانی مردم در این مصیبت نیز به سادگی گذشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، امام جمعه اردستان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردستان گفت: مسئولان به جای مچ‌گیری از یکدیگر خلاف کاران را شناسایی و با آنها برخورد کنند نه خود به جان هم افتاده و عده‌ای به خلاف خود ادامه دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن دهشیری ضمن اظهار همدردی با زلزله زدگان غرب کشور اظهار داشت: این حادثه همه را داغدار کرد که بابت این امنیتی که می‌توانیم به هم نوع کمک کنیم خدا را شاکریم.

وی با بیان اینکه مردم همچنان به کمک خود به زلزله زدگان غرب کشور ادامه دهند، تصریح کرد: تا کنون یک محموله کمک‌های مردمی از شهرستان اردستان به غرب کشور ارسال شده است.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه نقش سپاه و ارتش در خدمت رسانی و یاری رساندن به افراد زلزله زده مثبت ارزیابی می‌شود، تصریح کرد: نباید از نقش کمک رسانی مردم در این مصیبت به سادگی گذشت.

حجت‌الاسلام دهشیری گفت: مسئولان نیز احساس مسئولیت کرده و آنان که مسکن می‌سازند مورد نظارت قرار گیرند که چرا مسکنی که ساخت آن بیشتر از ۶ ماه نگذشته تخریب می‌شود.

امام جمعه اردستان در ادامه اظها داشت: توطئه‌های منطقه‌ای همچنان در جریان است و نظام حاکم بر عربستان با پرداخت پول‌های بی حساب از اسرائیل درخواست می‌کند که لبنان را بمباران کند.

وقف باید بر اساس نیازهای جامعه تغییر کند

امام جمعه شهرضا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا با تسلیت رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، اظهارداشت: از ویژگی‌های مهم حضرت محمد(ص) اخلاق‌مداری است، ایشان هیچ وقت اخلاق را زیر پا نگذاشتند.

حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی با بیان اینکه ایشان در مدت حیات خود زمینه ترویج معارف الهی و گرایش شمار زیادی از افراد را به آیین نجات بخش اسلام فراهم کردند، افزود: پیامبر(ص) به ما آموختند که مقاومت در برابر دشمن، پیروزی و عنایت الهی را به دنبال خواهد دارد.

امام جمعه شهرضا در ادامه با گرامی‌داشت هفته وقف و با بیان اینکه وقف کار بسیار مشکل و دشواری است، گفت: در اجرای احسان ماندگار وقف، هم قانون و هم شرع را باید رعایت کنیم و هم نیت واقف را به درستی انجام داد.

وی با بیان اینکه صدقه جاریه وقف است که باید مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: وقف باید در این زمان بر اساس نیازهای جامعه تغییر کند و واقفان وقف‌هایی را برای فرهنگ جامعه، تحصیل جوانان و آبادانی مراکز مذهبی و فرهنگی انجام دهند.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به وقوع حادثه تلخ و دل‌خراش زلزله غرب کشور و بروز خسارات جانی و مالی برای هم‌وطنانمان در استان کرمانشاه افزود: این حادثه غمبار ملت ایران را عزادار و ناراحت کرد و امروز از این سنگر مقدس همدردی خودمان را نسبت به هم‌وطنان و خانواده‌های داغدار اعلام می‌کنیم.

مردم و مسئولان به یاری زلزله زدگان شتافتند

امام جمعه نایین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نایین با تسلیت سالروز رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع ) و شهادت امام رضا (ع ) افزود: با وجود مشکلات متعدد، در حادثه زلزله کرمانشاه مدیریت خوب بود اما کمک‌ها باید استمرار یابد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی سجادی افزود: نیروهای مسلح و بسیج با توان بالا وارد عمل شدند اما باید توجه داشت رنج مردم با سرما مضاغف نشود و دراین مسیر سرعت عمل در برپایی سرپناه و بهتر عمل کردن بسیار مهم است.

وی اظهار داشت: باید ضعف مدیریت بحران در مواقع اضطرار بررسی شود و با سرعت و هماهنگی بیشتری عمل کرد.

امام جمعه نایین با قدردانی از دولت و ملت در لبیک به ندای رهبری در کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه، خاطرنشان کرد: مردم زلزله‌زده غرب کشور نیازمند کمک‌های مالی و غیرمالی هستند، زمانی خانواده و خانه داشتند که زلزله از آنها گرفت، همه به اندازه خود در کمک به زلزله‌دگان کرمانشاه سهیم باشند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار