اصفهان بسیج
آيت الله نمازي تأکید كرد؛

ضرورت تبیین مسائل معرفت شناسی در سپاه و نیروهای مسلح

نماینده ولی فقیه درکاشان، برتبیین مسائل معرفت شناسی در سپاه و نیروهای مسلح تاکید کرد و گفت: روحیه ایثار و از خود گذشتگی در سپاه و ارتش باید همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، آیت الله عبدالنبی نمازی پیش از ظهر امروز به مناسبت هفته بسیج در دیدار با فرمانده ناحیه مقاومت مقاومت بسیج سپاه کاشان و فرمانده هان حوزهای مقاومت بسیج این شهرستان، گفت: این آیه شریفه ‹‹رِجَالٌ لَّا تُلْهِیهِمْ تِجَارَهٌ وَلَا بَیْعٌ عَن ذِکْرِ اللَّهِ مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقو›› باید بر سر در پادگانها و مدارس حوزه های علمیه نوشته شود.

وی با اشاره به اینکه جوانهای ایران اسلامی در آزمون الهی قبول شدند، افزود: نوجوانانی مانند شهید فهمیده در جبهه ها زیاد بودند که درسنین ۱۲ سالگی در مقابله با دشمن به ما درس شجاعت و دلاوری را آموزش دادند.

نماینده ولی فقیه درکاشان، اظهار داشت: کسی که عارف بالله شود سینه او خزانه اسرار الهی خواهد شد و حقایق و معارفی را درک خواهد کرد که برای دیگران قابل مشاهده نیست، بنابراین اگر بسیجی به معنای صحیح کلمه بسیجی باشد به مقامات معنوی می رسید که دنیا و تعلقات دنیا در نگاه او حقیر می شود و برای دنیا حسابی باز نخواهد کرد.

وی ادامه داد: شهید حججی نمونه ای از یک بسیجی است که دنیا و تعلقات دنیا در نگاه او حقیر می شود به طوریکه انسان متحیر است که این جوان در کدام مکتب تربیت شده است که روی دست و پای پدر مادر افتاده و آنها را می بوسد تا آنها اجازه رفتن بگیرد، بنابراین چنین جوانانی در تاریخ بی سابقه است و اگر هم وجود داشته باشد اندک هستند.

آیت الله نمازی، اظهار داشت: فرهنگ انقلاب اسلامی میلیون ها جوان مانند شهید حججی را تربیت کرده است که با وجود داشتن احساس و همسر و فرزند، اما دنیا در نگاه آنها حقیر است و از خانواده می گذرند تا به مقام الهی برسند.

به گفته وی، تفکرات انقلابی، حقایق و تجربیاتی است که ما در دوران دفاع مقدس داشته ایم و همچنان ادامه دارد و در حال توسعه به خارج از مرزهای جغرافیایی ایران است که دلیل آن نیز دو نامه ای بود که رهبر معظم انقلاب به جوانان آمریکا و اروپا نوشت، چرا که معظم له می دانست جوانان آمریکا و اروپا در حال تغییر و گرایش به ارزش ها هستند.

آیت الله نمازی با اشاره به اینکه، هم یکی از کارهایی که در سپاه باید توسعه داشته باشد نگاه معرفتی است، عنوان کرد: اگر می خواهید سپاه، سپاه بماند یک راه بیشتر وجود ندارد آن راه نیز ارتقای میزان معرفت بسیج و سپاه و پرهیز از گرایش به دنیا خواهی و دنیا طلبی و درجه خواهی و رتبه خواهی و حفظ روحیاتی است که رزمندگان دوران دفاع مقدس از آن بهره مند بودند.

وی، یادآور شد: در دوره ای که قرار شد برای حفظ جایگاه سپاه سلسله مراتب تعیین شود، برخی از فرماندهان جبهه و جنگ معترض شدند که این کار بازی با اخلاص ما است چرا که برای گرفتن درجه و جایگاه و رتبه وارد سپاه نشدیم .

نماینده ولی فقیه درکاشان، گفت: درجه داشتن و یا نداشتن مهم نیست بلکه مهم این است که انسان درجه داشته باشد اما مانند انسان بی درجه زندگی کند و مهم این است که انسان ثروت داشته باشد اما زاهدانه زندگی کند، از این رو مسائل معرفت شناسی باید در سپاه و نیروهای مسلح توسعه داشته باشد و روحیه ایثار و از خود گذشتگی در سپاه و ارتش همچنان ادامه داشته باشد.

آیت الله نمازی، با تأکید بر حفظ روحیات دوران دفاع مقدس در بسیج و سپاه، یادآور شد: رزمندگان اسلام، جایی که حرف از پست و مقام بود عقب نشینی می کردند، اما جایی که حرف از باز کردن معبر دردل میدان مین و شهادت بود، همه از یکدیگر سبقت می گرفتند.

وی با بیان اینکه، ما به مردان بزرگی با چنین روحیه ای که دنیا در برابرشان تسلیم می شود نیاز داریم، عنوان کرد: سردار سلیمانی یکی از فرماندهان عالی دفاع مقدس است که با داشتن چنین روحیاتی دنیا را متحول کرده است و امروز ارتش سوریه و عراق تحت فرماندهی این سردار بزرگ ایرانی است.

نماینده ولی فقیه در کاشان در ادامه هریک از سخنرانی های رهبر معظم انقلاب را ضربه سنگینی بر سر ترامپ و اسرائیل دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب شجاعت را در کالبد ملت ایران و مردم منطقه دمیده است و مردم ایران و منطقه در برابر استکبار جهانی ایستادگی می‌کنند.

در ادامه مرتضی عمومهدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشان نیز با ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام شده، گفت: طرح تحکیم بنیان خانواده و آموزش خانواده ها با هدف کاهش کاهش آسیبهای اجتماعی، برنامه های فرهنگی اعم از اردوهای درون و برون شهری، ارودهای راهیان نور، مشهد مقدس و جمکران را از جمله فعالیتهای انجام شده دانست.

وی، توجه به ورزش قهرمانی و پهلوانی و همگانی در پایگاههای بسیج کاشان را مهم خواند و افزود: در حال حاضر از ۱۰ فضای سالن ورزشی در شهرستان ۷ سالن ورزشی به بهره برداری رسیده است و ۳ سالن دیگر در حال آماده شدن است.

عمو مهدی همچنین از فعالیت یکهزار حلقه صالحین در شهرستان کاشان خبر داد و اظهار داشت: در حلقه های صالحین شهرستان کاشان ۲۰ هزار جوان بسیجی کاشانی در کلاس های آموزش قرآن، احکام و اصول و عقاید و همچنین بازخوانی وصیت نامه شهدا و فرمایشات رهبر معظم انقلاب حضور دارند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشان، اجرای گشت های محله محور بسیج، طرح های مسجد محور در ۲۸ مسجد و ایجاد صندوق های قرض الحسنه محلی با ۶ عضو شورایی را از دیگر فعالیتهای بسیج شهرستان کاشان اعلام کرد.

آخرین اخبار