اصفهان بسیج
نماینده ولی فقیه در لشکر 8 نجف اشرف:

داعش را در جبهه نظامی شکست دادیم اما تفکر این گروه همچنان باقی است

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف، گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما بر شاخه نظامی داعش پیروز شدیم، اما تفکر داعش و تفکری که باعث ایجاد آن شده بود و ۱۳۰ کشوری که حاضر شدند برای رسیدن به اهداف شیطانی خود خون هزاران انسان بیگناه را بر زمین بریزند، هنوز باقی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، حجت الاسلام محسن طالبپور، شامگاه شنبه، در مجمع یاوران انقلاب، در مسجد اصحاب کساء شهرضا، اظهار کرد: شکست داعش از مهمترین تحولات منطقه غرب آسیا در ۳۰ سال گذشته بوده و این واقعه در برخی موارد از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران مهمتر بود.

وی، ادامه داد: در جریان جنگ هشت ساله عراق علیه ایران استکبار جهانی قصد فتح ایران و سرنگونی نظام اسلامی را داشت اما داعش و قدرتهایی که باعث ایجاد و تقویت آن شده بودند قدص نابودی اسلام را داشتند و این مسئله را بارها در سخنان خود گفته بودند.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف، گفت: داعش با نام اسلام به دنبال بدنام کردن اسلام بود تا جایی که اگر هرکسی از سایر ادیان الهی کارهایی همچون خرابی شهرها، کشتن کودکان و برده داری زنان را می‌دید غیر ممکن بود، به این آیین الهی گرایش پیدا کند.

حجت الاسلام طالبپور، تصریح کرد: متفکران غربی اعلام کرده بودند که قرن ۲۱ زمان بازگشت انسانها به معنویت و توجه به خداوند است و در این میان سیاستمداران غربی تلاش کردند، تا با ایجاد و تقویت تفکر داعش و سلفی و تکفیری دیدگاه جهانیان را به اسلام تغییر دهند و از اسلام آیینی طرفدار خونریزی و کشتار ارائه دهند.

وی، ادامه داد: در جریان نبرد هشت ساله ما با ۸۳ کشور جهان که به یاری صدام حسین آمده بودند جنگیدیم اما به اعتراف رهبران استکبار جهانی به ویژه آمریکاییها برای ایجاد داعش از ۱۳۰ کشور جهان کمک خواسته شد و نیروهایی از ۱۱۳ کشور جهان برای همکاری با داعش به عضویت آن درآمدند.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف، بیان کرد: مدافعان و شهدای مدافع حرم در حقیقت اسلام را زنده کردند و از بدنام شدن آیینی که قرنها برای اعتلای ان مجاهدت شده بود جلوگیری کردند.

حجت الاسلام طالبپور، گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما بر شاخه نظامی داعش پیروز شدیم اما تفکر داعش و تفکری که باعث ایجاد آن شده بود و ۱۳۰ کشوری که حاضر شدند برای رسیدن به اهداف شیطانی خود خون هزاران انسان بیگناه را بر زمین بریزند هنوز باقی هستند.

وی، اضافه کرد: اکنون حدود ۱۰ هزار داعشی در عراق و سوریه رها شده‌اند و فکر متعصب آنان نیز هنوز باقی است که باید با آن مبارزه کرد اما در اینجا اهمیت بصیرت افزایی و نهضت روشنگری بیشتر معلوم می‌شود که باید برای آن برنامه ریزی کرد.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف، عنوان کرد: اختلاف و درگیری ها در کشور عراق تاحدود زیادی پایان یافته است، اما در سوریه همچنان گروه‌های همانند النصره و احرار الشام هستند که تاکنون از داعش تغذیه می‌شدند و در شرایط فعلی هم مدعی شراکت در قدرت سوریه هستند و هدف اصلی آنها نیز تغییر حاکمیت در این کشور است.

حجت الاسلام طالبپور، ادامه داد: در شرایط فعلی و تا استقرار نظام سیاسی مقتدر در سوریه نیروهای جبهه مقاومت از سوریه خارج نمی‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: استکبار جهانی و عربستان که در نبرد و تشکیل داعش شکست خوردند و بعد از آن در مسئله استقلال کردستان عراق نیز راه به جایی نبردند، تصمیم گرفتند تا جنگ داخلی دیگری را باهدف رویارویی با ایران در کشور لبنان ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف، تصریح کرد: پناهندگی سعد حریری به عربستان و گروگانگیری خانواده او، برای ایجاد جنگ داخلی در لبنان بود که با شکست عربستان و رسوایی سیاسی آل سعود همراه شد.

استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان، نیز در این جلسه اظهار کرد: متاسفانه شرایط به گونه ای شده است که باید از برخی از مسئولان بخواهیم انقلاب را رها کنند و اجازه دهند مردم از دستاورد انقلابی و ولایت دفاع کنند.

خلیل بهرامی، ادامه داد: کسانی که مدعی انقلابی بودن دارند حق ندارند زندگی اشرافی داشته باشند و در شرایطی که بسیاری از مردم با بحرانهای اقتصادی مواجه هستند زندگی پر تجملی داشته باشند.

وی، با اشاره به بخهشایی از سخنان حضرت علی(ع) در نهج البلاغه، عنوان کرد: اگر انسان مراقب نفس خود نباشد به مرور زمان دچار دنیازدگی شده و اشرافیت بر رفتار و سخن او چیره می‌شود.

انتهای پیام/

آخرین اخبار