اصفهان بسیج
رییس سازمان بسیج سازندگی اصفهان:

مرحله دوم اسکان موقت مناطق زلزله زده تا پایان آذر ماه به اتمام می رسد

رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان، گفت: مرحله دوم اسکان موقت آغاز و تا پایان آذر ماه به پایان خواهد رسید و وارد مرحله اسکان دایم زلزله زدگان غرب کشورمان، خواهیم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، سرهنگ احسان الله رضاپور، که در مناطق زلزله زده کرمانشاه حضور دارد، در گفتگو با خبرنگار درچه نیوز، با بیان اینکه پس از وقوع زلزله درغرب کشور، سرپل ذهاب و کرمانشاه بنده و همکارانم به نمایندگی از طرف سپاه استان اصفهان در منطقه حضور یافته ایم، اظهار کرد: پس از برگزاری جلسات در قرارگاه مرکزی و بر اساس تصمیم های گرفته شده، مناطق آسیب دیده در زلزله بین ۳۲ سپاه استانی تقسیم شد و استان اصفهان سه روستا با نزدیک به ۳۷۰ خانوار را تحویل گرفت.

وی خاظر نشان کرد: در مرحله نخست وسایل اسکان اضطراری از جمله چادر، پتو، وسایل گرمایشی، پک های تغذیه به مردم تحویل داده شد و انباری برای نگهداری و توزیع مناسب کمک های مردمی تدبیر شد و روزانه پک های بهداشتی، تغذیه، و گرمایشی بر اساس نیاز به مردم تحویل داده می شود.

این مسئول در سپاه اصفهان ادامه داد: چادرها شماره بندی و افراد ساکن در آن شناسنامه دار شده است و بر اسای نیازمندی، اقلام  افراد به آنها تحویل داده می شود و نیروهای پیشکسوتان، باز نشستگان سپاه و نیروهای جهادی به صورت داوطلبانه به منطقه وارد شده اند و خدمات خوبی ارایه داده اند.

وی تصریح کرد: هشت روز اول وقوع زلزله روزانه حدود چهار هزارغذای گرم بین مردم توزیع شد و به خاطر اینکه مردم به روال عادی زندگی برگردند وسایل پخت و پز و آرد به هر خانوار تحویل داده شد و روند کار اسکان اضطراری به خوبی به اتمام رسید.

سرهنگ رضاپور، افزود: مرحله دوم برای اسکان موقت ۷۰ واحد کانکس ارسالی از استان اصفهان طبق اولویت های تعیین شده و شامل کسانی که منازلشان، صددر صد تخریب شده و بیمار و افراد کهنسال دارند به مرور در حال واگذاری و تحویل است و اکنون در حال جانمایی و احداث سکو برای کانکس ها به ابعاد چهار در چهار  هستیم.

به گفته رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه اصفهان، تا پایان آذر ماه اسکان موقت به پایان خواهد رسید و وارد مرحله اسکان دایم خواهیم شد.

وی اظهار کرد: یکهزار و ۲۰۰ قرار داد ساخت واحدهای مسکونی بسته شده که ۸۵ واحد برای استان اصفهان لحاظ شد و پس از مشخص شدن روستاهای مورد نظر در بحث اسکان دایم هم ورود خواهیم کرد.

رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه اصفهان، تاکید کرد: اگر کمک های مردمی نبود، برای امداد رسانی و اسکان با مشکل مواجه می شدیم و اکنون مردم می توانند برای کمک به ساخت و ساز منازل کمک های نقدی خود را به حسابهای اعلام شده وایز کنند. تا این مرحله از کار هم با موفقیت انجام شود.

بر این اساس، ۳۰۰ جهادگر اصفهانی در قالب ۱۲ گروه جهادی به همراه سه گروه از بازنشستگان و پیشکسوتان، تا زمان حاضر به این مناطق اعزام شده، که در هر مرحله حدود ۷۰ جهادگر در منطقه مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند.
انتهای پیام/ درچه نیوز

آخرین اخبار