اصفهان بسیج
با سخنرانی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج؛

یادواره شهدای طلبه و روحانی در کاشان برگزار می‌شود

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کاشان، از برگزاری یادواره ۱۰۳ شهید طلبه و روحانی شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان و گرامیداشت حماسه نهم دی، جمعه هشتم دی، در سالن شهدای بسیج این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، حجت الاسلام شمس الدین احمدی با اشاره به اینکه یادواره ۱۰۳ طلبه و روحانی شهید و گرامیداشت حماسه نهم دی، هشتم دی ماه، با سخنرانی حجت الاسلام‌والمسلمین تویسرکانی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین، در کاشان برگزار می شود، گفت: با توجه به اینکه شهدا جایگاه بسیار رفیعی را در پیروزی وتداوم انقلاب اسلامی ایران داشته اند، برگزاری این‌گونه یادواره ها در اصل یادآور رشادت ها و زمینه ساز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل کنونی است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه کاشان، با اشاره به آیه ۱۶۹ آل‌عمران «وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ / هرگز کسانى را که در راه خدا کشته شده‏ اند مرده مپندار بلکه زنده‏ اند که نزد پروردگارشان روزى داده مى ‏شوند»، گفت: شهدا زنده اند و دلیل زنده بودنشان هم حرکت دادن جامعه است.

وی با بیان اینکه امروز سمت‌وسوی حرکت کشور را شهدا هدایت می کنند، ابراز داشت: شهدا، درس ایثار، شهادت و ایستادگی را به ما آموختند، لذا باید آرمان های آنان در بین مردم زنده بماند.

گفتنی است: از ۲۱۰۰ شهیدی که شهرستان های کاشان و آران و بیدگل تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند، بیش از یکصد نفر، شهدای طلبه و روحانی هستند.

آخرین اخبار