اصفهان بسیج
مشاور فرمانده معظم کل قوا:

ولایت فقیه، رمز یکپارچگی ملت ایران است.

سردار دهقان رمز پیروزی انقلاب اسلامی بعد از اسلام و رهبری توحید کلمه به معنی وحدت و انسجام و همدلی در ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: رمز انسجام و یکپارچگی ملت ایران ولی فقیه است و این چتر امامت و ولایت همه را تحت پوشش قرار می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان؛ سردار دکتر حسین دهقان در همایش ولایت فقیه، اقتدار دفاعی و امنیت پایدار در شاهین‌شهر، با بیان اینکه هر حکومتی که مبتنی بر حکومت الهی و برآمده از اراده ملت و متکی بر بنیان های اسلامی نباشد را حکومت طاغوت و مطرود خواند و اظهار کرد: استقلال، اقتدار، عزت، عظمت با حفظ کرامت ملت گوشه ای از شاخصه های حکومت علوی و جامعه مهدوی است.
مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع پشتیبانی و دفاعی، جهاد و مبارزه را یک امر مستمر تا زمان استقرار حکومت اسلامی بیان کرد و افزود: بهترین جهاد، جهاد مقابله با ظلم برای تشکیل حکومت اسلامی و امنیت سرزمین های اسلامی است، و بر همین اساس جوانان انقلابی برای دفع ظلم استکبار و دفاع از ملت های مظلوم عراق و سوریه برخاستد.
وی با تاکید بر اینکه اگر جامعه ای حس دفاع از خود را نداشته و از جهاد فاصله گرفت و بدنبال ساختن خود برای مقابله با دشمن نباشد چنین ملتی زنده نیست و قطعا مهر خواری و ذلت بر پیشانی آن خواهد خورد، خاطرنشان کرد: یک ملت زنده که واجد ارزش ها و اصول و مبانی فکری الهی است اگر مورد هجمه هر قدرتی قرار بگیرد از هویت ملی خود دفاع می کند زیرا حیات آن جامعه مورد تجاوز قرار گرفته است.
وی ادامه داد: انقلاب و نظام ما به مقتضی ماهیت الهی و اسلامی خود نمی تواند مورد پذیرش نظام سلطه و طاغوتیان قرار بگیرد و این تقابل یک امر طبیعی است چرا که هر موجودی از ماهیت خود در برابر هر قدرتی دفاع می کند
دهقان، جهاد را سپر محکم و جوشن تقوای الهی در برابر تجاوز دشمنان خواند و افزود: انقلاب اسلامی در شرایطی به پیروزی رسید که جهان تحت سیطره دو بلوک و قدرت شرق و غرب بود و ملتهای جهان برای بقاء، امنیت، معیشت و حفاظت از حریم سیاسی خود به ناچار به یکی از دو بلوک متصل می شدند.
مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع پشتیبانی و دفاعی، انقلاب اسلامی که مبتنی بر اراده مردم و متکی بر احکام اسلامی است برای نخستین بار با شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی در دنیا مطرح شد و امروز پس از قریب به ۴۰ سال ملت ایران پیوند ناگسستنی خود با ولایت را حفظ کرده و با حضور در همه عرصه های انقلاب تجدید بیعت می کنند و تاکنون هر قدرتی که چشم طمع به این سرزمین داشتند جلوی آنها ایستادگی کردند.
وی با اشاره به وقایع اخیر در کشور گفت: در قضایای اخیر دشمنان چشم طمع پیدا کردند عده ای بدنبال موج سواری بر خواست های به حق مردم بودند تا دامنه ان را سراسری کرده و با حرکت احساساتی ارکان نظام را مورد هجمه قرار دهند، اما ملت ایران به سادگی این مسئله را در خود هضم کرده و اثری از آن باقی نماند.
سردار دهقان رمز پیروزی انقلاب اسلامی بعد از اسلام و رهبری توحید کلمه به معنی وحدت و انسجام و همدلی در ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: رمز انسجام و یکپارچگی ملت ایران ولی فقیه است و این چتر امامت و ولایت همه را تحت پوشش قرار می دهد.
وی ملت، فرهنگ توان را عناصر برجسته در شکل گیری نظام مقتدر اسلامی دانست و تاکید کرد: اگر دو عنصر ولایت متکی بر اسلام و ملت حول یک محور باشند نظام مقتدر شکل می گیرد و تا زمانی که بصورت یکپارچه در مسیر صیانت از آن حرکت کنند انقلاب اسلامی هیچ آسیبی نخواهد دید.
مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع پشتیبانی و دفاعی، به عنصر توان نظامی انقلاب اسلامی در دو بعد قابلیت های موجود و توان ساخت اشاره کرد و با بیان اینکه تجهیزات سخت افزاری به تنهایی در حفظ انقلاب اسلامی کافی نیست خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس هیچ موازنه تسلیحاتی بین دو جبهه وجود نداشت به عبارتی همه کفر در برابر همه اسلام قرار داشتند اما روحیه ایمان، توکل به خدا و ایمان به نصرت الهی تنها عامل موثر پیروزی رزمندگان با کمترین تجهیزات شد.
وی با بیان اینکه استکبار جهانی با پول دولت های عربی منطقه قصد دارد ایران را عامل بی ثباتی در منطقه غرب آسیا معرفی کند. افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی به همراه عربستان سعودی مثلث تفرقه و شرارت در دنیای اسلام برای مقابله با جمهوری اسلامی ایجاد کرده اند.
مشاور فرمانده کل قوا در صنایع دفاعی، جریان مقاومت را نماد عزت و عظمت دنیای اسلام خواند و با اشاره به اقدام رئیس جمهور آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس شریف، اظهار کرد: زمانی که مسأله فلسطین به مسأله فرعی جهان اسلام تبدیل شده بود، با اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف، بار دیگر فلسطین به مسأله اصلی جهان اسلام تبدیل می‌شود و انتفاضه ملت فلسطین جان تازه‌ای می‌گیرد.

آخرین اخبار