اصفهان بسیج
معاون اردویی سپاه صاحب الزمان(عج) خبرداد؛

اعزام ۲۰ هزار زائر استان اصفهان به اردوهای راهیان نور/ رشد چشم گیر اعزام مشتاقان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

معاون اردویی سپاه صاحب الزمان(عج) از اعزام ۲۰ هزار زائر استان اصفهان به اردوهای راهیان نور خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان؛ عباس محمدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به اعزام زائران استان اصفهان به مناطق عملیاتی جنوب کشور در قالب اردوهای راهیان نور، اظهار کرد: راهیان نور بسیج محلات سپاه صاحبان الزمان(عج) استان از ۲۴ اسفندماه آغاز شده است و تا ۱۷ فروردین ماه ادامه دارد.

معاون اردویی سپاه صاحب الزمان(عج) با بیان اینکه اعزام ها به صورت روزانه پیگیری می شود، عنوان کرد: جمعا بالغ بر ۲۰ هزار نفر برای بازدید از مناطق عملیاتی اعزام می شوند.

وی در رابطه با تفکیک شهرستانی این اعزام ها، تصریح کرد: حدود پنج هزار نفر از افراد اعزامی از شهر اصفهان هستند.

محمدی در رابطه با مناطقی که مورد بازدید قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: بازدید ها از مناطق جنوب کشور و قسمت هایی از استان ایلام است.

معاون اردویی سپاه صاحب الزمان(عج) ادامه داد: بازدیدها از مناطق عملیاتی شرهانی، فتح المبین، فکه، دهلاویه و چذابه آغاز می شود و تا دوکوهه، شلمچه و اروند ادامه دارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با اعزام به جزایر خلیج فارس که در دوران دفاع مقدس عملیات هایی در آن ها برگزار شده است، اذعان کرد: راهیان نور دریایی برای سال آینده برنامه ریزی شده است و امسال تنها خودروهای شخصی در راهیان نور دریایی حضور پیدا کرده اند و حضور سازمان دهی شده نداشته ایم.

محمدی تصریح کرد: تاکنون ۱۰ هزار نفر از مجموع ۲۰ هزار نفر به اردوهای راهیان نور اعزام شده اند.

معاون اردویی سپاه صاحب الزمان(عج) با بیان اینکه اعزام مشتاقان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس رشد محسوسی داشته است، خاطرنشان کرد: در رابطه با راهیان نور دانشجویی، این اردوها از ۱۷ تا ۲۵ اسفندماه اجرا شد و بالغ بر پنج هزار دانشجو به اردوهای راهیان نور از استان اصفهان اعزام شدند.

وی در رابطه با برنامه های فرهنگی اجرا شده در اردوهای امسال عنوان کرد: برنامه فرهنگی شاخص اردوهای امسال، رزمایش شبانه بود، همچنین بازدید از مناطق جدید را در دستور کار قرار دادیم.

محمدی افزود: منطقه عملیاتی فکه، یادمان شهید باقری و منطقه عملیاتی شرهانی از جمله مناطقی بود که در اردوهای امسال زائران استان اعزام شدند.

معاون اردویی سپاه صاحب الزمان(عج) با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام شده در اردوگاه های راهیان نور، خاطرنشان کرد: یادمان جدیدی به نام بیت المقدس با نمایش درآوردن فناوری های موشکی سپاه ایجاد شده است که مورد بازدید زائران قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور یک کار بزرگ فرهنگی بوده که مورد عنایت مقام معظم رهبری است، گفت: مسئولان باید حمایت بیشتری از این اقدام فرهنگی به عمل آورده و شرایطی را به وجود آورند که مردم با هزینه کم تری در این اردوها شرکت کنند.

محمدی با بیان اینکه افرادی که برای بازدید به مناطق عملیاتی اعزام می شوند از اقشار ضعیف جامعه هستند، خاطرنشان کرد: این افراد زجر انقلاب را کشیده اند و مسئولان باید تسهیلات بیشتری برای آن ها در نظر بگیرند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار