اصفهان بسیج

ناتوانی امروز دشمن در برابر انقلاب اسلامی مرهون دستاوردهای عملیات بیت‌المقدس است

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) با بیان اینکه باور «ما می‌توانیم» ریشه در پیروزی در عملیات بیت‌المقدس دارد گفت: ناتوانی امروز دشمن در برابر انقلاب اسلامی مرهون دستاوردهای عملیات بیت‌المقدس است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان؛ سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی پیش از ظهر دیروز در مراسمی به مناسبت بزرگداشت سوم خرداد در اردوگاه شهدای درچه اظهار داشت: سوم خرداد در تاریخ ایران اسلامی روز بزرگی محسوب می‌شود و عظمت و بزرگی آن، مرهون فداکاری‌ها و ایثارگری‌های فرزندان ملت ایران در دوران دفاع مقدس است.

وی با اشاره به مظلومیت نظام اسلامی در آن دوران، افزود: نظام اسلامی، نظامی نوخاسته از بطن انقلاب اسلامی و شکل‌گیری نظام مردم سالاری دینی پس از قرن‌ها مبارزه است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) گفت: نظام اسلامی، منافع استکبار و صهیونیست را مورد تهدید جدی قرار داده بود، بنابراین مظلومانه متحمل فشارها و حملات سنگینی از جمله تجاوز نظامی صدام بعثی در دوران جنگ تحمیلی شد.

وی بیان کرد: ملت ایران به فرمان امام راحل(ره)، لبیک گویان، فرزندان خود را به مصاف ارتش متجاوزی فرستادند که از سوی قدرت‌های بین‌المللی و کشورهای مرتجع منطقه حمایت می‌شد، این ملت افتخارات بزرگی آفریده است.

سیلمانی عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر را افتخاری بزرگ و نگین انگشتری حماسه آفرینی‌های دوران دفاع مقدس معرفی کرد و گفت: این عملیات شاهکار نظامی رزمندگان اسلام در طول ۸ سال دفاع مقدس به شمار می‌رود.

وی عنوان کرد: آمریکا بیش از ۵۰ درصد قدرت نظامی دنیا و ۲۸ درصد قدرت اقتصادی جهان را در اختیار دارد و نیروهای ناتو و بسیاری از کشورهای منطقه نظیر عربستان و امارات گوش به فرمان این کشور هستند، اما با این وجود در مقابل انقلاب و جمهوری اسلامی به بی‌عملی رسیده‌اند و قصد دارند اقداماتی را علیه این انقلاب انجام دهند اما نمی‌توانند، این‌ها همه به برکت عملیات بیت‌المقدس است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان تصریح کرد: در همان روزها بود که تفکری در کشور پدید آمد تا برای آزادسازی قدس، سپاه به لبنان نیرو اعزام کند که بعد با تدبیر حضرت امام خمینی(ره) این نیروها بازگشتند و هسته حزب‌الله لبنان در آنجا شکل گرفت.

وی افزود: در سال ۶۱ با اعزام لشکر افتخار آفرین تهران به فرماندهی شهید جاویدالاثر احمد متوسلیان و بازگشت آنان، تدبیر بر آن شد تا نیروهای شیعی لبنان آموزش ببینند و سازمان حزب‌الله تشکیل شد.

سلیمانی یادآورد شد: رژیم اشغالگر صهیونیستی دارای جغرافیای محدود و توانمندی‌های مشخص و نسبتاً محدودی است و گاهی سردمداران این رژیم خطاب به جمهوری اسلامی ایران جملاتی بر زبان جاری می‌کنند که بعضی افراد در جنگ‌های رسانه‌ای و روانی فکر می‌کنند آنها قدرت عملی علیه جمهوری اسلامی ایران دارند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) با بیان اینکه توانایی‌های رژیم صهیونیستی در چندین جنگ در سالیان اخیر محک خورده است، گفت: رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه لبنان محک خورد و شکست در مقابل حزب‌الله را پذیرفت، در آن زمان، حزب‌الله توانمندی‌های کنونی خود را نداشت؛ امروز فقط همین توانایی نظامی حزب‌الله برای رژیم صهیونیستی کافی است که آنان توان تحمل اصابت موشک‌های حزب الله به پایتخت خود را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: این یکی از دستاوردهای عملیات بیت‌المقدس است که اگر رزمندگان ما در آن زمان، متوقف شده بودند و عملیات بیت‌المقدس با تفکر علوی و عاشورایی شکل نگرفته بود، تحولاتی که پس از پیروزی در این عملیات در سطح کشور و منطقه محقق شد، هیچ کدام صورت نمی‌گرفت.

سلیمانی افزود: ما اگر ۶ سال پس از عملیات بیت‌المقدس توانستیم عملیات‌های دیگری را انجام دهیم و با دشمن مقابله کنیم، این مرهون آن موفقیت بزرگ است و امروز شاهد هستیم آمریکایی‌ها در مقابل ایران به بی‌عملی رسیده‌اند رئیس جمهور آمریکا در مکاتبه با سران کشورهای عربی به آنها می‌گوید خود شما باید بسیج شوید و مقابل ایران بایستید و کاری کنید تا ایران متوقف شود.

وی تصریح کرد: توانایی‌های امروز جمهوری اسلامی ایران توانایی محدودی نیست بلکه توانایی بسیار بزرگ و خارق‌العاده‌ای است که در پرتو خون مطهر شهدا به دست آمده و فارغ از محاسبات نظامی است و قابل محاسبه نیست.

فرمانده سپاه استان اصفهان عنوان کرد: دشمنان در صحنه‌های سیاسی نیز توانایی عمل ندارند به طوری که ملت ایران به جایی رسیده که به ابرقدرت تاریخ بشریت و نه فقط عصر حاضر تبدیل شده است و دشمنان می‌خواهند به نحوی از چنگال این قدرت فرار کنند.

وی گفت: ترامپ برای حفظ آراء و این که بتواند در انتخابات بعدی آمریکا رأی بیاورد، اقداماتی نظیر انتقال سفارت آمریکا به  قدس و خروج از برجام را انجام می‌دهد او گفته است ما ۷ تریلیون دلار در منطقه غرب آسیا هزینه کرده‌ایم که اگر این مبلغ را در آمریکا هزینه کرده بودیم می‌توانستیم آمریکا را از نو بسازیم.

سلیمانی ادامه داد: هدف دشمنان این است که ملت ایران را ناامید و مسئولان را دچار آمارهای غلط کنند تا آن را در تحلیل‌ها به اشتباه بیندازند.

وی با بیان اینکه باور اینکه ما می توانیم ریشه در پیروزی عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر دارد، گفت: در عملیات بیت‌المقدس ۱۳ هزار نفر فقط در خرمشهر به اسارت گرفته شد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار