اصفهان بسیج

جزئیات راهپیمایی روز قدس در اصفهان اعلام شد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: با توجه به نظر نماینده ولی فقیه در اصفهان مراسم روز قدس امسال نیز در مصلی برگزار می‌شود و مردم از طریق ۳ مسیر در این راهپیمایی شرکت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان؛ جعفر عسگری در نشست خبری تشریح برنامه‌های روز قدس و ارتحال امام خمینی(ره) اظهار داشت: ۲ رویداد مهم را هفته آینده در پیش داریم که نخستین رویداد، گرامی داشت سالگرد ارتحال امام راحل و قیام ۱۵ خرداد است در وصیت نامه امام راحل این گونه آمده که با دلی آرام و قلبی مطمئن از پیش شما می‌روم، چه کسی می‌تواند ادعا کند که با دلی آرام و قلبی مطمئن دنیای فانی را پشت سر می‌گذارد مگر اینکه ذوب در خداوند بوده باشد.

وی افزود: امام راحل انقلاب الهی ما را رهبری کردند که عظمت انقلاب گویای عظمت رهبری آن است، انقلابی که توانست تغییری اساسی در اعتقادات و فرهنگ بسیاری از مردم جهان شود به طور قطع رهبری با عظمت دارد، هیچ کس تصور هم نمی‌کرد که رژیم طاغوت با تظاهرات‌های مردمی از پای در آید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: امام راحل به یک نمونه از تقابل با استکبار اشاره کردند، آنگونه که به اذن خداوند شن‌های بیابان به مدد انقلاب آمدند، این امدادها بیان‌گر بزرگی این مرد با ایمان است.

وی تصریح کرد: به گفته کارشناسان غربی مذهب در مسیحیت هم در گوشه کلیسا منزوی شده بود و پس از اینکه انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشست دین و معنویت احیا شد و این باور را ایجاد کرد که دین می‌تواند جامعه را اداره کند و باید گفت دین از سیاست جدا نیست.

عسگری بیان کرد: اکنون فرصت مناسبی برای تبیین شخصیت‌ امام راحل است، جوان‌های ما باید آرمان‌های امام و انقلاب را بشناسند تا بتوانند دل به این انقلاب دهند، امام راحل با انقلاب مردم را از ذلت، خواری و وابستگی نجات دادند، برای شناخت امام (ره) باید به صحیفه نور مراجعه کنیم و وصیت نامه ایشان را درک کنیم.

وی گفت: اسلام ناب را امام راحل در زندگی به صورت مستقیم به نمایش گذاشتند، اگر بخواهیم به عظمت امام راحل اشاره کنیم ایشان پس از رحلت نیز در درون قلب‌ها عظمت داشتند و حضرت امام (ره) مسیری را تبیین کرد که پس از ایشان نیز این مسیر ادامه دارد و بنای این راه را بر اساس ایمان و اخلاص گذاشتند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: امام راحل در مقابل مستکبران ایستاندند و یقین داشتند که مردم حمایت می‌کنند و می‌ایستند، اکنون نیز مردم ما همچون گذشته ایستاده‌اند و مسئولان ما باید مراقبت کنند.

وی افزود: برای بزرگداشت این مناسبت برنامه‌های مختلفی داریم، در حوزه مراسم که بر عهده ماست جلساتی را با استاندار داشته‌ایم و به دلیل اینکه همزمان با لیالی قدر است سعی کرده‌ایم از حضور مردم در مساجد بیشترین استفاده را داشته باشیم و در مساجد شاخص اصفهان به این موضوع بپردازیم.

عسگری خاطرنشان کرد: مراسم ویژه‌ای در روز سیزدهم خرداد در گلستان شهدا به این مناسبت برگزار می‌شود که سخنران این مراسم نیز حجت‌الاسلام نیلی‌پور است، مراسم دیگری نیز ویژه پیشگامان انقلاب در صدا و سیما برگزار می‌گردد، در همه شهرستان‌ها نیز برنامه‌ها مشخص و جزئیات مراسم‌ها درج شده است.

وی درباره برنامه‌های روز قدس تصریح کرد: در فرهنگ ما به دفاع از مظلوم توصیه بسیاری شده و سفارشات بسیاری در این زمینه از سوی ائمه داشته‌ایم، یکی از آرمان‌های انقلاب ما نیز دفاع از مظلوم است، قبله گاه نخست مسلمانان مسجد الاقصی بوده که حضرت علی (ع) می‌فرمایند یکی از ۴ قصر بهشتی در جهان بیت المقدس است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان بیان کرد: اگر بخواهیم به اندیشه‌های امام راحل درباره روز قدس اشاره کنیم باید بگوییم که روز قدس مقابله با استکبار و ابرقدرت‌ها بوده و روز قدس، مستضعفین باید در برابر مستکبران مجهز شوند، این روز، روزی است که جامعه مسلمانان باید به ابرقدرت‌ها هشدار دهند.

وی گفت: روز قدس نشان دهنده صف بندی عدل برابر ظلم است، تنها روز فلسطین نیست و روز امت اسلامی بوده، روز قدس نویدبخش پیروزی جهان اسلام است.

عسگری با اشاره به جزئیات مراسم این روز در اصفهان گفت: راهپیمایی روز قدس در اصفهان به سمت مصلی بوده و ضعف‌های سال گذشته در این جا به جایی به دلیل عدم تجربه کافی بود.

وی اظهار داشت: ۳ مسیر برای راهپیمایی روز جهانی قدس پیش‌بینی شده است، ساعت ۱۰ صبح مراسم آغاز می‌شود و برنامه‌ریزی به گونه‌ای بوده که مردم ساعت ۱۲ در مصلی باشند و از ساعت ۱۲ تا اذان مراسم‌های در نظر گرفته شده اجرا می‌شود.

آخرین اخبار