اصفهان بسیج

یادواره ۴۲شهید روحانی شهرستان خمینی شهر و بزرگداشت چهارمین شهید محراب برگزار شد

یادواره ۴۲شهید روحانی شهرستان خمینی شهر و بزرگداشت چهارمین شهید محراب آیت اله اشرفی اصفهانی با سخنرانی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج)استان اصفهان ، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در مراسم گرامیداشت چهارمین شهید محراب آیت الله اشرفی و ۴۲ شهید روحانی شهرستان خخمینی شهر که مصادف با روز مباهله برگزار شد گفت: باید روحانیت به تبار و تاریخ و ریشه های خود توجه کند و این روحانیت از زمان امام صادق (ع) تا کنون به یک سازمان و جریان درآمده است.

وی با اشاره به روایات و آیات قرآن، خدمت به خلق را خدمت به خدا دانست و تصریح کرد: شخصیت امام خمینی(ره) در فیضیه قم شکل گرفت که باعث شد تمام قدرت های سیاسی جهان را با قدرت روحانیتش تغییر داد و ایشان عاشق خدمت ب مردم بود، رسالت روحانیت بسیار سنگین است و با بررسی تاریخ به فتوای یک مرجع بزرگ شیعی درباره تنباکو که باعث شد انگلیسی ها دست از استعمار بدارند برمیخوریم.

حجت الاسلام سیدرضا تقوی ادامه داد: امروز نیز رهبر فرزانه و سیاستمدار و با بصیرت هدایت جهان را برعهده گرفت است و اگر دیپلمات های کشور به راحتی پشت میز نشسته اند و مذاکره می کنند به خاطر قدرتمندی این کشور است و دشمن هم می داند توان حمله و مقابله با سربازان این ملت را ندارد و این اقتدار و قدرت نیروهای نظامی کشور از برکت وجود فرمانده کل قوا می باشد.

وی خاطر نشان کرد: البته آمریکا می خواهد از راه دیگری وارد و به کشور نفوذ پیدا کند و برای سالهای طولانی برنامه ریزی کرده است که مقام معظم رهبری هوشمندانه این فکر پلید آمریکایی ها را خواندند.

حجت الاسلام تقوی با توجه به لبخندهای وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد: نباید این رفتار موذیانه آمریکایی ها بعضی از مسئولین کشور را فریب دد و از تهدید های آنها نیز هراسی نداشته باشند که دشمن می خواهد ملت ایران در کشور های منطقه مثل یمن، لبنان ، سوریه، عراق و… اثری نداشته باشد.

وی با برگشت به اقتصاد مقاومتی گفت: با آمدن چند هیئت دیپلمات به کشور قند در دل بعضی افراد آب نشود و این دیپلمات ها تا مدتی پیش برگرده ایران فشار می آوردند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: دولت و مجلس دست به دست هم دهند و محکم و استوار کشور را پیش ببرند و ملت مشکلات را با وحدت و یکپارچگی حل کنند و تهدیدهای دشمن باعث نشود رنگ از چهره بعضی از مسئولان پریده شود.

تقوی با اشاره به نقش روحانیت در دفاع مقدس گفت: روحانیت باید روحیه شجاعت و ایثار را در کالبد جامع دمیده و مردم را با نشاط و امید در صحنه نگه دارد و از مناسبت ها به خوبی استفاده کند که یکی از رسالت های روحانیون است و هرشخصی که با سخنانی باعث ناامیدی در بین جامعه شود به خون شهدا خیانت کرده است.

همچنین وی با اشاره به حادثه منا و جان باختن تعدادی از حجاج ایرانی ادامه داد: رژیم وهابی و تکفیری آل سعود، بی عرضه ترین رژیم های سیاسی منطقه است و هرسال در مراسم حج شاهد اتفاقاتی هستیم که باید کشور های اسلامی جهان تلاش کنند حج زیر نظر کمیته ای بین المللی اداره شود.

آخرین اخبار