اصفهان بسیج
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی:

نادیده گرفتن گزارش کمیسیون ویژه برجام/از لاریجانی شکایت کردم

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت:نادیده گرفتن گزارش کمیسیون ویژه برجام مشکلات زیادی را برای کشور بوجود خواهد آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان،نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی عصر دیروز در بزرگداشت ۱۱۰ شهید ادوات در شهرستان لنجان گفت:مجلس در شرایط مهم و ضروری میتواند کمیسیون های ویژه ای نظیر کمیسیون برجام را تشکیل دهد.

حاجی افزود:برای تشکیل این کمیسیون ما رأی دادیم و ۱۵ نفر برای بررسی دقیق برجام انتخاب شدند و الآن هم گزارش بسیار متقن، محکم و جامعی تهیه شده که متاسفانه این گزارش نادیده گرفته شده و طرح برجام به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع داده شده است.

وی با اشاره به طرح اخیر اعضای فراکسیون رهروان در خصوص اجرای برجام گفت:طرح اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی در اجرای برجام،طرح مناسبی نبوده و بهتر است که هیئت‌رئیسه مجلس روز یکشنبه طرح را به کمیسیون ویژه برجام برگرداند.

نماینده مردم شاهین‌شهر تاکید کرد:این طرح توسط تعدادی از اعضای فراکسیون رهروان آماده شده است و بخش قابل توجهی از نمایندگان مجلس در جریان محتوای این طرح نیستند.

حاجی ادامه داد:با این حال کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی علی‌رغم این‌که اعلام کرده بودند تا ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه پیشنهاد‌های نمایندگان پیرامون این طرح را دریافت می‌کند اما برخلاف چارچوب آیین‌نامه و ضوابط،روز دوشنبه طرح را تصویب کرد که البته به نظر ما این طرح دارای مشکلات فراوانی میباشد.

حاجی دلیگانی خاطر نشان کرد:آقای لاریجانی پیش از این هم در خصوص طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای و در گزارش کمیسیون امنیت ملی به‌خلاف قانون دست برد که بنده از ایشان شکایت کردم و کمیسیون اصل ۹۰ حق را به من داده و به هیئت رئیسه و رئیس مجلس تذکر دادند با این حال در این جا یک سوال مطرح است که چرا میخواهند دوباره این کار را انجام دهند؟!

نماینده مردم شاهین‌شهر تصریح کرد:مسائل مربوط به برجام باید در کمیسیون ویژه برجام بررسی شود چراکه درست نیست مجلس ۴۰ روز وقتش را به کمیسیونی بدهد و گزارش تهیه کند اما اکنون هیچ استفاده‌ای از این گزارش در تهیه طرح اجرایی برجام نشود.

حاجی دلیگانی در ادامه به تشریح نقاط ضعف در طرح مذکور پرداخت و گفت:طبق منویات رهبر معظم انقلاب و خواسته های ملت فهیم ایران در خصوص برداشته شدن یکباره تحریم ها،عملا این موضوع و بسیاری از موضوعات دیگر در این طرح رعایت نشده است.

 

وی در پایان گفت:اگر برجام به این صورتی که برخی افراد بدنبال اجرایی شدن آن هستند پیش برود مشکلات زیادی را برای کشور و منافع ملی بوجود خواهد آورد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار