اصفهان بسیج
مسئول سازمان بسیج طلاب اصفهان:

طلاب و روحانیون بسیجی مدافع انقلاب و نظام اسلامی هستند

در استان اصفهان ۱۸ هزارنفر طلبه خواهر و برادرحضور دارند که از این تعداد ۱۶هزارو۴۴۷ نفربسیجی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج)، مسئول سازمان بسیج طلاب استان اصفهان گفت: معرفت دینی و بصیرت در جامعه بایستی افزایش یابد و این امر جز در سایه طلاب و روحانیون بسیجی صورت نمی‌گیرد.

حجت‌الاسلام علی بهرامی، در گفتگو با خبرنگار بسیج بااشاره به اینکه یکی از مجموعه‌های اقشار بسیج، بسیج طلاب و روحانیون است که حضور آنان در صحنه‌های انقلاب، سنگین‌تر از اقشار دیگر است ادامه داد: هم اینک در استان اصفهان ۱۸ هزارنفر طلبه خواهر و برادرحضور دارند که از این تعداد ۱۶هزارو۴۴۷ نفربسیجی هستند.

وی بااشاره به اینکه ۷ هزار۴۱نفرخواهرو۹هزارو۴۰۶ نفربرادر عضو بسیج طلاب هستند افزود: بسیج طلاب و روحانیون از ضروری‌ترین و مهم‌ترین قشر بسیج است” و این درحالی است که امروزه بسیج طلاب می‌تواند پشتوانه معنوی قوی برای بسیج ده‌ها میلیون نفری باشد.

حجت‌الاسلام بهرامی تاکید کرد: طلاب و روحانیون بسیجی در مراکز خود، مدافع انقلاب و نظام اسلامی هستند و این درحالی است که یک طلبه باید با مسائل سیاسی آشنا باشد و سپس به پایگاه بسیج ورود یابد.

وی هفته بسیج را یادآوردوران حضور بسیجیان در بدو تشکیل این مجموعه مقدس دانست و بیان داشت: نمونه آن دوران دفاع مقدس و حضور آنان در میدان مبارزه حق علیه بر باطل بود و همواره شجاعت، ایثار، فداکاری‌های آنان را یادآور می‌شود .

مسئول سازمان بسیج طلاب استان اصفهان با اشاره به به سخن مقام معظم رهبری،ابراز کرد:بسیج، امتداد عاشور و محرم است” و معرفت دینی و بصیرت در جامعه بایستی افزایش یابد و این امر جز در سایه طلاب و روحانیون بسیجی صورت نمی‌گیرد.

وی بااشاره به اینکه دردوران هشت سال دفاع مقدس حوزه های علمیه اصفهان ۵۷۸ نفر روحانی را تقدیم نظام نموده است بیان داشت:در آن زمان تعداد روحانیون استان ۳۵۰۰ نفر بود در صورتیکه یک هفتم روحانیون استان به شهادت رسیده اند.

مسئول سازمان بسیج طلاب استان اصفهان اظهار کرد: با توجه به اینکه ممکن است طلاب در مباحث و معارف دینی فعال باشند و در مباحث اخلاقی و اعتقادی کار کرده باشند، اما باید این افراد در مسائل سیاسی نیز به صورت قوی و با قدرت فعالیت کنند.

وی بااشاره به برگزاری همایش بصیرت افزایی روحانیون و ائمه جماعات استان اصفهان با حضور۱۳۰۰ نفرشرکت کننده به مناسبت هفته بسیج برگزارشد افزود: همایش بصیرت افزایی خواهران بسیجی طلبه استان اصفهان با بیش از۱۰۰۰ نفر شرکت کننده برگزار شد.

حجت الاسلام بهرامی تاکید کرد: بسیج طلاب برنامه های فعالی برای اعزام روحانیون به برنامه های مختلف دارد که در این زمینه درمهر و آبانماه امسال و در مرحله اول ۲۵۴ نفر از روحانیون به همراه کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام شدند که از این میان ۱۹۰ خواهرو۶۴ نفر برادربودند.

وی با تاکید به اینکه امروز یکی از ضروری ترین تشکل ها ، بسیج دانشجوییی و طلاب هستند ادامه داد: بنا به فرموده رهبر کبیر انقلاب امروز دانشگاه و حوزه از هر محلی بیشتر به اتحاد و یگانگی احتیاج دارد و فرزندان انقلاب به هیچ وجه نباید اجازه دهند که آمریکا و شوروی در ان نفوذ کند.

خبرگزاری بسیج

آخرین اخبار