اصفهان بسیج

بزرگترین همایش پیاده روی حرم تاحرم با”عنوان میثاق با ولایت”در ابوزیدآباد و بخش کویرات

همزمان با سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)،همایش پیاده روی حرم تا حرم با حضور بیش از سه هزار نفر از زائرین و عاشقان اهل بیت(ع)،از گلزار مطهر شهدای گمنام روستای حسین آباد بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل تا آستان مقدس امامزاده آقاعلی عباس(ع)برگزار گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج)،مردم زائر شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات و بسیجیان پایگاههای مقاومت بسیج منطقه ابوزیدآباد برای سومین سال مسیر ۳۰ کیلومتری روستای حسین آباد را  تا امامزاده آقا علی‌عباس(ع) در قالب کاروان حرم تا حرم با عنوان”میثاق با ولایت” را پیاده‌روی کردند تا خود را به بارگاه آستان مقدس این امامزاده برسانند تا در مراسم سالروز شهادت برادر بزرگوار این امامزاده،حضرت علی بن موسی الرضا(ع)شرکت نمایند.

در این همایش که فرمانده حوزه بسیج امام حسین(ع) ابوزیدآباد و بخش کویرات نیز حضور داشت،بیشترین زائران و عاشقان به ساحت مقدس اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در مسیر پیاده روی،نماز ظهر و عصر خود را در روستای متین آباد و به امامت امام جمعه ابوزیدآباد اقامه نمودند و پس از پذیرایی، ادامه ی مسیر را تا آستان مقدس امامزاده آقاعلی عباس(ع)طی نمودند.

در حاشیه همایش پیاده روی حرم تا حرم،امام جمعه ابوزیدآباد در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت ایام رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (علیهماالسلام) اظهار داشت: پیاده روی برای زیارت حرم اهل بیت (ع) نشان از ارادت و عشق آنها به آل الله است و این سنت پیاده روی از زمان ائمه اطهار (ع) رایج بوده و در جمهوری اسلامی نیز به آن به طور ویژه ارج نهاده شده است.

حجت الاسلام حسن مفرح زاده افزود: این همایش پیاده روی باعث می شود تا خداوند ما را در راه دین و در مسیر ائمه اطهار (ع) و در راه ولایت ثابت قدم نگه دارد و همین ثابت قدم ماندن در راه ولایت بسیاری از نقشه های دشمنان علیه انقلاب و جمهوری اسلامی را خنثی خواهد کرد.

امام جمعه ابوزید آباد ضمن تقدیر از دست اندرکان این برنامه و حضور پرشور جوانان در این همایش پیاده روی خاطرنشان کرد:جوانان باید شور و احساسات خود در همایش زائران پیاده و هر نوع مراسم های مذهبی را با معرفت، بصیرت و انجام تکالیف دینی همراه کنند تا رستگار شوند.

فرماندار آران و بیدگل نیز در جمع خبرنگاران از حضور پرشور مردم در این همایش تقدیر کرد و گفت: ما باید همیشه قدردان این مردم باشیم چرا که آن ها همواره در مسیر اهل بیت (ع) و خط امام و رهبری قدم برداشته و از آرمان های انقلاب و نظام دفاع کرده اند.

ابوالفضل معینی نژاد از میزبانی گرم مردم بخش آستان امامزاده آقا علی عباس(ع) تقدیر کرد و بیان داشت: دشمنان اسلام از عظمت و اقتدار موجود در این نوع همایش های پیاده روی نگرانند چرا که به خوبی می دانند این نمایش اقتدار، جبهه حق و مقاومت را در برابر جبهه کفر تقویت خواهد کرد.

این همایش و اجتماع بزرگ پیاده روی به‌همت هیئت رزمندگان اسلام روستای حسین آباد بخش کویرات، پایگاههای مقاومت بسیج و هیئت‌های مذهبی،کانون های فرهنگی،شورای اسلامی و دهیاری این روستا برگزار گردید.

در مسیر همایش پیاده روی،بانیان خیر و هیئات مذهبی شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات نیز با برپایی ایستگاه صلواتی از زائرین پذیرایی به عمل آوردند.

آخرین اخبار