اصفهان بسیج
رئيس بسيج سازندگي استان اصفهان:

اعزام ۲۵۰ گروه جهادی به مناطق محروم / اقتصاد مقاومتی اولویت گروه‌های جهادی

رئیس بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: ۲۵۰ گروه جهادی در سال جاری به مناطق محروم اعزام شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج)،  سیدحسین انوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، گفت: معتقدیم بعد از حوزه دفاع مقدس هیچ کار فرهنگی برای جوانان و نسل سوم انقلاب، جذاب‌تر و زیباتر مثل اردوهای جهادی نیست.

وی افزود: جوانان که مدیران آینده این نظام هستند در چنین اردوهایی رشد و تعالی روحی کسب می‌کنند؛ با مناطق محروم کشور آشنا می‌شوند و از کمبودهای کشور اطلاع پیدا می‌کنند.

رئیس بسیج سازندگی استان اصفهان تصریح کرد: جوانان با حضور در این مناطق می‌توانند کارهای پژوهشی، تحقیقاتی، خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی را دنبال کنند و خدماتی را ارائه کنند که هیچ دولتی انجام نمی‌دهد.

حسین انوری با اشاره به اعزام دویست و ۵۰ گروه در سال جاری به مناطق محروم، ضمن اعلام این خبر افزود: این گروه‌های جهادی از پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج مساجد و محلات، دانشجویی، طلاب و روحانیون، جامعه زنان، پیشکسوتان و مهندسین به مناطق محروم اعزام شدند.

وی ادامه داد: ۶۰ گروه دانشجویی، ۱۰ گروه طلبه و روحانی، ۱۲۷ محله و مسجد، ۱۰۰۰ خواهر، ۲ هزار و ۲۵۰ دانشجو از ۲۶ شهرستان در قالب اردوهای ۵، ۱۰ و ۱۵ روزه در سال جاری اعزام شده‌اند.

انوری اضافه کرد: گروه‌های اعزامی استان اصفهان از آخرین روستاهای مرزی سیستان و بلوچستان در بخش پشت‌کوه شهرستان سراوان تا بعضی از روستاهای استان خراسان جنوبی را پوشش داده‌اند؛ استان‌های کرمانشاه، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و مناطق محروم استان اصفهان همچون پشت‌کوه و پیش‌کوه فریدون‌شهر، سمیرم، چادگان، خوانسار و روستاهای شرق اصفهان از دیگر مقاصد گروه‌های اعزامی‌ است.

وی بیان کرد: تغییر الگوی کشت با آموزش ساده، ایجاد استخرهایی برای پرورش ماهی، مشاوره و آموزش در زمینه دام‌‌پروری و ایجاد فضای کار صنایع‌دستی را از نمونه‌های فعالیت اقتصادی در مناطق محروم عنوان کرد و افزود: تبیین گفتمان اقتصاد مقاومتی در روستاها و اجرای برنامه‌های فرهنگی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن از دیگر اقدامات گروه‌های جهادی استان اصفهان است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان در پایان تأکید کرد: اولویت اعزام، با مناطق محروم استان اصفهان است اما مناطق محرومی در استان‌های دیگر کشور وجود دارد که وضعیتی به‌مراتب بدتر از اصفهان دارند و پس از پوشش استان، گروه‌ها به استان‌های دیگر اعزام می‌شوند.

 

آخرین اخبار